Savenkovi protsess: süüdistatavad Sergei Starõhh ja Ralf Miller Foto: Vallo Kruuser

Kaks kuud hiljem peeti mõrvakatses kahtlustatuna kinni Miller ja Starõhh. Kuriteo motiiviks nimetas eriasjade prokurör Jüri Kasesalu täna alanud kohtuprotsessil Savenkovi võlga Milleri ees. Nimelt laenas Savenkov Millerilt 2007.aastal miljon eurot ja hiljem lisaks veel neli miljonit. Kui 2010.aasta alguses kohus Savenkovi pankroti välja kuulutas, oli ta Millerile võlgu veel poolteist miljonit eurot. Savenkov küll lubas võla tagasi maksta, ent Milleri kannatus katkes ja ta otsustas Savenkovi tappa ning oma raha tagasi saada läbi Savenkovi tütre ja abikaasa, lausus prokurör Kasesalu oma avakõnes.

Süüdistatavad eitasid mõrvaplaani. Miller ütles, et Savenkovi taheti üksnes hirmutada.

***

Ekspress kirjutas mullu suvel, et Savenkovi mõrvakatses kahtlustatav Miller on seesama salapärane Lätis tegutsev ülirikas Ralf Koppel, kelle varandust hinnati koguni 500 miljonile kroonile.

Koppel sai Lätis tuntuks pärast seda, kui sealses ajakirjanduses ilmusid uurimused, kuidas Jūrmalas, Liivi lahe Rivieras asuv kõige hinnalisem kinnisvara kuulub hämaravõitu taustaga ärimeestele, sealhulgas Eesti päritolu Koppelile. Hiljem sai Koppel-Miller Läti ajakirjanduses üsna tuntud tegelaseks, eelkõige seoses skandaalidega.
Jaanuaris 2009 tulistati Koppelit tema hiiglasliku kodumaja ees. Mees pääses ja teatas pärast juhtunut, et kavatseb oma pere Eestisse kolida. Enne seda oli mees Läti meedia tähelepanu all seoses ühe segase äritüliga ning sellest välja kasvanud korruptsiooniskandaaliga: endised äripartnerid kaaperdasid Koppelilt tulusa äri, tüli käigus olla Koppel üht nendest metallvardaga peksnud, seejärel aga märkimisväärse altkäemaksu abil end kohtuskäimisest päästa üritanud. Kõige tipuks olla ärimees ähvardanud kohtunikku.
Märtsis 2009 pöördus Koppeli abikaasa Sana Miller avalikus kirjas Läti presidendi poole, et too aitaks jõuda konfliktis õiglase lahenduseni. Ralf Koppeliga seotud kriminaaljuhtumite menetlemise käigus on koha kaotanud paar prokuröri.