Ning kuigi IRL pakub ““Ühtse Eesti” suurkogu” staarile ja pressisõbrale Allar Jõksile samuti ameteid, süüdistab erakonna poliitikasekretär Margus Tsahkna sotse ja rahvaliitlasi Jõksi kasutamises oma kampaanias “peibutuspardina” – nood sõitvat avaliku elu tegelaste populaarsuse peal.

Ekspressini on jõudnud ka andmed, et Marek Strandberg lubas Jõksile Roheliste nimekirjas kandideerimise eest kokku maa ja taeva.

Ka veebisaidil vabavalitsus.ee, kus internetikasutajad saavad oma kandidaate välja pakkuda, toetab Jõksi justiitsministri kohale ülekaalukalt rohkem inimesi kui ühtki teist ministrikandidaati.

“Rahvaliidu, sotsiaaldemokraatide, Roheliste ja IRLi poolt minu seostamine erinevate ametikohtadega võib olla tingitud asjaolust, et nad peavad õiguskantslerina tehtut tänuväärseks,” ütles Jõks, kes pole erakonnaülese ministrikoha vastuvõtmist välistanud. “Ma ei saa keelata oma nime kasutamist, kui mind peetakse ühele või teisele ametikohale sobivaks kandidaadiks. Kui seda tehakse valimisedu, s.t häälte nimel, siis tunnen end PPP-na ehk passiivpeibutuspardina,” muigas ta. Endine õiguskantsler on viimasel ajal aktiveerunud, olles meedias ühiskondliku või poliitkriitikaga pidevalt pildil.