Villu Kraan

19. veebruaril toimub Eesti Kunstiakadeemia hoones taas üks “viimane pidu”, mis seekord jääb tõesti viimaseks. Tol öösel on peoks avatud kogu maja – kõik korrused, kõik auditooriumid, kõik nurgatagused. Ning kivi ei pea senikaua kivi peale jääma, kui kivi kellelegi pähe ei kuku – s.t et vilistlastele ja linnarahvale on lubatud kohale tulla kunstnikena ning täita EKA lammutamisele minevad seinad ja laed grafitite, maalide, freskode ja joonistustega. 

Koolimajaga hüvastijätmiseks esineb trobikond majaga seotud ansambleid ja DJsid, koolis õppinud või seal kunagi prooviruumi kasutanud tegelaste omasid. Nende hulgas Kukerpillid, Zahir, Andres Lõo, Kiwa, Röövel Ööbik, DJd Hardi Volmer, QBA, Holger Loodus ja teised ning spetsiaalselt hüvastijätupeoks kontserdi andvad Pära­trust, Lu:k ning Luarvik Luarvik.

Viimast korda Eesti popmuusika ajaloos avaneb legendaarne peopaik ja mitmete undeground-bändide prooviruum Heven, kus on omaette õhtujuhtideks Erkki Tero (pildil vasakul; 90ndate alguses Hevenis hüplemas) ja Janek Murd. Nimetatud meeste kureerimisel ilmub kogumikplaat aegade jooksul ­ERKI ja EKAga seotud bändide loomingust. Paarikümne palaga kogumik algab legendaarse kollektiivi Peoleoga ja lõpeb noorte müdistajate Music For Your Plantsiga ning nende vahele mahub selliseid harukordseid nähtusi nagu Henry Laksi ansambel Zaltus Lumel ja Urmas Muru ning Raoul Kurvitza muusikaline katsetus nime all Group T.