Miljardi dollari naeratus: Apple’i personaalarvutite loojat Steve Wozniaki peetakse dollarimiljardäriks, ehkki Apple’i palgalt 1987. aastal lahkudes, kuulus talle “vaid” neli protsenti firma aktsiatest ja praegune osalus pole avalik. Apple’i turuväärtus on aga parimatel aegadel küündinud üle 600 miljardi dollari! Foto: Bloomberg/Gettyimages

Reede õhtu Vilniuse viietärnihotellis Ramada. Apple’i kaasasutaja Steve Wozniak väljub liftist, ulatab mulle edeva plekist visiitkaardi. Padjanäoga Wozniak on just ärganud, sest leedukad kurnasid ta ära. Päeval, pisut varem pidas ta suure publiku ees tunnise kõne Baltikumi suurimal tehnoloogiakonverentsil Log in. Kõne teemaks pidi olema loovus praegusel tehnoloogiaajastul, kuid pigem valgustas Woz, mida kõike vahvat saatis ta koos Jobsiga korda 20–30 aastat tagasi, kui Apple’i silmipimestavale edule vundamenti laoti. Tema muudkui leiutas ja Jobs oskas kõik rahaks teha!

Kõne järel tungles parv noori Leedu ettevõtjahakatisi poolteist tundi Wozi ümber nagu kimalased. Härra lubas lahkelt kõikidele käepigistuse, allkirja ning fotot temaga, mille juurde käis miljoni dollari naeratus. Aga Apple’i sõbrad vaevasid härra nii ära, et lõpuks tormas ta üldsegi mitte enam naeratades uksest välja autosse ning lasi end kiiduavalduste saatel hotelli sõidutada.

Mis teid kurnab?

Liiga kaua üleval olemine vist (naerab). Kasvasin üles kindla sisemise filosoofiaga, millele olen tänini truuks jäänud. See ütleb, et mind lihtsalt ei häiri miski. Elus pole tähtsust sellel, kui palju sul asju on või kui hästi sa oma firmat juhtisid. Surivoodil loeb see, kui palju sa elu jooksul naeratasid ja rõõmu tundsid.

Seega ei kurna ma end asjadega, mis võiksid mind õnnetuks teha. Vahel olen tõesti mossis, kui arvutid või tehnoloogia ei toimi usaldusväärselt, järjekindlalt või nii nagu peaks. Siis ma lihtsalt siunan neid inimesi, kes pole suutnud oma tööd korralikult teha.

Vanasti võisite Steve Jobsiga öid ja päevi koos millegi kallal nokitseda. Kas töötate endiselt öösiti?

Jätkub Ekspressi tasulises versioonis

Avalehele
14 Kommentaari