Indrek palkas oma eramu ehitamiseks firma Tõnu Ehitus, mille ta leidis internetist. Eelnevalt uuris tausta: leidis ühe inkassonõude, avastas maksuvõla ning asjaolu, et Tõnu Ehitus on Soome ehitusregistri mustas nimekirjas. Kuid kõigele sellele andis firma juht Tõnu Lauter “suhteliselt ammendava” vastuse.

Lauter jättis tellijale usaldusväärse mulje: pereisa, neli last, soliidne lõpetatud objektide nimekiri.

Suhtlus Lauteriga kiskus aga kiiresti imelikuks: ehitaja saatis hinnapakkumisi, kus materjali hind oli turuhinnast kõrgem. Soovis ettemaksu seinamaterjali “ära tellimiseks”. Alguses 5000 eurot, mõne tunni pärast 6000 eurot, seejärel veel ligi 3000 eurot. Väiksem osa seinamaterjali saabus, ülejäänu jäi kusagile toppama.

Indreku sõnul ei andnud Lauter toimuvale mõistlikku seletust, küll aga soovis veel raha, “et ladujatele maksta”.

Indrek lõpetas lepingu ning Lauter kadus. Politsei uurimist ei alustanud, sest tulnuks tõestada, et Lauter tahtis algusest peale klienti petta.

Indrek andis Tõnu Ehituse kohtusse. Seepeale sai Tõnu Ehitus uue nime Kaspak Ehitusvahendus ning tema juhatajaks pandi Tõnu Lauteri asemel keegi Rein Roosmaa, kes on seotud veel 63 firmaga. “Tankistilt raha saamise tõenäosus on nullilähedane. Lepin, et olen sellest ilma. Ehitajatele ei tohi ettemaksu anda!” ütleb pettunud tellija.

Tõnu Lauter ei olnud Ekspressile kättesaadav, sest tema mobiiltelefon oli välja lülitatud. Küll aga asutas tegus mees eelmisel nädalal uue ehitusfirma „Lauffen eramud“.