Rauno Volmar

Liina–Mai (23) õpib Tartu ülikoolis sotsioloogiat. Joel (25) õpib Tartu ülikoolis arstiks, algamas on kuues aasta.

Joel: Olin 9aastane, kui mul hakkasid luuvalud. Alguses arvati, et kasvuvalud, need tulid just õhtuti ja öösiti. Aga siis läks öine valu tugevamaks ja ka päevane liigutamine hakkas haiget tegema. Enne olin kõva spordipoiss, osalesin isegi sarjas „Tähelepanu, start“.

Arstid avastasid paremas õlavarres luukasvaja, osteosarkoomi. See on kasvaja, millel on peamiselt kaks lemmikkohta – õlavarre õlaliigesepoolsem osa või reieluu põlvepoolsem osa.

Minu puhul avastati vähk varajases staadiumis. Seda kõike olen ma nüüd hiljem teada saanud, õppides Tartu ülikoolis arstiteaduskonnas. Lõpetasin viienda kursuse, kuues aasta algab praktikaga.

Liina-Mai: Olin kolmeaastane, kui jäin vanema vennaga ühel ajal grippi, sel aastal oli veebruaris suur gripipuhang. Vend sai peagi terveks, aga mina ei paranenud kuidagi. Ema kutsus kiirabi, kuna ilm oli liiga külm, et haiglasse minna. Kiirabibrigaadis juhtus olema inimene, kes tegi haiglas luuüdi analüüse. Ta vaatas, et laps ei näe gripihaige moodi välja ning soovitas perearstil kohe vereproov teha. Nii leiti, et mul on leukeemia.

Avalehele
0 Kommentaari