Kui ma Kaidoga tema kodukandis Lääne-Virumaal kokku saan, on maailmakuulus sumomees suure pressikonverentsi juba andnud. Ta kinnitas seal mõni nädal varem avalikustatud uudist, et teeb sumoga lõpu. Sundimatult ja muheda muigega on ta ETV-le pikemalt rääkinud lähituleviku plaanidest kodumaal. Kaks Jaapani suurimat telejaama on siinmail tegemas suurest eestlasest ja Eestist telefilmi.

Aga kõige olulisemast pole Kaido rääkinud – karjääri lõpetamise tegelikest põhjustest.

Sellest me Kaidoga ta perele kuuluvas külalistemajas Kulina külas räägime. Vägilane on mõnusas tujus, kuigi väsinud. Kell Jaapanis tiksub juba keskööd.

Kaks Jaapani suurimat telekanalit on siin sinust filmi tegemas. Võib järeldada, et sinu tasemel sumomaadleja nii äkiline lõpetamine on paras šokk. Või vähemalt kaunis harukordne lugu?

Niivõrd erakordne lugu see kah pole. Seda siiski juhtub. Tõsi, jaapanlased maadlevad üldjuhul viimase hetkeni. Minul aga oli nii, et mingil hetkel sai vaat siiamaani (Kaido asetab käeserva kuhugi lauba juurde, et oleks päris selge, millest räägib) … ja üks hetk ütlesin endale – nüüd on kõik.

« Avalehele 28 Kommentaari