Toomas Kaljumaa alias Batsill õpib Pedas kunsti, mängib bassi punkansamblis Operatsioon Õ ning organiseerib esinemisi noorema generatsiooni rock- ja punkbändidele puhtalt entusiasmist, ilma kommertslike eesmärkideta.
Traditsiooniline tasuta muusikapidu  “Tere, kool!” leiab ka tänavu aset 1. septembril, seekord Tiigiveski pargis, Kalevi sisehalli taga.

Toomas, miks sa neid kontserte ikkagi korraldad – pappi sa nendega ju kokku ei aja?
Eks see ole ikka sõpruskonna toetamise värk. Ma isiklikult ei usu, et mõni kohalik suurem plaadifirma, näiteks Records 2000, kunagi selliseid “pisut teistmoodi” bände oma hõlma alla võtab.
Kui mõni tundmatu bänd korraldab ainult omaenese kontserdi, tuleb ehk kuulama heal juhul kümme muusikute sõpra, kuid kui esineb kümmekond ansamblit, on ka teadliku publiku tõenäoline hulk sedavõrd suurem.

Miks oled valinud nõnda friigid esinemispaigad nagu tramm või jäälõhkuja Suur Tõll?
Esinemispaik on tähtis – see peab olema eriline ja iga kord uus. On vaja vältida meeleolude kordumist ja nii on see võimalik.
Mõnikord on isegi ametnikud, kellega olen üritusi kooskõlastanud, pidanud mõeldud paika kaardil sõrmega järge ajades taga otsima.   

Lõpetuseks – mida tähendab sinu jaoks punk tänapäeval?       
Minu jaoks tähendab punk praegu sedasama, mis ta juba aastakümnete eest tähendas. Pungis on mu meelest põhiline eneseusk ja oma lahenduste otsimine. Ise tegemine.
 Näiteks – kui kuuled kehva muusikat, hakkad ise bändi tegema ja teed seda nii, kuidas sulle meeldib. Kui näed halbu filme, võtad kaamera kätte ja teed paremini. Ja nii edasi.