Tallinna linnapea ja Keskerakonna juht Edgar Savi­saar jäi teatavasti äsja Viljatuks. Liidri kiireks ja tõhusaks turgutamiseks palkas linnavalitsus viie miljoni krooni eest tööle Eesti parima Viljatusravi spetsialisti Gennadi Lavrentjevi. 

Tallinna meditsiiniteenistuse ülema Hugo Kauri sõnul kaetakse ravikulud maksumaksja taskust. “Viljatusravi protseduuridele ja ravimitele tehtud kulutused hüvitatakse Eesti Haigekassa kaudu,” selgitas Kaur. “Seda garanteerib Vabariigi Valitsuse arengukava “Viljatusravi toetamine 2007–2010”.”

Lavrentjevi arvates on Edgari taastumine täiesti võimalik. “Lähedase inimese ootamatut lahkumist on alati raske kompenseerida. Peaasi, et patsient ise näitaks üles head tahet ja koostöövalmidust meedikutega. Ja seni on Edgar seda teinud.”

Lavrentjevi sõnul püüab ta tipp-poliitiku Viljatust ravida järk-järgulise kompensatsioonimehhanismi abil. “Kirjutasin talle välja kumminuku nimega Anna. Kui Edgar on temaga juba kohanenud, võib kõne alla tulla juba lähedaste suhete loomine mõne elusolendiga, näiteks koerakutsika või kassipojaga. Selleni, et luua uus püsisuhe tõelise naisega, läheb aga veel palju aega. Prognoosikohaselt poolteist kuni kaks aastat. Aga Savisaar on ennast poliitikas tõestanud nii tahtejõulise ja sihikindla mehena, et ta võib ka rutem terveneda.” 

Lavrentjevil on retsept olemas ka musta stsenaariumi, s.t Viljatusravi traditsiooniliste meetodite läbikukkumise puhuks. “Kui muu ei aita, siirdame Edgarile uue embrüo,” lubab ta. “Ja kui see ka aita, siis kaks.”