© disney / ”kulla-kusta bändžo”

75 000 000
1. Märt Vooglaid (38)
Kinnisvara
 
60 000 000
2. Oliver Kruuda (40)
Toiduainetööstus
 
50 000 000
3. Andres Saame (47)
Kinnisvara
 
40 000 000
4. Tõnis Palts (54)
Investeerimine
Kahekordne Tallinna ekslinnapea ja ühekordne rahandusminister. Pärast Res Publica valimiskaotust 2005. aasta kohalikel valimistel loobus aktiivselt poliitikas osalemast. Oma blogi andmetel proovib nüüd kätt äriga soojas Krimmis ja valgete öödega Peterburis. Võttis oma Ukraina kinnisvaraäri partneriks Res Publica kunagise kokkuklopsija Tõnis Konsi.
Paltsi peasissetulek tuleb dividendidena ettevõttest Pambos Holdings. Riigikogu valimistel oli ta IRLi suursponsor. 23. aprillil teeb Tallinna ringkonnakohus teatavaks, kas Paltsil tuleb loovutada suurem summa raha maksuametile või mitte.
 
33 440 000    
5. Toomas Annus (46)
Ehitus ja kinnisvara
Börsifirma Merko Grupp suuromanik ja nõukogu esimees. Edgar Savisaare mälestusteraamatu “Peaminister” sponsor. Kõige mõjuvõimsam inimene Eestis, kelle kabinet on prokuratuuri käsul läbi otsitud. Võlgneb oma viimaste aastate ärilise edu paljuski keskkonnaminister Villu Reiljanile, kes andis talle nn maadevahetusega 36 kinnistut. Huvitav, mida teeb Merko aktsia hind sel päeval, kui kohtus saavad avalikuks maadevahetuse uurimise tulemused?
Annus on kurtnud, et Merkost kogu aeg kirjutatakse ja räägitakse. Firma turuosa olevat Eestis tegelikult vaid seitsme protsendi kandis. Mureks võib tulevikus saada ka pealtnäha sohu rajatava Viru vangla ehitus. Oma rikkuse kohta on Annus Ärilehele öelnud: “Mul polegi mingit rikkust. See on puhtalt virtuaalne. Kui tuleb majanduslangus, on mu varandus homme võib–olla null. Mul pole midagi olnud ja pole ka millestki ilma jääda. Olen tavaline firma aktsionär nagu teisedki – tulen hommikul tööle, lähen õhtul koju. Kirjutan avalduse ja lähen puhkusele.” 
 
29 777 406
6. Alvar Ild (62)
Kinnisvara arendus ja haldamine
Harmaroni ja SRV Kinnisvara aktsionär. Asutas SRV Kinnisvara koos Indrek Toomega 1992. aastal, koostöös soomlastega erastas Tallinnas Viru hotelli ja osales Viru Keskuse arendamisel koos Merko ja E.L.L Kinnisvaraga. Kuna ta on ballaadilauljatar Hannahi äiapapa, siis osales Viru Keskus jõuliselt Ildi minia viimase plaadi reklaamkampaanias.
 
25 654 535     
7. Indrek Toome (63)   
Kinnisvara arendus ja haldamine
Harmaroni, SRV Kinnisvara, Firm Groupi aktsionär. “Kõik on tulnud raske tööga,” ütleb Indrek Toome ise, nõukogudeaegse Eesti viimane peaminister tookordse ametinimega “ministrite nõukogu esimees”. Koos äripartneri Alvar Ildiga mõjukas kinnisvaraarendaja Tallinna südalinnas. Osanik Viru hotellis; Viru Keskuse arendaja ning Radissoni hotelli ehitaja (seal ööbisid George Bush ja kuninganna Elizabeth II). Lugupidamist väärivaid inimesi on terves Toomede suguvõsas – ta on laulja Koit Toome onu, tema poeg Andres Toome on samuti suurettevõtja, kes ajab äri koos Tiit Pruuli ja Marcel Vichmanniga. Indrek Toome on seni Eesti kuulsaim altkäemaksuandja. 1994. aasta detsembris üritas 30 000 kroon i eest osta kaitsepolitseilt välja ärimees Mark Rivkini, tema naise ja tütre äravõetu d p asse. Nüüd on seotud salapärase maadevahe tusega Tondil.
 
24 000 000
8. Toomas Peek (54)
Investeeringud
Kaitseliidu meredivisjoni juhi Toomas Peeki mullune tähtsaim ettevõtmine oli korraldada Saaremaa vetes uhke mereparaad, mis kanti muuhulgas üle televisioonis. Sügisel purjetas Madis Jürgen koos temaga Peeki isiklikule kaljusaarele Soomes, kus ärimees veedab suvehooajal tavaliselt nädala teise poole. Üks asi veel: Peek maksis ka 24 miljonit krooni dividendideks investeeringutelt, millele pani alguse sidefirma Levicom kunagine müük. Tõsi, see tehing on seniajani maksuametil hambus ja liigub ringi kohtusaale pidi. Peek on leidnud ka uue väljakutse, sedakorda tänapäevale iseloomulikult kinnisvaraarenduses. Tõsi küll, tema firma Monteray Holdings aastaaruanne ütleb, et “mitmed suured kinnisvaraprojektid on keerukate läbirääkimiste ja tehingute ettevalmistamise tõttu edasi nihkunud”.
 
21 820 000
9. Hans H. Luik (46)
Meedia
Kui palju värske miljardär Hans H. Luik palka saab? Vähesed teavad, et Luik on ühe haruldase elukutse esindaja. Ta töötab Eesti Ekspressis vastutava väljaandjana ning figureerib toimetuse palgaskaala alumises otsas.
Kuid see ei ole üleskutse, et Luik peaks ilmuma palgaläbirääkimistele.
Ekspress on alati olnud Luige südame– ja auasi ning seda tõestab ka tema tilluke töötasu.
Muuseas, ka Ekspress Grupi nõukogu liikmena on tema tasu lausa null krooni.
Aga dividendidena sai eraisik Luik Ekspress Grupist mullu ligi 22 miljonit krooni ning nüüd börsile minnes lubas, et tahab edaspidi jaotada aktsionäride vahel veerandi kasumist.
 
21 280 000
10. Mihhail Maslennikov (62)
Toiduainetööstus
Kalakonservivabriku Maseko suuromanik, kelle karpi pandud kalast süüakse Eestis vaid kaks protsenti. Kiratseva vabriku toodangut müüakse Kasahstanis, Venemaal, Moldovas ja Lätis. Maslennikovi sissetulek pärineb vabrikule kuulunud kinnisvara müügist. 

21 250 000
11.–12. Sergei Zahharov (49)
11.–12. Aleksei Karuzski (36)
Laevandus
Mõlemad on Leningradi mereakadeemia taustaga ning töötanud Eesti Merelaevanduses. Zahharov oli koguni laevakapten.
Varem oli neil ühine firma Euro-Baltic Shipping Services. Möödunud aastal jagasid mehed laevastiku. “Ei, me pole tõesti tülis,” ütleb Zahharov. “Meil oli lihtsalt erinev tulevikunägemus. Aleksei spetsialiseerus rohkem konteinervedudele. Mina tegelen muu kaubaga.”
Zahharov märgib, et kuigi laevastik on jagatud, on tal ja Karuzskil ühine väetiseterminalifirma Fertilizer Tranzit Center Maardus. “Kuigi terminal töötab stabiilselt, pean ma ise ennast ikkagi rohkem laevastiku omanikuks. See on äri, mida olen õppinud ja mida oskan,” ütleb Zahharov.
Noor kaaslane Karuzski on nüüdisaegne mees. Eelistab peeneid restorane ja harrastab allveeujumist. Ja kuuldavasti tegeleb ka jäähokiga. Pälvis tähelepanu, kui omandas enam kui kümme miljonit krooni väärt korteri Toompeal.
Karuzski on ka üks neist väljavalitutest, kel on paar krunti kuulsas Keila-Joa suvilakompleksis.

20 000 000

13. Toomas Sildmäe (48)
Investeeringute haldamine
Hotelliärimees, kellele jõukuse toonud siiski Hansapanga asutajate ringis osalemine. Taandus möödunud aastal Scandic H o telsi (opereerib Pärnu rannahotelli, hotelli Palace ja St Barbarat. omanikfirmast, kuid jätkab Finest Grupi s (omab Pärnu rannahotelli). “Sildmäe on tark inimene , kes ei rabele tühja – kui ta on midagi ette võtnud, siis on ta selle ka põhjalikult läbi mõelnud ning viib asja suure järjekindlusega lõpuni,” ütleb vandeadvokaat Toomas Vaher. Kunstikoguja, kel on mitmeid Wiiralti töid. Samuti kirglik motospordihuviline ning jahimees. Res Publica lihtliige ja asutamise rahastaja, aastatel 1993–1994 majandusminister.

19 960 000

14. Gela Karlõšev (43)
Kinnisvara

16 000 000    
15. Tiit Aava (44)
Ehitus ja kinnisvara
Ehitusfirma TTP suuromanik. Üks jõukamaid ehitusettevõtjaid. Endine tippjalgrattur. Võttis kümme aastat tagasi nõuks viia ellu massiivne kinnisvaraarendus Pirital ja Mähel ning kinnisvarabuum andis sellele hoogu juurde. Erinevalt kolleegidest on rõhunud arhitektuurile ja kvaliteedile. Sellest tuleneb ka TTP objektide hind. Ettevõtte peakontor pälvis 2005. aasta betoonehitise tiitli, ent firmal tuli salapärastel asjaoludel hiljaaegu rinda pista ka tarbijakaitseametiga. Arusaamatutel põhjustel Rahvaliidu suurimaid rahastajaid.

15 000 000

16.–17. Sergei Glinka (40)
16.–17. Maksim Liksutov (30)
Transiit
Tutvusid kümmekond aastat tagasi söetransiidiettevõttes Viretes, kus omanik oli Glinka ning Liksutov (“Kaks väga normaalset inimest. Andekad ja soliidsed ärimehed,” ütleb hiljutise ajani Glinka ja Liksutovi firmas Transgroup töötanud Jaan Toots.)
Neid peetakse Eestis seoses söeterminali rajamisega eelkõige transiidiärimeesteks, mis on ka õige, aga Tootsi hinnangul siiski vaid kolmandik Glinka–Liksutovi suurest äriimpeeriumist. Nende äri on ka masinaehitus, sadamad ja viimasel ajal ka reisijatevedu Moskvas ja selle lähistel.
Transgroupi töökorraldus on selline, et tulevikuvisioonide ja värskete ideedega ning nende käivitamisega tegeleb pigem Glinka. Kogu masinavärgi igapäevane töö on Liksutovi õlul.
Glinka on väga sügavalt kultuurihuviline. Helde metseen, kes on toetanud Venemaal filmitegemisi ning ka Vene teatrikollektiivide esinemisi siin. Pole ka ime, kui arvestada, et ärimehe abikaasa Ksenja Lavrova-Glinka on Venemaa tuntuima teatri Moskva kunstiteatri (ehk rahvakeeli MHATi. näitleja.
Liksutovi kaasa on aga endine modell Tatjana Liksutova, kes jõudis ajakirjandusse siis, kui ärimehest abikaasa kinkis talle sünnipäevaks mitme miljoni kroonise sportauto Lamborghini Diablo. Selline žest pälvis tähelepanu ka mujal maailma meedias, põhiliselt muidugi autoajakirjades.
Endine modell on üha rohkem seotud äriga. Tatjana on omanik ka Jõe tänaval Transgroupi peahoones asuvas Itaalia toidukohas Gianni, mille avamine oli ennenägematult suurejooneline, ning ka Itaalia disainmööbli müügiga tegelevas poes.
Valimistel pürgis Reformierakonna nimekirjas riigikokku Liksutovi ja Glinka alluv Anna-Marija Galojan. Massiivne ja kindlasti mitte odav reklaam piigat siiski parlamenti ei viinud.

15 000 000

18. Heini Nurga (47)
Tootmine
Masinaid ja metallkonstruktsioone tootva Auto Metall EST ainuomanik kavatseb dividendidena välja võetud raha ettevõtlusse tagasi investeerida.

13 080 000

19. Jüri Käo (41)
Investeeringute haldamine
Gotfriedi omanik. Novembris müüs Eesti riigile t agasi oma osaluse raudtees. 1994. aastal erastas Norma koos kolme äripartneriga. 1999. aastal ostsid rootslased firma 200 miljoni krooni eest. K&a uml;o & Ko oli osanik ka Rocca al Mare kaubanduskeskuses ja o n siiani omanik Tallinna Kaubamajas, jäätisetootjas Balbiino ja viinatehases Liviko. Osav lobist, kuid on suutnud vältida seltskonnaajakirjanduse keerisesse sattumist. Isamaaliidu kauaaegne rahastaja. Väidetavalt just Käolt küsiski seni anonüümseks jäänud Reformierakonna tegelinski miljonit eurot.

13 080 000

20. Andres Järving (46)
Investeeringute haldamine
Probuse ja Norma aktsionär. Endine Norma finantsjuht, üks neljast mehest, kes Norma erastamisel said põhinoosi. Kuigi on investor koos kolme äripartneriga Balbiinos ja Livikos, on tema keskendunud poeketti omava A-Selveri ja Tallinna Kaubamaja tegevuse juhtimisele. Aastalõpu uudise kohaselt hakkavad nad ka müüma autosid (KIA. ja tahavad laiendada tegevust kogu Baltikumis. On Tallinna Kaubamaja nõukogu esimees. Neliku ühisfirma müüs osaluse Eesti Raudtees läinud aasta lõpus.

13 000 000

21. Armin Karu (41)
Kasiinondus
Börsil edukaks osutunud kasiinoketi omanik, kes teenimatult on jäänud oma tütre Ines Karu varju. Sügisest võib teda näha juhtimas maailmakuulsat miljonäride telešõud “The Apprentice” (Õpipoiss). Saate USA versioonis oli saatejuht Donald Trump. Äripäev on hinnanud Karu maailma kõige rikkamaks inimeseks, kui arvestada tema varanduse suhet riigi sisemajanduse kogutoodangusse. Karu armastab ka ise kasiinodes mängida või käia testimas konkurentide töötajate professionaalsust.

12 880 000

22.–23. Aivar Tuulberg (46)
Ehitus ja kinnisvaraarendus
Ekstsentriline ja värvikas Tartu ehitusettevõtja, kes on peamiselt tuntud temanimelise ehitusfirma Rand ja Tuulberg järgi. Oli esimesi ehitajaid, kes spetsialiseerus kinnisvara arendamisele ja sellega tabas ära kinnisvaraturu algava tõusu. Peab lugu autode ja mootorrataste võimsatest mootoritest. Teda võib näha mustas nahkkostüümis kihutamas tsikliga Saaremaa teedel ja maanteedel, mis viivad Lõuna-Eestist Virtsu sadama poole.
22.–23. Raivo Rand (51)
Ehitus ja kinnisvaraarendus
Osanik tandemis Aivar Tuulbergiga. Siiski, tema kõige suurem varandus on tütar – eksharidusminister Mailis Reps, kes enne abiellumist kandis isa järgi Ranna nime. Õnneks pole tütre karjäär Keskerakonnas isale kulukaks kujunenud (vähemalt ametlike erakonna rahastamise aruannete järgi). Arnold Rüütel annetas talle möödunud aastal Valgetähe neljanda klassi nagu ka tema äriparterile Tuulbergile. Tahtis osta ausalt Mäksas asuvat maatükki oma kivitehase laoplatsiks, kuid sunniti rahvaliitlaste poolt kasutama maadevahetust.

12 520 000    

24. Arti Arakas (38)
Ehitus ja kinnisvara
Väidetavalt börsile tuleku plaane hauduva Arco Vara üks omanikest. Tema firma osales kurikuulsate maadevahetuse kruntide hindamisel ning nüüd nende arendamisel. Ent Eesti ja Baltikum on Arco Varale ammu väikseks jäänud – firma on suundunud arenevatele Rumeenia, Bulgaaria ja Ukraina turgudele. Viimase aja huvitavamatest tegemistest väärib märkimist sisenemine laevandusärisse koos Arco Vara teise omaniku Richard Tomingasega ning Vjatšeslav Leedo firmade parvlaevadest tühjaks ostmine. Kui Äripäev Arakaselt küsis, kuhu tasuks investeerida, tõi ärimees esile hoopis ta ast uvenergeetika valdkonda. Suurärimehele kohaselt toetas Arco Vara Edgar Savisaare mälestusteraamatu “Peaminister” avaldamist.

12 450 000

25. Rauls Viktorovs (41)
Reklaamiäri
Bal tikumis, Venemaal ja Ukrainas tegutseva AGE Comi suuraktsionär. Vahetas koostöö Saatchi & Saatchiga teise rahvusvahelise reklaamiketi Ogilvy vastu.

11 870 000

26. Jan Magnus Salmi (35)
Hasartmängud
Legendaarse Soome kasiinomehe Pekka Salmi poeg. Elab äriregistri andmetel Monacos Monte Carlos. Pidas kasiinot ka Tallinnas, kuid jäi konkurentsivõitluses eestlastele alla. Viimane talle kuuluv Eldorado kasiino tegutseb Tartus.

11 320 000

27. Ando Aron (43)
Tööriistaäri
Eesti suurima tööriistalaenutuse keti Stokker omanik. Ehitab Pärnus Kalevi uut staadioni ja hotelli.

11 180 000

28. Andris Blaka (35)
Reklaamiäri
AGE Comi aktsionär.

10 800 000

29. Sergei Hadži (41)
Stividoriteenused
Kui enamik transiidimiljonäre tuleb Muuga sadamast, siis Hadži arendab Paljassaare sadamat.

10 445 000

30. Endel Siff (49)
Transiit
Väheseid keskealisi suurettevõtjaid, kes ei rahastanud Edgar Savisaare mälestusteraamatu “Peaminister” avaldamist. Siffi läbisaamine Keskerakonnaga on vaevaline, kuid tema edasise rikastumise seisukohalt oluline. Ajal, kui venelased panevad mehe senises dividendide allikas naftatransiidis üha valjemalt maksma oma sõna, üritab Siff suurt läbimurret Tallinna kinnisvara­äris. Palkas jooksupoisiks endise autoteisaldaja, keskerakondlasest linnavoliniku Tõnis Bittmani, kes sõimas parteikaaslasest abilinnapead Taavi Aasa “haigeks inimeseks”. Pole siis imestada, et Siff pole saanud erastada Toompea jalamil asuva staadioni alust maad. Ilmselt vaba raha puudusel loobus aasta algul sõlmimast linnaga kaua ihaldatud Kopli liinide hoonestamise lepingut. Mehe lohutuseks õnnestus tal mullu nurjata Keskerakonna idee sokutada Lasnamäe karjääri miljardiprojekt Toomas Annusele.  

10 070 00

31. Enn Kunila (57)
Investeeringute haldamine
Sperare omanik. Üks neljast mehest, kes osales Norma erastamisel. Tema on keskendunud Liviko juhtimisele, kuigi on osanik ka Tallinna Kaubamajas ja Balbiinos ning teistes NG Investeeringute firmades.

10 060 000

32. Riho Vaher (47)
Transport
Tegeleb kaubaveoga meritsi, autodega ja raudteel juba 1991. aastast. Hulk firmasid, mis kõik kannavad nime Priva.

10 000 000

33.–39. Raivo Kütt (43)
Automüük
Rajas koos äripartner Raivo Aavistoga tühjalt kohalt mitut riiki hõlmava automüügiimpeeriumi. Tuntuks sai Toyotade müügiga, hiljem on lisandunud ka teisi marke. 1994 rajas ETKs töötades Eestis esimese supermarketi tüüpi kaupluse – Tallinnas Tihniku tänaval asunud Maksimarketi. Golfimängija, jahimees, moottorrattaga reisija. Karatehuviline (must vöö. ja karateliidu president.
33.–39. Raivo Aavisto (47)
Automüük
Teine “Toyota-Raivodest”. Nõukogude aja lõpul valuutapoodide keti Amerest juht, kus loodud sidemed aitasid alustada ka autoäri Toyotadega. Mäesuusataja ja tennisemängija. Nii Aavisto kui ka äripartner Kütt on IRLi liikmed, ning enne seda kuulusid nad Res Publicasse. Parteiga ühinema meelitas neid Res Publica asutamise ajal toona üpris tundmatu Taavi Veskimägi.
33.–39. Cornelia Schlesinger (52)
Kasiinoäri
S alapärane osanik Armin Karu kasiinoäris.
33.–39. Andrei Žukov (44)
Kinnisvaraäri
Leonarda Investi omanik. Müü s Tallinnas Estonia teatri vastas asuva endise teaduste akadeemia maja Märt Vooglaidile, kes müüs poole ed asi ebaõnnestunult eriteenete tõtt u Eesti kodanikuks kandideerinud Rustam Aksjonenkole.
33.–39. Richard Tomingas (37)
Ehitus ja kinnisvara
Arco Vara üks omanikest ja meisterlik abielulahutaja. Lahutas 2005. aastal oma abielu Tatjana Tomingasega ja mõtles välja geniaalse kava, kuidas hoida ühisvara jagamisel ära poole oma Arco Vara aktsiapaki minek Tatjana valdusse. Nimelt müüs mees enne lahutust oma aktsiad 15 miljoniga kolmandale isikule ning Tatjana pidi leppima poolega müügisummast ehk 7,5 miljoni krooniga. Aktsiate väärtus oli pool aastat hiljem üle 300 miljoni krooni. Ega asjata pole ärimees tänavu Äripäevale öelnud, et väärtustab elus head, mõistlikku ja toetavat elukaaslast.
33.–39. Heino Harak (65)
Ehitus
Elektritööde ja tänavavalgustusega tegeleva KH Energia-Konsulti omanik. Viimastel aastatel on tähelepanu pälvinud hoopis sellega, et tahtis Rein Kilgi ja Urmas Sõõrumaa ees Weroli õlitehasele käppa peale panna. Võttis nõuks rajada Paldiskisse ka biodiislitehase, ent müüs selle projekti noorematele meestele eesotsas Aigar Ojaotsaga.
33.–39. Kristjan Rahu (34.
Energeetika
Firma Energy Solutions omanik. Firmade Tallinna Küte ja Eraküte juht. Ostis omal ajal kokku katlamaju ja müüs need hiljem prantslaste Dalkiale.

9 800 000

40.–41. Antti Rammo
Kirjastamine
Maksukuriteo pärast kohtu all viibiva õpikukirjastaja Ly Aunaste poeg. Paberite järgi kuulub Avita kaubamärki kasutav kirjastus BIT täna Anttile ja tema õele Liisile. Avita on üllitanud näiteks Mart Laari kirjutatud 5. klassi ajalooõpiku.
40.–41. Liis Rammo
Kirjastamine
Ly Aunaste tütar ja tööandja.

9 335 000

42. Sven Mansberg (36)
Investeeringute haldamine
Relaxori ja Aconto omanik. Surfamisfanaatik ja liige võistlusspordiga tegelevas Team Extremes. Osanik logistikafirmas Smarten. Seoses ümberkorraldusprobleemidega firmas oli sunnitud mõneks ajaks keskenduma ärile ja jätma surfi kõrvale. Kunagine Säästumarketi asutaja koos pikaaegsete äripartnerite Armin Kõomägi ja Indrek Prantsiga. Osanik Ehitus Services ja K-Arvutisalongis.

9 330 000

43.–45. Viktor Arhipov (53)
Ehitus ja kinnisvara
Osanik M.S.I Grupis, mis Äripäeva andmetel on seotud Lukoiliga ning tegeleb kinnisvarainvesteeringutega (Rävala ärimaja Tallinnas Kaubamaja taga ja Barclay ärimaja Tartu kesklinnas. naftakontserni nimel. Firma on teinud koostööd Jüri Mõisaga.
43.–45. Mati Ivask (53)
Ehitus ja kinnisvara
Osanik ja tegevjuht M.S.I Grupis. Lahke annetaja – Miina Härma gümnaasiumi, Tartu kunsti, rahvusooper Estonia toetuseks.
43.–45. Ain Sigus (53)
Ehitus ja kinnisvara
Osanik ja tegevjuht M.S.I Grupis.

8 730 000

46. Even Tudeberg (44)
Investeeringute haldamine
Laiemale rahvahulgale on ta siiani tuntud spordireporterina, kuigi ettevõtlusega on tegelnud juba 15 aastat. On öelnud, et tegeleb äriga selleks, et ära elada. 1992. aastast on ta tegelnud reklaamiäriga ja laiendanud tegevust vagunite rentimise ja gaasitorude paigalduse alale. Slovakkia aukonsul Eestis.

8 520 000

47. Aadu Luukas ( 1939- 2006)
Transiit
Läinud aastal surnud naftaärimees, kirjutas nimetatud dividendisumma aasta enne manalateele minekut. Kuigi oli t untud tagasihoidliku tarbijana, hoidis vahepeal 100 000 000
krooni pangaarvel isiklikuks tarbeks.

8 000 000

48.& ndash;49. Mai Kaarepere (39)
Investee ringute haldamine
Hansapanga asutajana rikkaks saanud Rein Kaarepere lesk, kes avalikkuse eest hoiab oma eraelu kiivalt varjus. Viimatine suur äri oli möödunud aasta märtsis, kui Tallinna linn ostis endistelt omanikelt 150 miljoni krooni eest tagasi Harju tänava kinnistud. Üks krunt kuulus talle.
48.–49. Urmas Sõõrumaa (45)
Investeeringute haldamine
Suurettevõtja, kel on ärihuve lugematutes valdkondades. Eesti demokraatia toetaja – ta on kõigi parlamendierakondade (suurim. rahastaja. Edgar Savisaare mälestusteraamatu “Peaminister” sponsor. Suure pere pea – tal on nelja naisega seitse last, kelle kõigi ülalpidamises ja kasvatamises ta hoogsalt kaasa lööb.

7 610 000

50.–53. Jüri Raidla (49)
Advokaat
Advokaadibüroo Raidla ja Partnerid asutaja. Edgar Savisaare valitsuse justiitsminister. Legendaarse maksumaksjate klubi asutaja koos Siim Kallase, Toomas Sildmäe, Meelis Milderi, Toomas Lumani, Hannes Tamjärve, Märt Raski, Rein Langi jt–ga.
50.–53. Sven Papp (44)
Advokaat
Rahvusvaheline teatmik hindab teda üheks kolmest Eesti tippadvokaadist Jüri Raidla ja Aare Targa kõrval. Telekommunikatsiooni­õiguse spetsialist. Dividendidest on ta lubanud kulutada enamiku kodu loomise ja pere peale.
50.–53. Raino Paron (41)
Advokaat
Advokaadibüroos Raidla ja Partnerid panganduse ja väärtpaberite spetsialist. Õppinud Washingtonis Georgetowni ülikoolis, töötanud juristina Rahvusvahelises Valuutafondis (IMF. ja Maailmapangas.
50.–53. Toomas Vaher (32)
Advokaat
Noorim partner üliedukas advokaadibüroos Raidla ja Partnerid, mille 71,4 miljoni kroonisest käibest teeniti 2005. aastal 39,5 miljonit krooni kasumit.

7 000 000

54.–56. Jaan Korpusov (50)
Kasiinondus
End Armin Karu varju jätnud suurosanik Olympicu kasiinoketis. Praeguse äripartneriga tutvus margi– ja mündiklubis. Aktiivne osaline kinnisvaraäris. Õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu, lõpetas 1985. aastal.
54.–56. Rein Vinni (62)
Transport
Busside rentimisega tegeleva ühemehefirma Tall–Liinid omanik. Tegevjuht bussifirmas MRP Linna Liinid.
54.–56. Boriss Bõstrov (58)
Ehitus
Narvas katlamajade seadmete paigaldusele ja remondile keskendunud perefirma Astronest osanik ja juht.

6 750 000

57. Anatoli Kanajev (59)
Transiit
Trans-Kullo ja Transiidikeskuse osanik. Endine Muuga sadama direktor, kes pani koos Aadu Luukasega Muugal käima transiidiäri ja sai sellega rikkaks. Avalikkuses rohkem figureerinud koos Viktor Kaasikuga – nende majad asuvad kõrvuti ja on merele liiga lähedale ehitatud. Kirglik kalamees.

6 740 000

58. Galina Lipinskaja (56)
Juriidiline nõustamine
Osanik õigusbüroos Janliko. Endine kohtunik, naisettevõtjate liidu liige.

6 655 000

59. Mart-Järvo Hirtentreu (43)
Tootmine
Mootoreid tootva firma Konesko ja kinnisvaraarendusega tegeleva Tannenrode osanik. Äripartner Margus Säde hukkus möödunud aastal autoavariis. On saanud Järva maavanema teenetemedali tänapäevase infotehnoloogia propageerimise eest. Kauaaegne Järvamaa messi organiseerija. Koos Sädega omas maja Tallinna vanalinnas Pikal tänaval.

6 600 000

60. Toomas Luman (47)& lt; br />Ehitus
Ehitusfirma Eesti Ehitus suurosanik investeerimisfirma Nordecon kaudu. Tegev 12 mittetulundusorganisatsioonis, 14 riikliku autasu kavaler. Toetanud rahaliselt Reformierakonda, spondeerinud kultuuriettev&otil de;tmisi ja rahastab Nõmme er akooli. Eesti kaitseväe kapten.

6 505 000

61. Ville Jehe (37)
Kinnisvara arendus ja müük
Kuigi dividendid on pärit kinnisvarafirmast, on Jehe tuntud kui “Delfi isa”. Tema on olnud Baltimaades populaarse suhtlusportaali juht.

6 500 000

62. Allan Mänd (38)
Kinnisvara arendus ja müük
Ida-Virus tegutseva firma Prestone omanik. Suurim ettevõtmine olnud Jõhvis Jewe-nimelise kaubanduskeskuse arendamine, osaline Jõhvi tööstuspargi rajamises.

6 420 000

63. Sven Voites (41)
Hulgikaubandus
Suure hulgikaubandusega tegeleva perefirma Svensky Kaubandus suurosanik. Ühelt tema firmalt nõuab riik Euroopa Liidu liitumisega seotud nn suhkrutrahvi.

6 367 000

64. Lembit Kirsme (66)
Elektriseadmetetööstus
Elektriseadmeid toova ja müüva Harju Elektri ning kontserni Harju KEK aktsionär. Osaleb koos paljude edetabeli liikmetega Tallinna Tehnikaülikooli vilistlaskapitalis, mis maksab stippi tudengitele.

6 300 000

65.–66. Tõnu Toomik (46)
Ehitus
Koos Toomas Annusega moodustavad ehitusfirmas Merko mõjuka tandemi. On ise öelnud, et teda on sihile viinud püsivus, täpsus ja töökus ning et tema lähem ja kaugem tulevik on Merkoga seotud.
65.–66. Mikko Tapio Kuosmanen (46)
Kaubandus
Eestis ja Lätis ABC Kinga nime kandva jalatsipoodide keti soomlasest suuraktsionär, kelle õlul on ka ettevõtte juhtimine.

6 185 000

67. Aare Tark (48)
Advokaat
Advokaadibüroo Tark & Co looja.

6 085 000

68. Heiti Hääl (43)
Investeeringute juhtimine
Investeerimisfirma Kadaka Varahaldus kaudu osanik kütusefirmas Alexela Oil (partner on Oleg Ossinovski ). Välja võetud raha plaanib investeerida kinnisvaraprojekti Tallinna kesklinnas.

6 030 000

69. Oleg Ossinovski (40)
Investeeringute juhtimine
Ainuomanik investeerimisfirmas Skinest Grupp, mis ostis mullu osaluse Alexela Oilis. Ta on Vene transpordigigandi Severstaltrans Eesti sidusfirma Spacecom juhatuse liige. On istunud arestimajas, sest kaitsepolitsei kahtlustas teda konkurentsi rikkuva kokkulepe sobitamises. Kohtuprotsess jätkub tänase päevani.

6 000 000

70.–71. Igor Pihela (53)
Investeeringute juhtimine
Tema investeerimisfirma Eferelt on Pirita teel asuva Eesti Näituste kompleksi suuromanik. Möödunud aastal otsustas Pirita tee merevaatega näitustekrundil alustada elamuarendust. Tema vend on ettevõtja Oleg Ljadov.
70.–71. Mati Tusov (39)
Kinnisvara arendus ja müük
Oliver Kruuda äripartner kinnisvaraga seotud projektides. Dividendid firmast Sabreena, mis tegutseb Pärnu maantee 139 ärikvartalis.

5 800 000

72.–75. Ahti Heinla (34)
Infotehnoloogia
Kolmest mehest koosneva arvutifriikide kamba liige, kes on jõukaks saanud osaluse müügiga internetitelefonifirmas Skype.
72.–75. Jaan Tallinn (35)
Infotehnoloogia
Järjekordne Skype’i-mees. Dividendid on kolme mehe ühisfirmas Ambient Sound Inves tments ja JAP Software.
72.–75. Priit Kasesalu (35)
Infotehnoloogia
Skype-tehnoloogia arendaja, firma endine osanik.
72.–75. Margus Rei nsa lu (46)
Investeeringute juhtimine
Investeerimisfirma Olver kaudu on osanik mitmes kinnisvarafirmas ja Eesti Fosforiidis ning kuni käesoleva aasta talveni firmas Kristiine Kasiino. Esimese suure raha teenis Kriistine Keskuse kinnistu müügiga Ernesto Preatonile. Elab suure osa aastast Hispaanias. Arend ab kinnisvara Marokos. Osanik firmas, mis omab saart Brasiilias. Osanik Andaluusia Ferrari-klubis, kuigi pole suur sportautode huviline. Sõidab üliluksusliku eritellimusel toodetud BMWga.

5 745 000

76. Tõnu Meigas (52)
Transporditeenused
Läbi firma Ashton Grupp osanik toiduainete transporditeenuseid osutavasse ettevõttesse Tallinna Toiduveod.

5 685 000

77. Aivar Nahkur (52)
Investeeringute juhtimine
Müüs äripartner Tõnu Meigase firmale osalused mitmes nende ühises ettevõtmises.

5 555 000

78. Jevgeni Lustin (41)
Kinnisvaraarendus
Osanik firmas Pirita Maja. Koos äripartneritega soovib ehitada Saku suurhalli kõrvale Tallinna kõrgeimat maja.

5 540 000

79. Aivo Mark Takis (42)
Turism
Estraveli omanik.
 
5 500 000
80. Irina Stupakova (40)
Toiduainetööstus
Osanik Eesti suurimas kalakonservitööstuses Maseko.

5 215 000

81. Kairit Voites (41)
Kaubandus
Koos Sven Voitesega osanik hulgifirmas Svensky Kaubandus.

5 140 000

82. Tarmo Villemi (48)
Metallitööstus
Saku Metalli omanik. Toodab metallist uksi, aknaid ja fassaade. Autospordihuviline, kardiliidu juhatuse liige.

5 085 000

83. Prits Liblik (63)
Sanatooriumiäri ja sööda tootmine
Dividendid firmadest Kuressaare Sanatoorium ja Valjala Söödatehas. Koos Vjatšeslav Leedoga on teda nimetatud Saaremaa kuningateks.

5 000 000

84.–91. Sven Lennart Apstal (44)
Tootmine
Ehitab Saaremaal luksusjahte ja meresõidukeid, mis ei ole siiski nii luksuslikud, et äratada Roman Abramovitši tähelepanu.
84.–91. Olev Suurkask (56)
Teenustöö
Vennad Olev ja Vello Suurkask on osanud oma suurejoonelist äri Tallinna külje all Jüris ajada väga salamisi. Meestele kuulub firma Rosentor, mis on aastaid teinud allhanget sellistele suurtele tegijatele nagu Rootsi ABB ning Soome HTT Group. Firma teenus on mootorite mähkimine ja sellega on juba aastaid teenitud kopsakat kasumit.
84.–91. Vello Suurkask (54)
Teenustöö
Olev Suurkaski noorem vend.
84.–91. Jüri Uppin (67)
Hotellindus
Susi hotelli omanik. Rajas Jüriöö pargi. Aga unustas õigel ajal endale registreerida kaubamärgi Susi, mida kannab nüüd Uppini meelehärmiks Tallinna Karastusjookide kange vein.
84.–91. Andres Koger (45)
Ehitus ja kinnisvara
Ehitusfirma Koger & Partnerid omanik. Pidi alla neelama mõru pilli, kui aasta alguses tulid ajakirjanduse kaudu tema kodulinnast Pärnust teated, et tema firma ehitatud majas on hakanud vesi paneelide vahelt tuppa tungima. Millegipärast ei ole Koger suutnud murda ehitusfirmade “VIP-klubisse”, kus on ees suuri riigihankeid võitev nelik Merko, YIT, Skanska ja Eesti Ehitus. Koger ise on selle kohta öelnud Eesti Päevalehes, et firma võtab asju rahulikult ja kasvab läbimõeldult. “Meil on käed–jalad õnneks või kahjuks tööd täis. Me tahaks hästi teha, mitte palju teha.”
84.–91. Erich Teigamägi (37)
Investeerimine
Kergejõustikuliidu juht, kes veel 2005. aastal tegeles soojatootmisega.
84.–91. Olari Taal (53)
Investeerimine
Poliitikast ja aktiivsest ärist taandunud investor, kelle raha kasvatavad fondihaldurid. Hiljuti leidis tema raha tee Rumeenia turule. Kui avalikkuses sõna võtab, siis ütleb teravalt. Viimati näiteks ründas Eesti Panka ja valitsust jõuetuse pärast inflatsiooni ohjeldada. “Kinkis” Eesti rahvale Res Publica ning tegi eelsoojendust Tarmo Kõutsi poliitikasse tulekuks, müües teda mitmele parteile korraga.
84.–91. Raivo Sündema (49)
Kinnisvara
Osaleb aktiivselt tenniseturniiridel ning tegeleb ehituse, kinnisvara arendamise ja selle välja rentimisega üle Eesti, muu hulgas Tallinnas, Viimsis, Võrus ja Saaremaal.

4 995 000 
      
92. Toomas Luhaäär (49)
Õigusabi
Vandeadvokaat, kurikuulsa maadevahetaja Einar Vettuse äripartner ehitu se projektijuhtimise firmas TSM. Istub ka klaasifirma Saint-Gobain Sekurit Eesti nõukogus.

4 950 000    
   
93. Egon Mats (53)
Ehitus ja kinnisvara
Mullu börsile suundunud Eesti Ehituse suuremaid aktsionäre.

4 920 000    
  
94. Toivo Annus (35)
Investeerimine
Endine Skype’i arendusmeeskonna juht­insener, kes nüüd juhib internetitelefoni eestlastest asutajate ühisfirmat Ambient Sound Investments. Firma teenis 2005. aastal Skype’i müügist eBayle hiigeltulu, mis vajab nüüd investeerimist paljulubavatesse tehnoloogiasektori nišiettevõtetesse üle maailma. Hiljaaegu ostis osaluse San Francisco veinitööstuses.

4 910 000

95. Ülo Mäeots (64)
Energeetika, kinnisvara
Elektrienergia ostu-müügi, kinnisvara ning teraskonstruktsioonide tootmisega tegeleva Võru KEKi aktsionär. 1975. aastal oli Võru KEKi kolhooside ehituskontor üks paremaid ehitusorganisatsioone Eestis.

4 880 000     
  
96. Villu Põldmäe (46)
Ehitus
Cliki omanik. Firma ehitab tehnosüsteeme, olles partneriks ehitusturu kõige suurematele tegijatele eesotsas Merkoga.

4 840 000 
      
97.–99. Peeter Kangur (61)
Kaubandus
Toyota on Eesti enim müüdav automark ja see peegeldub k a Kangu ri ning teiste Elke Grupi omanike tuludes.
97.–99. Riho Sepp (48)
Kaubandus
ELKE Grupi aktsionär.
97.–99. Urmas Sepp (51)
Kaubandus
ELKE Grupi aktsionär.

4 820 000&n b sp; 
     
100. Jaak Pählapuu (60)
Mööblitööstus
Mullivannivabriku Balteco üks asutaja.

4 800 000  
     
101. Meelis Olev (35)
Kinnisvara
Tegeleb kinnisvaraäriga Tallinna vanalinnas.

4 785 000
      &nbs p;
102. Koit Uus (53)
Ehitus ja Kinnisvara
Haapsalu Uksetehase omanik, mitmesuguseid kinnisvarainvesteeringuid teinud mees ja üleüldse Haapsalu “kunn”.  Osales Toomas Annusega seotud maadevahetustes.

4 720 000
       
103. Aleksandr Denisoff (62)
Transiit 
Endel Siffi, Anatoli Kanajevi jt partner Pakterminali omanikeringis.

4 715 000
       
104. Margus Kangur (44)
Kinnisvara
Mees nagu orkester: jõuab tegelda kinnisvaraäriga, automüügiga, kaubandusega ja toota ka koos Oliver Kruudaga kohukesi.

4 680 000
       
105.–109. Uno Abru (62)
Kinnisvara
Üks viiest firma Tondi Elektroonika omanikust. Firma tegeleb pealtnäha üsna kummalise asjaga – kuuldeaparaatide tootmisega. Ent kopsakas kasum tiksub igal aastal hoopis Pärnu maanteel vana Kalevi kommivabriku vastas oleva kinnisvarakompleksi üürileandmisest. Pole ka ime, et firma näiteks 2005. aastal teenis kinnisvara rentimisest ligi 30 miljonit krooni ärikasumit – suuremaid investeeringuid pole õnnetu ilmega rendipinnad pikemat aega näinud.
105.–109. Viido Paomets (70)
Kinnisvara
Tondi Elektroonika aktsionär.
105.–109. Ülo Kohv (66)
Kinnisvara
Tondi Elektroonika aktsionär.
105.–109. Juri Sermjagin (60)
Kinnisvara
Tondi Elektroonika aktsionär.
105.–109. Dorel Kangur (44)
Kinnisvara
Tondi Elektroonika aktsionär. Päris aktsiad oma isalt, ise töötab IT-alal majandustarkvara müügijuhina.

4 650 000
       
110. Sandu Huban (39)
Transiit ja kinnisvara
Pisut hämara minevikuga ärimees, hüüdnimega Sandaal. Tuntud Tartu hokiklubi Välk 494 rahastajana. Sündis Ukrainas, ent ­tuli äri tegema Eestisse, alustades Ladade ostu-müügiga. 2000. aastal sai Eesti koda­kondsuse. Dividendid võttis transpordi-, rendi- ja finantsteenuseid pakkuvatest firmadest Transcontinental, Supergate ja Inter-Veod. Hubani üks äripartneritest on Muuga transiidiärimees Anatoli Lipinski.

4 500 000
       
111.–119. Artur Veisman (39)
Kaubandus
Üks neljast värviliste metallide ostu-müügiga tegeleva aktsiaseltsi Nordmet omanikest. Suurem äri käib idas, eksport liigub Hollandisse ja Saksamaale. Firma suurusest annab aimu 2005. aasta käibenumber 1,7 miljardit krooni. Ettevõtte tegevusraadiusse jäävad SRÜ, Euroopa, Hiina, USA, Lõuna-Ameerika ning kontorid või laod asuvad lisaks Tartule ka Moskvas, Peterburis ja Jekaterinburgis.
111.–119. Aleksandr Semjonov (34)
Kaubandus
Nordmeti aktsionär.
111.–119. Maksim Grigorjev (37)
Kaubandus
Nordmeti aktsionär.
111.–119. Eduard Gorsenin (40)
Kaubandus
Nord meti ak tsionär.
111.–119. Alla Kanajeva (56)
Transiit
Kuulsa transiidiärimehe Anatoli Kanajevi abikaasa, kes on kaasatud N-Terminal Grupi aktsionäride ringi. On valmis kaitsma oma meest uudishimulik e ajakirjanike eest nagu emalõvi. 111.–119. Einar Vettus (43)
Kinnisvara
Mees, kellest räägiti läinud aasta lõpus palju rohkem kui peagi saabuvast jõuluvanast. Kinnisvaraarenduse ja projektijuhtimise firma TSM üks omanikest, kes sai päevapealt kuulsaks sellega, et kaitsepolitsei kahtlustab teda maa-ameti juhile Kalev Kangurile 11 miljoni kroonise pistise andmises.
Uurimise huvi des istus Vettus enam kui kuu ka türmis ning täna ootab, millal süüdistus kohtusse jõuab.
111.–119. Toomas Laanpere (58)
Ehitus
Aktsiaseltsi Napal omanik. Firma on tubli tegija soojustusseadmete turul, osaledes mitmetes katlamajaprojektides peatöövõtjana.
111.–119. Indrek Randvee (39)
Kinnisvara
Koos äripartneri Gennadi Urbiga tegev mitmetes kinnisvaraprojektides Tallinnas. Peamine tegevussuund äri- ja tootmispindade arendamine ja välja rentimine. Ostnud mitmeid kinnistuid Paavli ja Kopli tänavatel, muu hulgas äri- ja tootmismaad Kopli tänaval Enn Veskimägi Standardilt. 
111.–119. Aivar Pilv (46)
Õigusabi
Omanimelise advokaadibüroo omanik, kes hiljaaegu valiti tagasi advokatuuri esimeheks. Nurises hiljuti noorte juristide kehva ettevalmistuse üle

4 450 000
      
120. Priit Piilmann (41)
Keemiatööstus ja kinnisvara
Viru Keemia Grupi üks suuremaid aktsionäre. Omab märkimisväärset kinnisvaraportfelli, näiteks osalust endises Tallinna Panga majas Roosikrantsi tänaval. Järgmine suurem ettevõtmine on elurajoon Telliskivi tänaval koos kinnisvarafondiga EEREIT.

4 420 000
       
121. Vladimir Osavaljuk (65)
Transiit
Pakterminali omanikfirma Trans-Kullo ja N-Terminal Grupi aktsionär. Rjazani naftatehase endine asedirektor.

4 410 000
       
122. Margus Säde (1967–2006)
Masinaehitus
Hukkus mullu suvel autoõnnetuses. Oli elektrimootoritega tegeleva firma Konesko osanik. Äripartnerid Soome kraanahiid Konecranes ning Mart-Järvo Hirtentreu. Viimasega ajas ka tulusat kinnisvaraäri.

4 265 000
       
123. Toomas Agasild (55)
Investeerimine
Mäo Investi suuromanik. Tuntuim investeering aknatootja Viking Window, tegev ka toitlustus- ja puiduäris.

4 225 000 
      
124. Madis Laas (39)
Reklaamindus
Reklaamibüroo Kontuur Leo Burnett aktsionär ja juht.

4 200 000
       
125. Väino Pärnaste (55)
Ehitus
Firmade Ecomatic ja Ecoterm omanik. Teab kõike kütte-, ventilatsiooni- jm tehnosüsteemide automatiseerimisest. Oskab kaasa rääkida ka komplektsete automatiseeritud soojussõlmede ja avatavate plaatsoojusvahetite küsimustes.

4 165 000
       
126. Illimar Toom (52)
Tekstiilitööstus
Patju ja tekke tootva Toom Tekstiili omanik. Ei pea muretsema tekstiilitööstuse nigelate väljavaadete pärast, sest äri õitseb. Ja seda vaatamata tugevnevale konkurentsile Hiinast ja Indiast. Toom on aidanud kaasa Viljandi padjapealinnaks kujunemisele, sest mitu sama tegevusalaga firmat paiknevad seal koos ja tööt avad k&a uml;sikäes ühise asja nimel.

4 105 000
       
127. Aare Kembre (49)
Ehitus ja kinnisvara
Tasapisi ajab oma rida ehituse ja kinnisvara alal. Üks tema äri nurgakivi on Rootsist pärit graniitkillustiku müük, mida kasutatakse ohtralt teedeehituses. Ärimehele pakub huvi ka Läti kinnisvaraturg.

4 085 000
       
128. Kalev Raidjõe (35)
Reklaamindus
Maapanga endine tegevjuht ning reklaamifirma AGE Com üks aktsionäridest.

4 080 000       
12 9. Indrek Orro (36)
Kaubandus
Tööstusseadmete müüja Alas-Kuul omanik. Epp-Maria Kokamägi loomingu austaja. Vinoteek Musi rajaja, kus pidi asuma kokkama kunstniku tütar Anni Arro. Koostöö lõppes draamaga Kroonika veergudel.

4 070 000
130.–131. Maivi Ots (32)
Õigusteenused
Kunagine PriceWaterhouseCoopersi jurist, ostis ära Urmas Arumäele kuulunud advokaadibüroo Landwell. Otsale kuuluv advokaadibüroo Ots & Co tutvustab end kui “äriorientatsiooni ning tänapäevase ja avatud suhtumisega” firma. Nõustas salapärast klienti, keda häiris Toomas Annuse haruldane õnn maadevahetamisel.
130.–131. Toomas Arumäe (42)
Ehitus
Üks tuntud kodumaise aknatootmisfirma Glaskek omanikest. Teised Arumäega seotud firmad on Mõigu Ehituskoondis ja Beroliina.

4 065 000
132. Boriss Avdejev (61)
Metallitööstus
Tallinnas ja Kohtla-Järvel tegutseva metallkonstruktsioonide firma Kohimo omanik, ca 300 inimese tööandja. Ehitanud mahuteid paljudele tuntud transiidifirmadele.

4 050 000
133. Aivar Aigro (34)
Kinnisvara
Kroonika lugejatele tuntud kui endise Miss Estonia Kristiina Heinmetsa abikaasa, Äripäeva lugejatele tuntud kui Rime Kinnisvara tegevjuht. Tegevust koondab investeerimis- ja kinnisvaragrupi emafirma Dreamland, kuhu kuulub 14 ettevõtet. Aivar Aigro on ka hitiga “Lilleke rohus” tuntud noortebändi The Tuberkuloited basskitarrist. Koolipõlves Sindi alevi punkar.

4 000 000
134.–142. Peeter Puusepp (43)
Kinnisvara
Tiit Aava partner kinnisvarafirmas TTP.
134.–142. Jüri Poltan (52)
Kinnisvara
Üks endise Pärnu kalakombinaadi kinnistule uue elamurajooni rajajatest. Kohukese aktsionär.
134.–142. Lembit Lump (47)
Kinnisvara
Tartumaa Luunja valla investeerimisfirma Bonaares ainuomanik. Isamaa ja Res Publica Liidu liige.
134.–142. Arvo Heinmaa (45)
Kinnisvara
Tallinnas kinnisvarahaldusega tegeleva Mergilda omanik.
134.–142. Indrek Kajak (45)
Kaubandus
Tegutseb keevitustarbeid importivas ja müüvas ettevõttes GF Anapolis.
134.–142. Raul Välling (36)
Kaubandus
Indrek Kajaku äripartner.
134.–142. Margus Kohava (41)
Metsatööstus
Rajas Kundasse 2,4 miljardit maksnud Kunda tselluloositehast Estonian Cell, mis avati 2006. aasta lõpul. Lahkus ametist tänavu märtsis. Tselluloositehase tootmiskulud osutusid ajakirjanduse andmetel esialgu plaanitust oluliselt suuremaks. Üks kunagine metsatööstusfirma Sylvester omanikke, pärast selle müüki töötas StoraEnso Timberi Eesti tütarfirmas. Dividende saab oma investeerimisfirmast Payles. Ostis 2005. aastal kolmandiku kinnisvarafirmast Kloostrimetsa Arendus OÜ ja asus Tallinna kesklinnas looma hispaania restorani.
134.–142. Janno Krantsiveer (36)
Transport
Krantsiveeri fir ma Janvemar t egeleb auto­vedudega, millest 99 protsenti läheb Põh­ja­maadesse. Veerandsaja inimese tööandja.
134.–142. Toomas Mets (37)
Väärtpaberiäri
Tegeleb investee rimisega läbi OÜ Portrait, mis paigutab raha aktsiatesse ja võlakirjadesse. Töötas varem ASi Stora Enso Timber finantsjuhina.

3 970 000
143. Anatoli Lipinski (58)
Transiit
Muuga sadamas ekspordib kütet ja vanametalli.

3 920 000
144. Ilmi Kuuskaru (49.
Kinnisvara
Tegutseb Põhja-Eesti kinnisvaraturul firmadega Hekotek ja Hekotek Kinnisvara.

3 905 000
145. Tiit Vähi (60)
Tööstus
Eesti peaminister aastatel 1992 ja 1995–1997. Juhtis praeguseks unustatud Koonderakonda, mis oli klassikaline “võimupartei”. Praegu tuntud haruldasi muldmetalle tootva Silmeti juhina ja Sillamäe sadama rajajana. Poliitikasse sekkub harva. Hiljuti pälvis tähelepanu sõnavõtuga, et Mart Laari ei tasuks valitsusse võtta. Kasutas maadevahetajate teenuseid Sillamäe sadamas tarvilike kruntide omandamiseks.

3 855 000
146. Erlend Peenema (52)
Kaubandus
Šveitsis toodetud ehitus- ja autokeemia müügiga tegeleva firma Soudal tegevjuht.

3 820 000
147. Rain Lõhmus (40)
Alkoholitööstus
Üks kunagisi Hansapanga võtmeisikuid, tuntud investeerimispankur. Dividende sai Saku Õlletehaselt.

3 815 000
148. Marti Hääl (34)
Õigusteenused
Osaleb advokaadibüroos Luiga Mody Hääl Borenius, firmades Sintos Invest ja BCM Estonia. Kütuseärimees Heiti Hääle noorem vend. Viimasel ajal kaitseb kaitsepolitsei uurimisaluseid, nagu maa-ameti juhti Kalev Kangurit, transiidihaid Oleg Ossinovskit ja salapaberitega portfelli kaotanud kaitseministrit Margus Hansonit.

3 800 000
149. Hugo Osula (50)
Transport
Eesti bussikuningas. Mootorreisi ASi (Eurolines. asutaja. Tallinna bussijaama omanik. Baltikumi ja Saksamaa vaheliste bussiliinide käimapanija.

3 780 000
150. Igor Piotrovski (47)
Hotellindus
Tallinna Lennujaama lähedal asuva Ülemiste hotelli üks omanikke.

3 770 000
151. Mart Lajal (42)
Kaubandus
Tegutseb firmas Mecro, mis tegeleb tööriistade ja seadmete impordi ning hulgimüügiga Eestis, Lätis ja Leedus.

3 755 000
152.–153. Raoul Juhanson (41)
Kinnisvara
Arendab kinnisvara osaühingus Onix Invest, mis on rajanud kortermaju Pirital, Kadriorus, Maarjamäel ja Koplis. Nende majas asuvas korteris toimus Tootside kuulus lindiskndaal.
152.–153. Kalmer Kriisa (43)
Kinnisvara
Raoul Juhansoni äripartner.

3 750 000
154–155. Parvel Pruunsild (37)
Finantsteenused
Väikelaenude andmisega rikastunud ärimees, kes nüüd juhib ainsat täielikult kohalikule Eesti kapitalile kuuluvat panka Balti Investeeringute Grupi Pank. Esindas pikka aega Isamaaliitu Tartu volikogus.
154–155. Vahur Voll (36.
Finantsteenused
Parvel Pruunsilla partner juba tudengipäevilt Tartus, Balti Investeeringute Grupi Panga osanik.

3 740 000
156. Aleksander Pajuri (56)
Ehitusmaterjalitööstus
Firmade Glaskek, Mõigu Ehituskoondis ja Beroliina aktsionär.

3 680 000
157. Vello Väinsalu (47)
Automüük
Eesti ühe vanema automüügifirma Elke Auto juht ja omanik. Müüb Toyota ja Lexuse autosid. Parteidest tegutsenud Isamaaliidus, praeg u IRLi liige.
3 645 000
158. Auri Martti Hakomaa (53)
Toitlustus
Tallinna restorani Olde Hansa rajaja, huvitub teoloogilistest probleemidest.

3 630 000
159.–160. Peep Must (54)
Metallitööstus
Metallkonstruktsioonide valmistaja Viljandi Metall ASi juhatuse liige.
159.–160. Jaak Sulg (54)
Metallitööstus
Viljandi Metalli juhatuse esimees. Nagu sõnastab firma koduleht: “Hoiab teraslaeva kursil.”

3 520 000
161.–162. Endel Palla (65)
Tööstus
Kunagine Harju Elektri tegevjuht, praegu nõukogu esimees.
161.–162. Andrei Sõritsa (45)
Tervishoid
Üle-eestilis e tuntusega viljatusravitseja Tartus. Tema firmad on Fertiilsuse Keskus ja Kli inik Elite. Tartu Rotary klubi liige, kuhu kuulub ka peaminister Andrus Ansip. Peaministri abikaasa Anu töötab günekoloogina Elite kliinikus.

3 500 000
163.–165. Liivi Pehk (49)
Investeeringud
Paigutab kunagi Levicomi müügist teenitud raha oma investeerimisfirma Vellimand kaudu.
163.–165. Meelis Munski (37)
Ehitus, kaubandus
Võru majandustegelane, tema ettevõtmised on Semuehitus ja Semu kaubamaja.
163.–165. Jaan Jõgi (40)
Finantsteenused
Tegeleb laenu- ja kinnisvaratehingutega oma firma Indextrade kaudu. 2005. aastal ostis edasimüügiks neli kinnistut.

3 455 000
166. Härmo Lehtsalu (37)
Kinnisvara
Tegutseb eri firmades, nt Beroliina, Mõigu Ehituskoondis, Artcom Arendus.

3 450 000
167. Leho Siimsen (47)
Autokaubandus
Tuntud Nissani-müüja Fakto omanik. Müüb ka Itaalia autosid nagu Alfa Romeo ja Fiat.

3 430 000
168.–169. Ivar Lindla (39)
Kaubandus
Müüb firmas AB Medical Group Eesti haiglatele meditsiiniseadmeid.
168.–169. Marko Kalle (40)
Ivar Lindla äripartner.

3 335 000
170. Felor Pärnpuu (39)
Automüük
Juhib Topautot, mis müüb Aasia autosid. Tegutseb ka firmades KPP Arendus ja  Elke Grupp.

3 330 000
171. Jaak Koidumaa (62)
Elektritööd
Jakoteksi omanik, tegeleb elektrivõrkude ja automaatikaga.

3 280 000
172.–173. Ljudmila Tambeld (49)
Toitlustus
Liivi Kaubamaja omanik, söödab ja joodab reisijaid Tallinna lennujaamas ja sadamas.
172.–173. Kalev Kase (48)
Kinnisvaraäri
Üks neist, kel läks Laine Jänese linnavalitsuse ajal Tartus hästi. Juhatab Linnaehitust, mis püstitab Lõuna-Eesti kõrgeimat maja Tigutorn. Prokuratuur kontrollis ehitusloa väljaandmist, kuid ei leidnud kuritegu.

3 270 000
174. Ago Rebane (38)
Ehitus
AR Ehitusmasinate omanik. Pinnasetööde spetsialist. Aitas rajada Tiskret ja lammutas Ernesto Preatoni ülesandel Tallinna lihakombinaadi.

3 250 000
175. Enn Veskimägi (59)
Mööblitööstus
Tööandjate Keskliidu volikogu staažikas esimees, surus hiljuti maha Oliver Kruuda mässu. Nõuab valitsuselt, et tervishoiu rahastamiseks tuleks võtta lisaraha tööliste taskust. Standardi omanik.

3 245 000
176.–177. Jan Lipinski (31)
Stividoriteenused
Lipinskite klanni liige. Nagu paljudel teistel edetabeli venelastel, tuleb ka tema rikkus Muuga sadamast.
176.–177. Monica Pihlak (46)
Autotööstus
Vandeadvokaat ja lastekaitsetegelane. Pani oma jõukusele aluse nooruses Normas töötad es, olles täna autodele ohutusrihmu tootva börsiettevõtte suuruselt 41. aktsionär.

3 240 000
178. Andres Monvelt (49)
Puhastusteenused
Omab firmat nimega Maksuabi, mida võiks ekslikult pidada pandimajaks. Tegelikult puhastab bituumeni- ja õlivaguneid.

3 140 000
179. Andres Sarri (48)
Autokaubandus, kinnisvaraäri
Kontserni Eesti Talleks põhiomanik, rikastus Mart Laari esimesel valitsusajal. Omab jätkuvalt sooje suhteid parempoolse poliitika tegijatega: 90ndatel pakkus ulualust Isamaa kantseleile, tänavu kinkis 300 000 krooni Reformierakonnale.

3 100 000
180. Aldis Kuškis (41)
Reklaamiäri
AGE Comi aktsionär.

3 020 000
181. Agu Möldre (66)
Ehitusmaterjalide tootmine
Kunagise Tallinna Raudbetoonto odete tehase, tänase Lasbeti juht ja aktsionär.

3 000 000
182.–199. Katrin Saali Saul (37)
Väärtpaberiäri
Eesti NSV peaministri Bruno Sauli tütar tegi nooruses hea partii Toomas Sildmäega. Lahkuminekuga saadud hüvitis võimaldab naisel pühenduda juba seitsmendat aastat abivajajate psühholoogilisele nõustamisele ja perekondade psühhoteraapiale. “Paljud terapeudid on mõnedele inimestele kõige lähedasemad inimesed maailmas,” ütleb naine ise.
182.–199. Vello Enniste (50)
Ehitus
Seve Ehituse omanik ja juht. Väheseid, kes jäänud nii tarbijakaitseametis kui ka kohtus süüdi ehituspraagis.
182.–199. Robert Herman (37)
Kinnisvara
Reformierakonna liige ja rahastaja (riigikogu valimistel 300 000 krooni. Viimsist, kus ajab kinnisvaraäri. Tema äripartner, suure narkoprotsessi tunnistaja Jaan Arrak suri aasta tagasi salapärastel asjaoludel BMW põlengus.
182.–199. Tiina Pihel (36)
Kinnisvara
Omab firmat Buenas, mida juhib Oliver Kruuda sõber Mati Tusov.
182.–199. Jaak Nõmmsalu (60)
Põllumajandusmasinakaubandus
Ka Luunja vallas Lohkva külas on võimalik rikkaks saada. Juhib 180 miljoni kroonise käibega firmat Tatoli. Müüs 2005. aastal 82 traktorit, 22 kombaini ja paigaldas 13 heinakuivatit.
182.–199. Heiti Allmäe (51)
Toitlustus ja rõivakaubandus
Espriti ja Vero Moda maaletooja, restoranide Karl Friedrich, Balthasar (Tallinn. ja Paat (Viimsi. ning trahteri Postipoiss (Pärnu) omanik.
182.–199. Olar Gofman (46)
Toitlustus ja rõivakaubandus
Heiti Allmäe äripartner.
182.–199. Andres Liinat (44)
Väärtpaberiäri
Kinnisvarabuumi esimene ohver. Oli Hansapanga tippjuht, sai kinga, sest tõrkus andmast rahvale soodsaid eluasemelaene. Nüüd tegeleb aktsiatega ja müüb pesu.
182.–199. Toomas Määrits (40)
Kaubandus
Rajas Tartus Tirsi kaupluseketi ja müüs kogu kupatuse Jüri Käo Selverile maha.
182.–199. Tõnu Samm (44)
Kaubandus
Toomas Määritsa äripartner.
182.–199. Matti Karumaa (55)
Kinnisvaraäri
Muuhulgas peab tagasihoidlikku kohvikut pealinna pilvelõhkujas City Plaza, kus teevad kiireid lõunaid vandeadvokaat Viktor Kaasik jt majas ruume rentinud prominendid.
182.–199. Margus Kull (46)
Ehitus
Toomas Annuse maapealne esindaja Lõuna-Eestis. Juhib ja omab osalust Merko Tartus. 
182.–199. Urmas Laanem (51)
Kaubandus
Ajab Laaduriga laoäri: müüb tõstukeid, riiuleid, postikärusid.
182.–199. Erved Aru (31)
Ehitus
Osaühingu Pump-Mix omani k. Tema autopargi h ind annab silmad ette enamikule rikastele. Üks betoonpumpauto maksab kolm miljonit krooni.
182.–199. Raul-Roman Tavast (74)
Juveelitööstus
Eestiaegse juveliiri Roman Tavasti poeg jätkab pereko ndlikke traditsioone lauahõbedatehase Juveel aktsionärina. Firma kodulehekülg www.juveel.ee ahvatleb mehi ehteid ostma pilguheiduga võluvalt seksikasse dekolteesse.
182.–199. Vladimir Ugom (56)
Transiit
Marine Tanker Service’i omanik. Rentis tankeri ja hakkas Läänemerel ja Vahemerel naftat vedama.
182.–199. Tõnu Puidak (39)
Kinnisvaraäri
Kortermajade tegija Tallinnas, Kiilis ja Paldiskis. Kaubamärk OmaKoduMaja.
182.–199. Thomas Bjorn Waldin (64)
Metallikaubandus
Salapärane USA väliseestlane, Tiit Vähi äripartner Silmet Grupis. Maailma juhtiva mullivannitootja Jacuzzi Brand s nõukogu esimees. Firma käive oli 2006. aastal miljard dollarit.

2 995 000
200. Peeter Lepik (52)
Õigusabi
Advokaadibüroo Lepik ja Luhaäär rajaja.

2 980 000
201. Vallo Palvadre (45)
Kinnisvaraäri
Juhib Lubja Investi, mis asjab Viimsis tüüpilist kinnisvaraäri.

2 945 000
202. Sten Luiga (39)
Õigusabi
Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius looja. Esindas rootslasi Eesti Ühispanga ülevõtmisel.

2 915 000
203. Rein Must (51)
Ehitus
Tartu firma Decora Ehitus boss, remontis Eesti saatkonda Berliinis, kus elas lapsena Lennart Meri.

2 850 000
204. Alo Lillepea (31)
Kinnisvaraäri
Juhib Baltikumis agressiivselt laienevat firmat SLProductions, mille moto on: “Me töötame, sest see on lõbus”. Carmen Kassi rahastatud Q-Vara endine omanik.

2 825 000
205. Ivo Lillepea (32)
Kinnisvaraäri
Alo Lillepea vanem vend.

2 705 000
206. Martin Sööt (47)
Kinnisvara ja ehitus
Tartu Linnaehituse ehitusdirektor.

2 700 000
207.–209. Tiit Pahapill (53)
Kindlustus
Salva Kindlustuse juhatuse esimees.
207.–209. Jaanus Ling (55)
Kaubandus
Heli- ja videotehnika müüja Promediast. 
207.–209. Tõnu Presjärv (40)
Kaubandus
Jaanus Lingi äripartner.

2 660 000
210. Teet Järvekülg (45)
Kütuseäri
Vahendas Armadio nime all ligi 300 miljoni krooni eest kütust. Enamik ärist toimus Venemaal ja Poolas.

2 605 000
211. Alar Kroodo (49)
Ehitus ja kinnisvara
Linnaehituse nõukogu esimees, Brežnevi- aegse Tartu Ehitustrusti ehitusvalitsuse nr. 2 ehitusmeister.

2 590 000
212. Vladimir Oberšneider (59)
Ehitusmaterjalitööstus
Glaskeki aknatehase boss.

2 560 000
213.–214. Tõnno Vähk (29)
Väärtpaberiäri
Amet: investeerimispanga Gild osanik. Hobi: raadioamatöör.
213.–214. Tõnis Haavel (36)
Väärtpaberiäri
Amet: Gildi osanik. Hobi: mängufilmi “Vanad ja kobedad saavad jalad alla” rahastaja.

2 550 000
215. Rommi Roosimaa (35)
Elektroonikaäri
Kiudoptilisi kaableid tootva Baltronicu omanik.

2 535 000
216. Anti Kalle (36)
Rõivakaubandus
Jalajälje aktsionär. Nike’i maaletooja. Sportlandi kaupluseketi omanik.

2 520 000
2 17. Hillar-Peeter Lu itsalu (47)
Kinnisvaraäri
Arco Vara nõukogu liige. Tallinna Inglise Kolledži Sihtasutuse juhatuse esimees.

2 505 000
218. Mehis Pilv (60)
Metallikaubandus
Enne: Eesti NSV väliskaubandusjuht. Nüüd: Eesti võim lemisliidu president. Dividendid Tiit Vähi Silmetist.

2 500 000
219.–229. Alle Vanaselja (42)
Autotööstus, kaubandus
Multimiljonär Indrek Vanaselja lesk. Tulud Normast, Tallinna ja Tartu Kaubamajast, Selverist.
219.–229. Jüri Koval (52)
Laevandus
Pakub Eestis ja ka Venemaal laevadele punkerdusteenuseid NT Marine kaubamärgi all.
219.–229. Samvel Tšobanjan (46)
Laevandus
Jüri Kovali äripartner laevadele punkerdusteenuseid pakkuvas firmas Baltic Sea Bunkering kaubamärgi all NT Marine.
219.–229. Vladimir Migovk (47)
Kaubandus
Kalade töötle mise ja müügiga tegeleva Tartu firma Beetak omanik.
219.–229. Ain Langel (48)
Teadus- ja meditsiiniaparatuuri müük
Tartus end nišitoodete turul hästi positsioneerinud ettevõtte PEAI-Est ainuomanik.
219.–229. Ruth Tiidemann (29)
Väärtpaberiäri
Rein Kaarepere tütar. Tubli aktsiaportfelliga osaühingu Välk ja Pauk omanik. Lõpetas Pedagoogikaülikoolis raadiorežii eriala ning luges Kuku raadios uudiseid. Peab Tallinnas kunstipoodi Tasku.
219.–229. Ivan Totšilin (52)
Kaubandus
Koos vend Viktoriga varustab suurettevõtteid tehnilise soola, väävelhappe ja muude keemiakaupadega.
219.–229. Viktor Totšilin (46)
Kaubandus
Peab vennaga kahasse perefirmat Taproban.
219.–229. Boris Fursa (50)
Kaubandus
Eestis ja Venemaal nii musta kui ka värvilise metalli äriga tegelevate ettevõ tete aktsionär.
219.–229. Guido Sammelselg (50)
Investeeringute haldamine
219.–229. Meelis Asi (42)
Aktsiainvesteeringud
Trigoner on tema üks Tallinki aktsiaid ­omavatest firmadest. Läks rahandusministeeriumist (kus ta töötas koos Enn Pandiga) 1997. aastal Tallinki pearaamatupidajaks.

2 475 000
230. Mait Schmidt (46)
Aktsiainvesteerigud
Eesti Ehituse tuumikomaniku EE Grupp üks osanik. Kirglik golfihuviline.

2 450 000
231. Tiit Talisoo (52)
Kaubandus
Traadita ja traadiga interneti seadmete ja muude sidevidinate müük.

2 420 000
232. Taivo Ruus (37)
Advokaat
Advokaadibüroo Ruus, Koch & Partnerid juht ja suurosanik.

2 415 000
233. Vjatšeslav Melnikov (50)
Hulgimüük
Sillamäel Venemaalt toodud keemiatoodete hulgimüügiga tegeleva firma Balti Kaubad ja Teenused omanik.

2 400 000
234. Siim Seppik (28)
Jurist
Keskerakondlase ja Riigikogu liikme Ain Seppiku poeg, kes on ka partner isa asutatud advokaadibüroos Seppik & Sirel. Mullu suvel pälvis ajakirjanduse tähelepanu, sest maksis isa hoole all olevasse partei kassasse 300 000 krooni. Sama suure annetuse tegi ka tema vend Sulev.

2 400 000
235. John Ross (43)
Tootmine
Šotlane, kel on Mõigus tehas IPA, kus pannakse kokku auto-, telefoni- ja arvutitööstuse seadmeid. Tehast külastas kuninganna Elizabethi Eesti-visiidi ajal tema kõrguse abikaasa, Edinburghi hertsog prints Philip.

2 307 500
236. Jakov Leškin (67)
Osanik firmades Viskont ja MTF. Tegelevad raudteetranspordi teenuste osutamisega. Eesti Raudtee kunagine juht.

2 300 000
237. Robert Domak (30)
Vahendus
Ostab kokku plastjäätmeid ja müüb edasi. Surfihuviline.

2 270 000      
238. Mare Orula (51)
Energeetika, kinnisvara   
Võru KEKi aktsionär.

2 260 880
239. Tõnis Kaasik (58)
Tööstus
Sillamäel pliiakusid töötleva firma osanik. Kunagine keskkonnaminister.

2 240 000      
240. Ago Keir (51)      
Energeetika, kinnisvara
Võru KEKi aktsionär.

2 230 000
241.–242. Marko Palm (38)
Hulgikaubandus
Osanik tuntud alkoholi hulgimüügifirmas Avallone. Äripartner Enn Pääroga mõlemad golfihuvilised.
241.–242. Enn Pääro (43)
Hulgikaubandus
Avallone aktsionär.

2 225 000
243. Jaan Kabin (69)
Kinnisvara
ES Sadolini, Pärnu EEK ja EKE Investi aktsionär. Mahukad kinnisvarainvesteeringud Tallinna kesklinnas nii maasse kui ka majadesse. Osanik Värska sanatooriumis ja Pärnu sanatooriumis Tervis. 1992. aastast väikeosanik värvifirmas Sadolin, mis oli NSVLi esimene ühisfirma soomlastega. Tiit Vähi esimese valitsuse ehitusminister. Peab suurtalu Pärnumaal: 900 hektarit maad, millest oluline osa on põllumaa.

2 205 000
244. Peep Pihotalo (38)
Reklaamindus
Reklaamikontserni AGE Com väikeosanik. Endine Norma finantsdirektor. Motospordihuviline. Osaleb ise, korraldab ja toetab võistlusi rahaliselt.

2 200 000
245.–248. Mart Lee (37)
Kinnisvara
Koos Indrek Uudekülli ja Illar Kaasikuga toimetavad Ida-Virumaal Jõhvis kinnisvaraarenduses. Meeste ühisfirma Sundstrand tegevjuht.
245.–248. Indrek Uudeküll (36)
Kinnisvara
Kolme äripartneriga investeerivad Jõhvis. Pankrotihaldur.
245.–248. Illar Kaasik (44)
Kinnisvara
Investeeringud Jõhvis
245.–248. Igor Izraeljan (50)
Tootmine, liisimine
2004. aastal hindas Äripäev tema vara väärtuseks 740 miljonit krooni ja tookord asetus ta Eestis jõukuselt kolmandale kohale.
Põhitegevus spooni ning vineeri ost-müük ning puitesemete, valdavalt kaablirullide tootmine.

2 190 000
249. Indrek Valge (39)
Kaubandus
1994. aastast Adidase tooteid Eestis vahendanud Kolm Triipu on sunnitud tege vust koomale tõmbama, sest suurfirma tahab siin ise oma äri ajada. 2006. aastast lõpetas Kolm Triipu hulgimüügi ja 2007. aasta märtsist jaemü ügi.

2 150 000

250. Uuto Jugala (60)
Tootmine
Põllu- ja metsatöömasinate tootmise ja müügiga tegeleva firma Sami osanik.

2 105 000
251. Viktor Polozov (38)
Toomine
Tema juveelitehases Alvigo valmistatakse kul last ja plaa tinast vidinaid. Samuti tegeleb keemiatööstuse seadmete müügi ja hooldusega. Tegutseb peamiselt Ukrainas ja Venemaal.

2 100 000
252. Igor Savenkov (38)
Investeeringute juhtimine
Kinnisvarainvesteeringud firma Renassa Haldus kaudu. Viinafirma Onistar suuromanik. Annab välja ajalehte Molodjož Estonii. Tihti saadavad teda turvamehed ja tema kodu meenutab kindlust.

2 085 000
253. Manfred Helmut Schmelzer (66)
Tootmine
Tema firma tegeleb Vändras trafode ja muundurite tootmisega.

2 065 000
254. Are Altraja (36)
Kaubandus
Koos äripartner Anti Kallega Nike’i ja teiste tuntud sporditoodete kaubamärkide maaletooja. Sporditoodete kaubamaja Sprotland asutaja ning osanik. Jalgpalliklubi FC Elva omanik, harrastusalg­pallur.

2 060 000
255.–256. Toomas Valgmäe (40)
Vahendus
Viljandi ettevõtja, kes toob Türgist Eestisse kaubamärgi all Beko tuntud kodumasinaid.
255.–256. Raul Rebane (49)
Kinnisvara
Tuntud spordikommentaatori nimekaim, Tartu kinnisvaraärimees, Täheringi ja hotelli Pallas osanik

2 040 000
257. Veiko Soots (37)
Kaubandus
Tööstusseadmete müügi firma Alas-Kuul omanik.

2 005 000
258.–259. Valentin Moldovanov (44)
Tootmine
Mõõtesüsteemide projekteerimise ja tootmisega tegeleva firma Aswega omanik. Firma on nõukogudeaegse asutuse Tööstusaparaat järglane. Tal on kinnisvarahuvid Tallinna kesklinnas.
258.–259. Alina Jermakova (67)
Tootmine
Osanik mõõtesüsteemide projekteerimise ja tootmisega tegelevas firmas Aswega.

2 000 000
260.–299. Üllar Suvemaa (43)
Projekteerimine
Projekteerimisbüroo Pikoprojekt osanik.
260.–299.
Toivo Ninnas (67)
Investeeringute
juhtimine
Tekali omanik. Vana meremehe miljonid pärinevad Pärnu sanatooriumist Viiking. Reformierakonna liige ja rahastaja. Endine Tallinna abilinnapea. Hobiaednik, kes eriti peab lugu tomatikasvatusest.
260.–299. Mart Mikli (38)
Juveeliäri.
Juveeli aktsionär ja juht. Toodab lauahõbedat ja ehteid Eestis, müüb Skandinaavias, Ukrainas ja Venemaal
260.–299. Urmas Põld (46)
Investeeringute juhtimine
Endine vormelipiloot ja praegune auto­ärimees, Peugeot’de müüja. Motorexi autonäituse asutaja. Müüs kaubamärgi Eesti Näitustele.
260.–299. Mati Vaarmann (54)
Kaubandus
Muusikariistade müügi firma Vaarmann ainuaktsionär. Välisministeeriumi diplomaat.
260.–299. Aivar Berzin (37)
Metsandus
Firma Vestman Grupp kaudu on ta koos kompanjonidega Eesti üks suuremaid metsaomanikke. Annetas viimastel Riigikogu valmistel Roheliste erakonnale üle poole miljoni krooni.
260.–299. Aleksei Bari (35)
Ehitus ja transport
Firma C.B.A. ainuomanik. Mäeseltsi (ühendab kaevandamise vastu huvi tundvaid inimesi. vanematekogu liige.
260.–299. Toomas Arike (43)
Meditsiinitehnika kaubandus
Koos Martin Lepiku, Mart Uusküla ja Ivar Värsiga laboritehn ikat ja muud meditsiinis vaja minevat aparatuuri müüva Quantum Eesti aktsionär.
260.–299. Alar Tamming (43)
Valuutavahetus
Tammingule kuuluv Tavid on Eesti tuntumaid valuutavahetusfirmas id, mis tegutseb ka Soomes, Rootsis ja Lätis. Müüb ka kuldmünte. Palkas hiljuti nõukogu liikmeks reformierakondlase Meelis “Ado” Atoneni.
260.–299. Jüri Raudsik (48)
Nahatööstus
Ferrago omanik. Töötleb nahka Eesti ja v&a uml;lismaa mööblitootjatele. Ostis Valga tooli- ja lauavabriku Sanwood ja müüs selle edasi soomlastele.
260.–299. Martin Lepiku (40.
Kaubandus
Quantum Eesti aktsionär. Sai rikkaks meditsiini- ja laboriseadmete müügiga.
260.–299. Mart Uu sküla (41)
Kaubandus
Martin Lepiku äripartner.
260.–299. Ivar Värsi (42)
Kaubandus
Martin Lepiku ja Mart Uusküla äripartner.
260.–299. Aivar Arand (37)
Teenindus
Autode keretööde ja remondiga tegeleva Timecolorsi omanik.
260.–299. Taivo Abram (44)
Kaubavedu
Linfordi aktsionär. Firma tegeleb kohalike ja rahvusvaheliste autovedudega.
260.–299. Ain Pert (47)
Kaubavedu
Taivo Abrami äripartner.
260.–299. Pjotr Tšjornõi (34)
Kaubandus
Sai jõuk aks vääriskalade töötlemise ja müügiga. Beetaki omanik.
260.–299. Vello Kunman (54)
Kaubandus
Maitses KEY Ehituskauba omanikuna kinnisvarabuumi vilju.
260.–299. Gunnar Kobin (36)
Kinnisvara
Ülemiste City vaimne isa. Raha teenis Viimsi kinnisvaraärist.
260.–299. Teet Kolts (44)
Ehitus
Wermstocki omanik. Lõikab kasu ehitusbuumist, müüb keraamilisi plaate.
260.–299. Priit Post (52)
Teedeehitus
Üle omanik. Ehitab ja hoiab korras teid.
260.–299. Märt Järvik (45)
Teedeehitus
Priit Posti äripartner.
260.–299. Urmas Kivisalu (39)
Kinnisvara
Osaline Lasnamäe kinnisvaraarenduses.
260.–299. Heiki Kirso (55.
Hasartmängud
Kasiinoketi Sfinks omanik.
260.–299. Rein Leosk (46)
Hasartmängud
Heiki Kirso äripartner.
260.–299. Toomas Laas (47)
Hasartmängud
Heiki Kirso ja Rain Leoski äripartner.
260.–299. Andres Kaukver (48)
Infotehnoloogia
IT-alal tegutseva firma ID Süsteemid omanik.
260.–299. Enn Lakspere (43)
IT
Andres Kaukveri äripartner.
260.–299. Henri Jääger (38)
Reklaam ja kinnisvara
Esmanova omanik.
260.–299. Nikolai Jakuškin (38)
Transiit
Intopexi omanik.
260.–299. Rein Heinlo (63)
Kaubandus
Puuviljamüüja Rigual üks omanik.
260.–299. Riho Kadastik (52)
Kaubandus
Rein Heinlo äripartner.
260.–299. Guno Voivoda (52)
Kaubandus
Rein Heinlo ja Riho Kadastiku äripartner.
260.–299. Romet Elmaste (36)
Kaubandus
Tegeleb mööblifurnituuridega. Pleksori omanik.
260.–299. Vladimir Žarikov (56)
Kaubandus
Tegeleb peamiselt metalliäriga.
260.–299. Peeter Luik (46)
Kaubandus ja kinnisvara
Endine pankur. Rabatti omanik.
260.–299. Peeter Allas (57)
Transport
P.A Traffici omanik.  
260.–299. Arvi Vaaderpass (43)
Kaubandus
Tegeleb toidulisandite ja kinnisvaraga, Hadler TLi omanik.
260.–299. Jüri Kullamaa (42)
Meditsiin 
Opereerib plastilise kirurgia kliinikut.
260.–299. Kristel Sarri (43)
Kinnisvara ja autokaubandus
Eesti Talleksi suuromaniku Andres Sarri abikaasa.

1 980 000
300.–301. Andres Kull (45)
Infotehnoloogia
Tarkvarafirma Elvior omanik. 
300.–301. Margus Metsanurm (47 )
Infotehnoloogia
Andres Kulli äripartner.

1 965 000       
302. Margus Kangro (33)
Keemiatööstus
Endine ühispankur, tuntuim investeering Viru Keemia Grupp.

1 950 000
303.–305. Urma s Vompa (45)
Kaubandus
Uweko omanik. Müüb ehituses kasutatavaid terastorusid.
303.–305. Rene Kuulmann (37)
Kaubandus
Hulgikaupmees, kinnisvaraarendaja, kunstikoguja. Jungenti omanik.
303.–305. Jaanus Krigolson (39)
Kaubandus
Rene Kuulmanni äripartner.

1 860 000 
 
306. Valentina Arhipova (65)
Transiit
Raudne leedi mitme transiidifirma omanikeringis.

1 840 000      
307. Margus Mets (45)
Meedia ja avalikud suhted
Firma Pressinvest omanik. Seljataga aastatepikkune juhtimisalane koostöö Eesti Meediaga. Korraldab Pärnu Postimehe, Sakala, Virumaa Teataja ning Järva Teataja väljaandmist.

1 820 000       
308. Leon Glikman (49)
Õigusabi
Kuulus vandeadvokaat omanimelisest firmast.

1 815 000       
309. Ruslan Rastostsenkov (48)
Kinnisvara
Kinnisvara- ja hotelliärimees, äripartner on Raivo Remmelgas. 

1 800 000       
310.–314. Igor Lepetuhhin (61)
Transiit
Endel Siffi äripartner Trans-Kullos ja N-Terminal Grupis. Nõukogude Liidu nafta- ja gaasitööstusministeeriumi juures tegutsenud riikliku ekspordiasutuse Neftehimeksport juht. Kontrollis kogu Nõukogude nafta väljavedu.
310.–314. Martin Kruusvall (35)
Finantsteenused
Laenukontori Reval Credit suuromanik.
310.–314. Toomas Tamm (58)
Transport, põllumajandus
Firma T.R. Tamme Auto omanik. Prokuratuur ei seosta teda poja tumedate tehingutega.
310.–314. Kaido Kruusoja (43)
Kinnisvara
Pärnu Port Arturi kaubanduskeskuse omanik.
310.–314. Viljo Vetik (44)
Kinnisvara
Kaido Kruusoja äripartner.

1 790 000       
315.–317. Marek Reinaas (36)
Reklaam
Reklaamiärimees, müüs koos kaaslastega reklaamiagentuuri Mediapool meedia­kontsernile Aegis Group.
315.–317. Rain Teimann (37)
Reklaam
Marek Reinaasi kunagine äripartner Mediapoolis.
315.–317.
Olav Osolin (53)
Reklaam
Tuntud peamiselt reklaamifirma Kolm Karu juhina. Dividendid meediaagentuurist Mediapool. Samuti tuntud muusikategelane, kommenteerib praegugi ETVs eurolaule koos Vaiko Eplikuga.

1 765 000

318. Leonid Tsenter (60)
Tööstus
Ligi 100miljonilise varandusega, üks Dvigateli omanikest. Torustikke ehitava firma EMET juht. Kuus korda olnud koos presidendiga riigivisiitidel äridelegatsiooni koosseisus.

1 740 000
319. Tõnu Schilf (32)
IT
Tegutsenud peamiselt arvutialal, praegu toimetab investeeringutega firma Data Trek kaudu.

1 725 000
320.–321. Jaanus Mody (35)
Õigusteenused
Võtmetegijaid advokaadibüroos Luiga Mody Hääl Borenius.
320.–321. Michal Joachim Schmelzer (44)
Elektriseadmed
Tegutseb Vändra firmas MS Balti Trafo, valmistab trafosid ja muundureid.

1 710 000
322. Harry Olavi Viiala (55)
Kaubandus
Filteri soomlasest omanik, müüb sooja- ja veevarustuse tehnikat.

1 700 000
323.–327. Andres Kõljalg (49)
Kinnisvara
J&au ml;rvamaa ettevõtja, tegutseb talle kuuluvas firmas Arte Kinnisvara.
323.–327. Hilve Roose (64)    
Ehitus ja kinnisvara
Matroos Grupi omanik. 
323.–327. Sulev Seppik (32)
Kinnisvara
Keskerakonna mõjuka poliitiku Ain Seppi ku poeg. Jurist, tegutseb väga mitmesuguste firmadega. Valdkonnad ulatuvad Tallinna kinnisvaratehingutest laevanduseni.
323.–327. Toomas Tõniste (39)
Alkoholikaubandus
Koos venna Tõnuga veinide jm maaletooja LTT omanik. IRLi poliitik Tallinna volikogus.
323.–327. Tõnu Tõniste (39)
Alkoholikaubandus
Venna Toomas Tõniste äripartner LTTs. Vennad on kahekordsed olümpiamedalimehed purjetamises.

1 650 000
328.–329. Paulus Hubertus Josephus Roncken (58)
Kaubandus
Tšehhi ärimees, majatarvete hulgimüügifirma ETC Kodu suurosanik. Firma kuulub ketti, mille keskus on Prahas.
328.–329. Paavo Pilv (31)
Konsultatsioonid
Tegutseb koos Mehis Pilvega firmas Metrostar, mis pakub juhtimis- ja konsultatsiooniteenuseid. Metrostar on viiendiku Silmet Grupi aktsiate omanik.

1 630 000
330.– 331. Igor Bernovsk i (44)
Kinnisvara
Paeko osanik, mis tegeleb kinnisvara rendiga.
330.–331. Vladimir Libman  (51)
Kinnisvara
Igor Bernovski äripartner.

1 625 000
332. Meelis Lonn (38)
Toiduainetööstus
Saare Foodsi omanik. Firma villib Saaremaal Lümanda vallas pudelisse kohalikust kaevust võetud “Saaremaa vett”.

1 615 000
333.–334. Hans-Peter Hoeberg (54)
Kinnisvara
Mäo Investi omanik, arendab Mäo tööstusküla asukohaga Tallinna-Tartu maantee ääres Kesk-Eestis.
333.–334. Juho Ojasoo (53)
Kaubandus
Veinide maaletooja Tridens juht.

1 605 000
335.–336. Kalle Elster (53)
Transport
Kodu- ja välismaiste autovedude firma Elstera juhataja.
335.–336. Sven Lõokene (40)
Turism
Turismifirma Reisiekspert juhatuse esimees. Firma on enda andmetel suurim Eesti kapitalil põhinev reisibüroo, 45 inimese tööandja.

1 600 000
337.–339. Viktor Siilats (51)
Autokaubandus
Tuntud Volvode ja merekaatrite müüja, seltskonnategelane.
337.–339. Aigar Urva (50)
Pangatehnika
Hansabi juht, firma toob Eestisse ja müüb pangaautomaate, rahalugejaid ja muid rahandusvallas tarvilikke tehnikavidinaid.
337.–339. August Kull (49)
Investeerimine
Müüs maha oma loodud mööblitootmise ettevõtte Thulema ja nüüd tegeleb firmaga QL Investeeringud.

1 590 000
340. Aavo Aadli (48)
Õigusabi
Vandeadvokaat, advokaadibüroo Aavo Aadli juht.

1 585 000
341. Urmas Uustal (46)
Hotellindus
Hotellide Park ja Barclay juht. Viimane on tuntud kui Tšetšeenia mässulise presidendi Džohhar Dudajevi endine peakorter. Dudajevi portree vehiti hotellist ükskord sisse.

1 555 000
342. Tanel Nurmetalo (33)
Transport
Baltic Maritime Logistics Groupi juht.

1 530 000
343.–344. Peeter Värnik (37)
Investeerimine
Eesti Talleksi suuromanik. Grupi veerandsada ettevõtet tegelevad kõige võimalikuga automüügist kinnisvarani.
343.–344. Avo Tints (38)
Kaubandus
Tintsi firma Bambona toob sisse banaane.

1 520 000
345. Rein Palvadre (72)
Kinnisvara
Perekond Palvadre sai tuntuks Viimsi ülikasumlike kinnisvarateh ingutega firmas Lubja Inves t.

1 500 000
346.–355. Toomas Villems (44)
Audit
Omanimelise audiitoribüroo juht alates 1993.
346.–355. Maido Kiviorg (45)
Ehitus
Tõivu omanik. Osaleb Riia kinnisvarabuumis.
346.–355. Vallot Mangut (48)
Ehitusmaterjalitööstus
Tartu Maja Betoontoodete juhataja ja aktsionär.
346.–3 55. Jaan Luts (48)
Ehitusmaterjalitööstus
Tartu Maja Betoontoodete juhataja asetäitja ja aktsionär.
346.–355. Urmas Jürgenson (51)
Toiduainetööstus
Vastse-Kuuste tänapäevase lihatööstuse rajaja ning tuntukstegija. Tallinna Kesklinna vanema Marek Jürgensoni isa.
346.–355. Peeter Kalli (51)
Automüük
Hummereid, Cadillace ja Chevrolet’sid müüva firma Viking Motors nõukogu esimees.
346.–355. Mailis Lintlom (36)
Ehitus
Windoori omanik. Valmistab hoonete alumiinium- ja klaasfassaade, üks töö näiteid on Tallinna pilvelõhkuja City Plaza.
346.–355. Arle Mölder (34)
Väärtpaberiäri
Kunagine Hüvitusfondi juht, kes pidi sealt skandaaliga lahkuma ja läks kohtu alla. Praegu toimetab väärtpaberiturul firma kaudu Laurus Invest, kus on a inuomanik. Seotud kinnisvaraprojektidega Lätis.
346.–355. Hanno Haamer (44)
IT
Kentariuse ja DT Consultingi omanik. Balti riikide suurimaks kasvanud IT-firma Microlink üks asutajaid.
346.–355. Toomas Raud (46)
Kaubandus
Tartu suure hulgifirma Rain ainuomanik.

1 490 000
356.–357. Aivar Riisalu (46)
Kinnisvara
Keskerakonnas poliitikaga tegelev šõu- ja pullimees, kes äsja pääses asendusliikmeks Riigikokku. Juhib valdusfirmat Hansabalt, mille harud haldavad kinnisvara, korraldavad üritusi ja üritustoitlustust ja müüvad autode varuosi.
356.–357. Ülo Pärnits (70)
Investeerimine
Nõukogude aja lõpul tuntuks saanud majandusguru, kes praegu on seotud selliste firmadega nagu WTC Tallinn, Puumel, Mainor, Maskello ja Mairello.

1 485 000
358. Gennady Ivanov (56)
Transiit
Referki ja Viskonti aktsionär.

1 465 000
359. Tõnu Toompuu (51)
Ehitus
Kuressaare Ehituse juhataja. Ehitanud nii Saaremaal, Lätis kui Venemaal.

1 460 000
360.–361. Juhan Kolk (50)
Meelelahutus
Tuntud Tartu kütuse- ja lõbustusärimees, kelle tegevuse ajaloos on nii õnnestumisi kui ka läbikukkumisi. Märksõnu: Alexela, klubi Atlantis, klubi Decolte. Dividendid on Pärnu kütusefirmast Maiben. Teinud kaasa kümme (sic!. reisi vabariigi presidendi äridelegatsioonis.
360.–361. Urmas Past (52)
Meelelahutus
Juhan Kolgi lahutamatu äripartner, kelle väikese poja õnnelikult lahenenud inimrööv vapustas aastaid tagasi Eesti avalikkust.

1 455 000
362. Raul Maripuu (39)
Põllumajandus
Valjala Söödatehase juhataja Saaremaal. Sissetulekuallikas sigade jõusööda tootmine.

1 450 000
363. Dimitri Demjanov (60)
Toitlustus
Restoranide Egoist ja Gloria omanik, miljonäride kokk. Päeva hind: vene pliinid Nikolay punase kalamarja ja lõhega – 360 krooni! Romanovi heeringas traditsioonilise lisandiga – 245 krooni! Suurepärane borš – 245 krooni!

1 445 000
364. Olev Schults (44)
Investeerimine
Cresco aktsionär. Firma tuntuim rahapaigutus on osalus Estonian Airis. Amatöörmale maailmameister.

1 440 000

365.–368. Eduar d Koger (47)
Transiit
Firma Estreftransservice nõukogu esimees. Ettevõte tegeleb peamiselt raudteevedudega ja omab terminali Valgas.
365.–368. Ants Ratas (38)
Logistika
Osalus kiiresti kasvavas rahvusvahelises ettevõttes Baltic Maritime Logistics Group, mis tegeleb muu hulgas ookeanikonteinerlaevaliinidega.
365.–368. Mare Tropp (40)
Kauband us ja toiduainetööstus
Jüri Käo juhitud NG Investeeringute väikeaktsionär, käsiraamatute kirjastaja.
365.–368. Toomas Saal (51)
Paberitööstus, kinnisvara
Ülo Pärnitsa äripartner, toodab muu hulgas vanapaberist pappi ja arendab Ülemiste Cityt.

1 400 000
369.–371. Aku Johannes Sorainen (41)
Õigusabi
Tuli Soomest Eestisse ja rajas ülebaltilise advokaadibüroo Sorainen Law Offices. Nõustas maailma tuntuimat internetioksjonifirmat Ebay internetitelefoni Skype ülevõtmisel. Annab Riia filiaalis tööd riigikogulanna Mailis Repsi mehele Agris Repsile.
369.–371. Tõnu Radik (47)
Trükitööstus
Seekord dividendid UBS Reprost, osaleb kinnisvaraäris Rannamõisas ja Viimsis. Ehitas välja keskkonnaministeeriumi ruumid Narva maanteel.
369.–371. Silvi Tooming (51)
RavimiäriPe ab Tallinnas Narva maanteel apteeki.

1 390 000
372. Ants Laos (63)
Keemiatööstus
Edgar Savisaare valitsuse kaubandusminister 1990–1991. Osalus Viru Keemia Grupis, oma ala ühes suurimas ettevõttes Eestis. Spondeeris Savisaare mälestuste “Peaminister” väljaandmist.

1 375 000
373.–374. Mati Nõmmiste (50)
Audiitorteenused
Rimess MRI juht ja osanik. Endine ETKVLi Põllumajanduskoondise Agro ja Rakiste katsetehase Pioneer pearaamatupidaja. Aastast 1992 vannutatud audiitor. Kundede hulgas silmapaistev osa miljonäride edetabeli liikmetest.
373.–374. Eva Veinberg (57)
Audiitorteenused
Mati Nõmmiste äripartner. Endine Cross Holdingsi ja Orto pearaamatupidaja.

1 340 000
375.–379. Enn-Arno Sillari (63)
Sanitaartehnikatööstus
Toodab Jälgimäel mullivanne, mida reklaamib www.balteco.ee vahupilves ahvatleva kaunitari fotoga. Tõenäoliselt ainus miljonär, kes kuulub Eesti Vasakparteisse. Ikkagi EKP viimane juht.
375.–379. Heiki Jensen (60)
Sanitaartehnikatööstus
Enn-Arno Sillari äripartner.
375.–379. Eugen Soonvald (60)
Sanitaartehnikatööstus
Enn-Arno Sillari ja Heiki Jenseni äripartner.
375.–379. Albin Tituk (48)
Kütuseäri
Üle miljardi kroonise käibega Reval Oili osanik. Toob Venemaalt kütust ja müüb edasi Jaan Soometsale.
375.–379. Kadri Jõerüüt (37)
Turism
2005. aastal suuruselt neljanda reisibüroo Reisiekspert asedirektor.

1 335 000
380.–381. Armin Kõomägi (37)
Kaubandus
Endine Säästumarketi ja Eesti Raudtee aktsionär, kõige rikkam Eesti kirjanik läbi aegade.
380.–381. Indrek Prants (36)
Kaubandus
Armin Kõomäe äripartner.

1 300 000
382.–386. Evelin Vähi (31)
Rasketööstus, kinnisvara
Tiit Vähi tütar, osalus isa ärides.
382.–386. Ronald Vähi (24)
Rasketööstus, kinnisvara
Tiit Vähi poeg, osalus isa ärides. Juhib Sillamäe sadamas üldkaupade terminali.
382.–386. Jaak Raudsepp (51)
Rasketööstus, kinnisvara
Tiit V ähi kälimees, osalu s ühistes ärides.
382.–386. Sulev Laanpere (61)
Ehitus
Pärnu firma Savi omanik, vaivundamentide rajaja.
382.–386. Tiiu Osula (49)
Transport
Eesti bussikuninga Hugo Osula abikaasa.

1 295 000
387.–389. Ain Tammik (41)
IT
Keskmise suurusega tarkvarafirma Sysdec aktsionär.
387.–389. Jaan Kosk (43)
IT
Ain Tamme ä ;ripartner.
387.–389. Jaan us Vool (36)
Meditsiiniäri
Lasnamäe Perearstikeskuse aktsionär. Tõi turule uue teenuse – koduõenduse, millega teenis 2005. aastal 1,5 miljonit krooni kasumit.

1 285 000
390. Helmut Friedrich Georg Keil (55)
Autokaubandus
Keil M. A omanik. Saksa veoauto- ja bussitootja MAN esindaja.

1 280 000
391. Alla Šuba (42)
Sadamateenused
Alekon TSi aktsionär. Tema kraanad tõstavad Muuga sadamas teiste transiidimiljonäride kaupa. Firma spetsid on õppinud Odessa mereväeinseneride instituudis.

1 275 000
392. Raivo Remmelgas (38)
Kinnisvara
Aldera aktsionär. Korterelamute ehitaja Tallinnas.

1 270 000
393. Ivo Aulik (52)
Ehitus
Lääne-Eesti ühe suurima ehitusfirma Eston direktor.

1 255 000
394. Aleksander Glikman (77)
Õigusabi
Teder, Glikman & Partnerite osanik. Advokatuuri liige Stalini ajast, 20. septembrist 1951. Vandeadvokaat Leon Glikmani isa. Osales värske perekonnaseaduse eelnõu ümbertöötamisel eksperdina.

1 250 000
395.–397. Harkki Iisakki Anttila (48)
Ehitusmaterjalide tootmine
Arctic Finland House’i omanik. Toodab Järva-Jaanis puust aiamajasid ja grillkodasid.
395.–397. Andres Anderson (31)
Kinnisvara
Plusteami omanik. Ostab kokku Tallinnas Järvel asuvaid eramuid, lootes rajada asemele büroohooned.
395.–397. Tiit Kuusik (54)
Ehitus
Ehitab-hooldab küttesüsteeme ja katlamaju. Firma nimi on Toru-Jüri.

1 245 000

398. Kait Liinev (36)
Hulgikaubandus
Jungenti aktsionär. Mees, kelle jaoks raamatut asendab internet. Väheseid Eesti miljonäre, kes peab isiklikku blogi: web.mac.com/kaitliinev .

1 225 000
399.–402. Urmas Ustav (32)
Õigusabi
Advokaadibüroo Lextal partner. Konkurentsiõiguse asjatundja.
399.–402. Ants Karu (35)
Õigusabi
Advokaadibüroo Lextal partner. Osales Tallinna Sadama maatehingus, mida ­uurib maksu- ja tolliamet. Tõnis Paltsu ihuadvokaat.
399.–402. Üllar Talviste (51)
Õigusabi
Advokaadibüroo Lextal partner. Perekond Savisaare advokaat. Maadevahetuse afääris kinni nabitud Einar Vettust kaitstes tegi suu vales kohas lahti ja pidi kohtunik Katškovskaja nõudel häbiga vait jääma.
399.–402. Tarmo Sild (31)
Õigusabi
Advokaadibüroo Lextal partner. Villu Reiljani advokaat. Nõustas koos Üllar Talvistega raudtee natsionaliseerimist.

1 220 000

403. Juri Šuba (44)
Sadamateenused
Alekon TSi juht.

1 210 000
404.–405. Kari-Paavo Koch (29)
Õigusabi
Advokaadibüroo Ruus, Koch & Vabamets partner. Nõustas Brunhild Dorothea Tiesenhausenit varastatud Toompea maja küsimustes, kuni tema tulemustasu proua endast välja viis.
404.–405. Erki Vabamets (32)
Õigusabi Ad vokaadibüroo Ruus, Koch & Vabamets partner. Kuulub Esitajate Liidu juhatusse koos Jaak Joala ja Uno Loobiga.

1 200 000
406.–420. Aleksander Terep (63)
Kütuseäri
Viie bensiinijaama pidaja firmast Mokter.
406.–420. Ingrid Prants (53)
Väärtpaberiäri
Omas väikest osalust Eesti metsatööstuse lipulaevas Sylvester, kuni see soomlastele maha müüdi.
406.–420. Avo Tutsu (42)Mänguasjaäri
Paulatoni omanik. Pusle- ja kleepsumiljonär. Tema kaupa leidub peaaegu igas kod us, kus leidub lapsi.
406.–420. Tarmo Sepp (36)
Finantsteenused
Laenukontori Reval Credit aktsionär. Uudistoode: pulmalaen.
406.–420. Raul Kirjanen (30)
Puidutööstus
Investeerimiskonsultatsioonide omanik. Toodab Imaveres ja Leedus koorevabast saepurust küttegraanuleid.
406.–420. Raivo Tamm (36)
Transpordiäri
Ida-Virumaa suurettevõtja. Koos isaga T.R.Tamme Auto omanik. Kaubavedude kõrval kasvatavad 600 hektaril rukist, kartulit ja köögivilja.
Istus mullu 48 tundi soolaputkas seoses 11 miljoni kroonise maksupettuse kahtlusega. Prokuratuuri teatel on kuriteos endiselt kahtlustatav.
406.–420. Tarmo Leisalu (51)
Tootmine
Kokkupandavaid puitmaju tootva firma Mountain Loghome osanik.
406.–420. Carsten Mann (42)
Tootmine
Koos Tarmo Leisalu ja Andres Minniga osanikud puitmaju toovas firmas.
406.–420. Andres Minn (4 9)
Tootmine
Osanik firmas Mountain Loghome.
406.–420. Vladimir Dežinov (45)
Kinnisvara
Osanik kinnisvararenduse ja müügiga tegelevas firmas Benevar.
406.–420. Tõnu Järv (39)
Investeerimine
Aktsiainvesteeringute firma Anodonta ainuomanik.
406.–420. Ljudmila Džeželo (49)
Jaekaubandus
Osanik toidupoodi omavas firmas Demitol.
406.–420. Vladimir Džeželo (47)
Jaekaubandus
Osanik toidupoodi omavas firmas Demitol.
406.–420. Andres Lõhmus (35)
Võlgade sissenõudmine
Osanik inkassofirmas Julianus firmaga Levalex Invest.
406.–420. Mihhail Borovik (59)
Merendus
Osanik toorõli meretransporti korraldavas firmas Marine Tanker Service.

1 190 000
421. Toomas Keevallik (43)
Advokaat
Büroo Keevallik ja Partnerid asutaja.

1 170 000
422.–426. Aavo Teder (49)
Ehitus
Osanik ehitus- ja kinnisvaraarenduse firmas Harju Ehitus.
422.–426. Olle Reinholm (44)
Ehitus
Harju Ehituse osanik.
422.–426. Olavi Kalmet (43)
Ehitus
Harju Ehituse osanik.
422.–426. Aare Neudorf (50)
Ehitus
Harju Ehituse osanik.
422.–426. Märt Luuk (44)
Ehitus
Harju Ehituse osanik.

1 150 000

427. Priit Tamm (38)
Tootmine
Osanik Baltikumi ühes suurimas mööblitootmise ettevõttes Standard.

1 145 000

428. Elar Sarapuu (43)
Tööstus
Osanik põlevkivi töötlevas kontsernis Viru Keemia Grupp.

1 140 000
429. Ago Lauri (37)
Investeerimispangandus
Osanik varahaldusfirmas Kawe Kapital.

1 125 000
430. Valetina Otsason (59)
Pangandus
Rein Otsasoni lesk. Müüs mullu osaluse Krediidipangas Latvian Business Bankile.

1 120 000
431. Malle Raudsepp (50)
Kinnisvara
Osanik kinnisvarafirmas Gallum
Kommerts.

1 110 000
432.–434. Risto Merisalu (33)
Laevaehitus
Saaremaal tegutseva alumiiniumist väikelaevu ja paate tootva firma Baltic Workboats osanik.
432.–434. Margus Vanaselja (35)
Laevaehitus
Baltic Workboatsi osanik.
432.–434. Märten Vaikmaa (36)
Laevaehitus
Baltic Workboatsi osanik.

1 100 000
435.–437. Reio Engman (38)
Autotransport
Osanik firmas Est-TRans Kaubaveod, mis veab jahutatud ja külmutatud kaupa.
435.–437. Sulev Saareväli (44)
Autotransport
Osanik firmas Est-TRans Kaubaveod
435.–437. Taavi Raadik (36)
Metsandus
Koos Aivar Berzini ja Toomas Uripeaga üks suurimaid metsaomanikke Eestis. Osanik firmas Taur Varahaldus.

1 095 000
438. Urve Kangro (50)
Kaubandus ja toitlustus
Tartu firma Metaan aktsionär, müüb kodumasinaid ja peab baari.

1 090 000

439.–440. Tõnis Tamme (35)
Õigusteenus
Osanik advokaadibüroos Tamme & Otsmann.
439.–440. Villu Otsmann (33)
Õigusteenus
Osanik advokaadibüroos Tamme & Otsmann.

1 080 000
441.–444. Priit Jaagant (34)
Ehitus
Osanik ehitusfirmas Mapri projekt, mis praeguseks on Eesti Ehituse kontserni osa.
441.–444. Mait Rõõmusaar (36)
Ehitus
Osanik ehitusfirmas Mapri projekt.
441.–444. Kalev Kiis (47)
Kinnisvaraarendus, transport, kütuse hulgimüük
Osanik firmas Maiben koos Urmas Pasti ja Juhan Kolgiga.
441.–444. Mihhail Leoste (50)
Projekteerimine
Osanik ehitusprojekteerimisega tegelevas firmas Contactus.

1 075 000
445.–447. Olev Saksniit (43)
Ehitus
Osanik ehitusfirmas Paide MEK.
445.–447. Vello Haav (56)
Ehitus
Paide MEKi osanik.
445.–447. Raivo Paalpere (43)
Ehitus
Paide MEKi osanik.

1 065 000
448. Tarmo Uffert (42)
Automüük
Osanik Audisid ja Škodasid müüvates autofirmades.

1 050 000
449.–451. Andrei Leškin (36)
Transiit
Osanik firmades Transiitrong ja Infonet.
449.–451. Guido Piksar (53)
Tootmine
Ehituse kuivsegude tootja Uninaks osanik.
449.–451. Eddy Lainurm (27)
Vahendus
Osanik firmas Uweko, mis impordib terastorusid.

1 040 000
452. Urmas Kingu (63)
Invest eeringute juhtimine
Osanik investeerimisfirmas NG Investeeringud, mis omab Livikot, Balbiinot, Tallinna ja Tartu Kaubamaja ja üle-eestilist Selverite ketti.

1 035 000
453. Juhan Pihelbu (69.
Laevaehitus, puidutööstus
Osanik laevaehituse firmas Pärnu Laevatehas ja firmades A&O ja A&O Puit.

1 030 000
454. Villu Maamägi (51)
Tootmine
Osanik ehituskonstruktsioone tootvas firmas Viljandi Metall.

1 020 000
455.–459. Tõnis Altsaar (49)
Ravimiäri
Pharmac MC aktsionär. Väike ravimite hulgimüüja Pärnust.
455.–459. Arvo Kask (36)
Alkoholikaubandus
Dunkri Kaubanduse aktsionär. Teg i Nipernaadi viina, ilma et oleks kirjanik August Gailiti pärijatega autoriõigustest rääkinud.
455.–459. David Rebane (49)
Alkoholikaubandus
Arvo Kase äripartner. Lasnamäe füüsikaõpetaja, kellest sai viinamüüja, kellest sai noortele õpetajaametit promova sihtasutuse Noored Kooli juht.
455.–459. Andres Villomann (32)
Alkoholikaubandus
Arvo Kase ja David Rebase äripartner.
455.–459. Margus Leoste (37)
Ehitus
Contactuse omanik. Elektrisüsteemide projekteerija.

1 010 000
460.–462. Heiki Tuuksam (50)
Maleko omanik. Lamekatuste ehitaja ja hooldaja.
460.–462. Paula Johanna Anttila (49)
Jalatsitööstus
Globaliseerumise ohver: tema osalusega Reesteri käive kukkus, sest eestlased ei suuda konkureerida jalavarjude tootmises hiinlastega.
460.–462. Mikko Asko Kalevi Koskinen (52)
Jalatsitööstus
Paula Anttila äripartner.

1 000 000
463.–501. Jaan Soomets (39)
Kütuseäri
Üle miljardikroonise käibega bensiinifirma Mark Oil omanik.
463.–501. Ardo Martin (34)
Kinnisvara
Albatreki aktsionär. Tartu kortermajade püstitaja, kes ise omab eramaja.
463.–501. Jaanus Martin (32)
Kinnisvara
Ardo Martini noorem vend, samuti eramuomanik.
463.–501. Kutty Kass (33)
Kinnisvara
Ainsa soomeugri supermodelli Carmen Kassi noorem vend. Ajab koos õega firmas Hansacargo kinnisvaraäri, näiteks Tuukri tänaval Tallinnas.
463.–501. Ats Kalju (55)
Transport
Onry omanik. Ekspedeerijate assotsiatsiooni teatel veab tavalist kaupa ja ohtlikku kaupa.
463.–501. Igor Kleiner (34)
Kinnisvara
Paavli Kinnisvara omanik. Rendib Koplis vanu tööstushooneid bürooruumideks.
463.–501. Jaan Lehtsaar (44)
Ehitus
Väikefirma Limbergi Ehitus omanik.
463.–501. Tiit Saar (38)
Ehitusmaterjalitööstus
Puit-Profiili omanik. Toodab skandinaavlastele liimpuidust ukse- ja aknaosasid.
463.–501. Tiit Laursoo (45)
Õliäri
Mootoriõlide kaupmees, Erimelli aktsionär.
463.–501. Georgi Morozov (58)
Õliäri
Tiit Laursoo äripartner.
463.–501. Andres Vinkel (44)
Õigusabi
Hansa Law Office’i rajaja,
endine Soraineni büroo
jurist.
463.–501.
Jaanus Paeväli(35)
Ehitus­materjalitööstus
Rohkem kui 500
miljoni kroonise käibega ehitusvahtude tootja Krimelte aktsionär.
463.–501. Jaan Puusaag (38)
Ehitus­materjalitööstus
Jaanus Paeväli äripartner.
463.–501. Tanel Tarum (30)
Kinnisvara
1Partner Kinnisvaragrupi aktsionär.
463.–501. Martin Vahter (32)
Kinnisvara
Tanel Tarumi äripartner.
463.–501. Aivar Riimets (36)
Finantsteenused
Niitvälja golfikeskuse nõukogu liige. Dividendid laenude jagamisest ettevõttes Finance MGMT .
463.–501. Alar Kullisson (42)
Ehitus
Saja miljoni kroonise käibega ehitusfirma Sanco omanik.
463.–501. Sergei Berkov (49)
Nahakaubandus
Skivers Hidesi aktsionär. Ostab maailmas kokku ja müüb edasi toornahka.
463.–501. Šamil Valitov (44)
Nahakaubandus
Sergei Berkovi äripartner.
463.–501. Vladimir Frolov (4 5)
Suveniiriäri
Longiflorumi aktsionär. Edukaimaid pealinna suveniirimüüjaid, töötab üle 50protsendilise rentaablusega. Ameerika turistid armastavad matrjoškasid!
463.–501. Larissa Florova (38)
Suveniiriäri
Vladimir Frolovi äripartner.
463.–501. Artur Kokk (50)
Põllumajandus
Tavexi omanik. 360 lehma, 260 mullika ja 70 pulli omanik Lokuta külast Kehtna vallast Raplamaalt.
463.–501. Rein Koov (48)
Energeetika
Sthenos Investi aktsionär. Oli Edgar Savisaare peaministriajal tema sekretariaadi juht. Osalus Narva elektrivõrgus.
463.–501. Raivo Vare (48)
Energeetika
Sthenos Investi ak tsionär. Oli Edgar Savisaare valitsuse riigiminister. Osalus Narva elektrivõrgus.
463.–501. Peep Laumets (41)
Transport
A.P. Kaubatransi aktsionär. Tartu kaubavedaja.
463.–501. Andres Meus (41)
Transport
Peep Laumetsa äripartner.
463.–501. Kaljo Mägi (64)
Turism
Lumbari omanik. Osalus Pärnumaal Audru vallas Marksa puhkekeskuses.
463.–501. Sten Pertens (40)
Autokaubandus
Baltikumi suurimaid autovaruosade müüjaid. Balti Autoosade väikeaktsionär soomlaste kõrval.
463.–501. Jüri Reitsakas (45)
IT
Tosina töötajaga IT-firma Võrguvara omanik.
463.–501. Sven Soomuste (31)
Kinnisvara
Lion Investi omanik. Nõustab suuri kinnisvaraprojekte, nagu 600 miljoni kroonist Narva Balti elektrijaama tuhavälja tuulepargi rajamist.
463.–501. Bo Göte Stenholm (55)
P uidutööstus
Vävarsi omanik. Toodab Läänemaal Kuivjõel täispuidust väikemööblit ja saunatarvikuid.
463.–501. Mati Tavast (34)
Kinnisvarahaldus
MT Varahalduse omanik. Haldab kolme maja  Tallinna kesklinnas Pärnu maanteel.
463.–501. Aare Võsu (44)
Ehitus
V-Tempsi omanik. Müüb vihmaveesüsteeme.
463.–501. Aivar Reivik (50)
Elektrimootoritööstus
1899. aastal asutatud Volta tehase ja Tallinna Äripanga aktsionär. Koluvere mõisnik. Oli lühikest aega abilinnapea Tõnis Paltsu linnavalitsuses.
463.–501. Arvo Oorn (53)
Elektrimootoritööstus
Aivar Reiviku äripartner.
463.–501. Sten Tamkivi (29)
IT
Skype’i operatsioonide ja Eesti kontori juht.
463.–501. Meelis Lippe (38)
Finantstegevus
Colindo omanik.
463.–501. Robert Mirzojev (43)
Kinnisvara
ROAD Investeeringute omanik. Kavandab Tartu Supilinna kortermaja, mis naabritel närvi mustaks ajab.
463.–501. Indrek Gusev (33)
Ehitusmaterjalitööstus
Supergate osanik. Toodab koos Sandu Hubaniga soojusisolatsioonplaate.
463.–501. Ivo Kollo (40)
Ehitusmaterjalikaubandus
Vipexi juht. Ihkab saada Läänemere piirkonnas juhtivaks siseviimistlusmaterjalide müüjaks.
463.–501. Hannes Raag (31)
Kinnisvara
Incom Holdingu omanik, kelle kavandatava kortermaja vastu mässasid mõne aasta eest Kadrioru elanikud.
463.–501. Üllar Udras (41)
Kinnisvara
Omab kolmandikku Rävala büroohoonest Tallinnas.
463.–501. Olle Saare (33)
Keemiakaubandus
Värvikeskuste Grupi omanik. Mees, kellel on suur unistus: “Olla Eesti parim värvimüüja”.
 
Eesti Ekspressi toimetus ei tea,
kui suures ulatuses on dividendid
tänaseks välja makstud.
Allikas: äriregister.