Tiit Blaat

Aasta tagasi üllatusid paljud, kuuldes, et Tallinna Lennujaamas tegutseb ettevõte, mis hooldab tuntud lennufirmade, nagu Brussels Airlines, Austrian Airlines, ja airBalticu ja isegi Nigeeria kompaniide lennukeid Boeing 737 ja Airbus 320. Raudlinnud lendavad Tallinna, võetakse firma angaarides detailideni lahti ning pika töö järel esitatakse kliendile näiteks miljoni euro suurune arve.

Firma Magnetic MRO pälvis eelmise, 2017. aasta lõpus kõrgeima riikliku ettevõtlusalase tunnustuse: see valiti EASi konkursil Eesti aasta ettevõtteks.

Tõeline edulugu. Teadmistepõhine majandus. Musternäide ettevõtetest, mida Eestisse igatsetakse: kiire kasvu ja laia haardega. Müüb kalleid teenuseid, teeb eksporti, maksab inseneridele head palka.

Selle aasta jaanuaris ostis Magnetic MRO ära hiinlaste börsifirma Hangxin. Seegi oli hea uudis. Ostuhind 42 miljonit eurot tähistas ajaloo suurimat hiinlaste äridessanti Eestisse. See oli üldse üks meie priskemaid välisinvesteeringuid viimastel aastatel. Taas puhusid fanfaarid.

Kaheksa kuud hiljem tunnistab firma juht Risto Mäeots, et Eestist ei ole võimalik üleilmset äri teha ning võib juhtuda, et suurelt tunnustatud firma kolitakse siit hoopis minema!

Avalehele
141 Kommentaari
Loe veel: