Juhikonkursi kuulutas Eesti Energia nõukogu välja tänavu juuli lõpus.
Nõukogu liikmed vaagisid läbi ärksamad tegelased nii Eestist kui välismaalt, et keegi kõrvale ei jääks. Kuid üks väga asjalik juhtivtegelane loobus, põhjendades seda halva ajastusega – ta oli just saanud väärika koha oma kontsernis. Võib-olla ta ei uskunud, et tegemist on täiesti ausa konkursiga. Ühel mehel oli ju seal eelis. Sandor Liive tunneb Eesti Energiat läbi ja lõhki.
Augusti alguses oli Liive üsna enesekindel. Nõukogu esimees Jüri Käo andis signaale, et küllap ta tagasi valitakse.
Seejärel toimusid kiired muutused. Eesti Energia nõukogu koosseis keerati lühikese aja jooksul pea peale.
Jüri Käo esitas nõukogust lahkumise palve, kui sai teada, et üldkoosolek tahab ka nõukogule uut juhti. Tal polnud mõtet jääda lihtliikmeks. Pankur Erkki Raasuke oli juba andnud nõusoleku asuda nõukogu esimeheks.
Selgus, et nõukogust lahkub ka Olari Taal. Taal ütles usutluses Päevalehele, et Käo lahkumine polnud sugugi nii vabatahtlik, nagu seda näidati. Taali lahkumispalvet hoiab rahandusministeerium salajasena. Tõenäoliselt on see nii valus kiri, et riik ei julge / ei taha seda avalikustada.
Nõukogust lahkus ka Meelis Atonen, kellel viskas üle valitsuse tegevus praamiliikluse korraldamisel.
Enne seda, juunis, kaotasid oma koha Toomas Tauts ja Andres Saame, sest nad olid seotud IRLi ehk vale erakonnaga.
Seega olid nõukogu kaheksast liikmest viis vahetunud või vahetumas. Ühtlasi lahkus suur osa nendest tegelastest, keda Sandor Liive pidas oma toetajateks.
Uus esimees Erkki Raasuke soovis, et nõukogu valiks Eesti Energia juhi konsensuslikult. Taas istus nõukogu koos Raidla Lejins & Norcousi büroos Vabaduse väljaku ääres. Lõpuks sündis otsus, et…

Avalehele
60 Kommentaari
Loe veel: