Eesti Filmi Sihtasutus on taas jätkamas filmiprogrammi  "Eesti film Eesti lastele" näitamist, mille eesmärgiks on pakkuda Eesti lastele emakeelseid filmikunstiteoseid. Eesti Filmi Sihtasutuse infojuhi Eda Koppeli sõnul on lastefilmide osas on juba aastaid olukord enam kui kurb. “Televisioonikanalid ei paku oma programmis lastele vajalikke filme, mis oleksid huvitavad, omaksid ka õpetlikku tera ja aitaksid ühtlasi kinnistada rahvuslikke aateid,” ütleb Eda Koppel. 

Sel aastal näidatakse sügisesel koolivaheajal filmiprogrammi Nukufilmi filmidest. Äsja sai valmis Hardi Volmeri nukufilm „Barbarid“ , lisaks näidatakse Riho Undi  vaimukaid ja praegusesse aega suurepäraselt sobivaid filme „Saamueli internet“ ja „Tagasi Euroopasse“.

Käesoleval aastal laieneb „Eesti film Eesti lastele“ sügisesel koolivaheajal üle Eesti. Lisaks Tallinna kinole „Kosmos“ (24.-26.okt)   näidatakse filmiprogrammi ka Tartu „Illusioonis“ (27.-28.okt), Võru „Kandles“ (29.-30.okt)  ja Pärnu kinos „Mai“ (31.10.-2.nov).

2000. aastal alguse saanud programm on olnud väga edukas,  lastele on korraldatud mitmeid kinoseansse, kus neil oli võimalus kohtuda ka filmitegijatega. Väga populaarseks osutusid animatsioonifilmid "Lotte" ja “Lepatriinude jõulud”. 2001. aastal viidi kampaania läbi  koos programmiga "Eesti animatsioon 70". Eesti animafilme näidati ka koolides ja õpilastel oli võimalus kohtuda filmide autoritega. 2002.aasta sügisesel koolivaheajal näidati kinos „Kosmos“ Heiki Ernitsa ja Janno Põldma joonisfilme „Kontsert porgandipirukale“ ja  „Lepatriinude jõulud“.