Politseikauboi: Inspektor Luiz Machado. (www.martinlazarev.com)

Brasiilia agulite ehk favela’de puhastamise võttis politsei ette seoses valmistumisega 2014. aasta jalgpalli MM-võistlusteks ja 2016. aasta olümpiamängudeks.

Enam ei sõdi bandiitidega ainult Rio eriüksus BOPE, mis on ekstra narkobandiitide hävitamiseks loodud, vaid ühendati kõik jõud. Novembri lõpus algasid rünnakud 20 suurimas Rio favela’s. Sealhulgas ka Lõuna-Ameerika suurimas, Rochinas. Kammiti läbi barakid ja vahistati narkokaubitsejaid, konfiskeeriti suurtes kogustes eri narkootikume ning relvastust. Olles tagaaetavate rollis, ühinesid senini rivaalitsenud narkojõugud, nagu Comando Vermelho, Terceiro Comando Puro ja Amigos dos Amigos. TV-otseülekannetes võis näha neid, raskerelvastusest paanikas, põgenemas eriüksuste eest üles mägedele. Aga pääsu polnud kuhugi, pahade poiste punt löödi laiali.

Kindel on, et operatsioonid Rios jätkuvad igapäevaselt ning sõjavägi jääb vähemalt kuni järgmise aasta juulini favela’desse patrullima. Aga ei ole teada, kas selline jõudemonstratsioon pole lihtsalt teater enne olümpiamänge või kas narkootikume ning nende müüki Rios ka tegelikult suudetakse takistada.