Helsingi Disainimuuseum avas septembri lõpupäevil 78 rahvusvaheliselt tuntud ehtekunstniku (Eestist Kadri Mälk, Eve Margus-Villems ja Kristi Paap) töid koondava näituse "Challenging the Châtelaine" (väljakutse châtelaine'ile).

Châtelaine - tänapäeva ehtestilistikas tähendab see mitmete ripatsitega ehet, kantuna kas vööl või ka rinnas või üle kogu keha - tuli kasutusele keskajal ja tähendas tollal nii lossiemandat-isandat kui võtmekimpu vööl. Oma õitsengu ehtekunstis tegi châtelaine läbi 18. sajandil, vajudes seejärel pikaks ajaks varjusurma. Tänapäeval on see kummaline ehteliik taas ellu ärganud. Philadelphiast pärit galerist ja kollektsionäär Helen W. Drutt otsustas anda sellele ehteliigile uut sära. Ta palus kõigil kutsutud kunstnikel leida oma teosele adressaat, nn role model, imagoloogiline sihtmärk, kellele teos pühendada.

Näitusel on pühendusisikutena esindatud hulk tuntuid ja tundmatuid: Maria Callas (Gijs Bakkeri töö, Holland), Eva Perón (Jorge Castañón, Argentina), George W. Bush (Peter Skubic, Austria), Louise Bourgeois (Sandra Enterline, USA), Italo Calvino (Ramon Puig Cuyas, Hispaania), Cinderella/Tuhkatriinu (Sabine Klarner, Saksamaa), Helena Tulve (Eve Margus-Villems, Eesti).

Näitus, mida täiendab esinduslik kataloog, jääb lahti kuni 14. jaanuarini 2007.