Clement on pikk poiss, kel pruunid juuksed peas turris ja kelle tuba Tartu vanematekodus ehedalt poisilik. Kolm kitarri seisavad diivanil rivis (üks neist seitsme keelega), võimas lauaarvuti (võib korraga kas või seitset mängu jooksutada) on läbi kahe võimendi ühendatud suurte kõlaritega. Ta istub arvutilaua taga, räägib minuga juttu ja mängib samal ajal jutu näitlikustamiseks mänge.

Clementi töö ongi mäng – ta on professionaalne arvutimängija. Alles meie kohtumisele eelnenud päeval tuli ta Ukrainast, kus baseerub tema meeskond nimega NaVi.

Clement kutsuti tiimi aasta tagasi, kui “Dota 2” välja tuli ja nad hakkasid miljonidollarise peaauhinnaga turniiriks harjutama.

Olgu öeldud, et “Dota 2” on strateegiamäng, kus üks meeskond üritab maagiliste võimetega kangelaste abil purustada vastaste tsitadelli, võttes järjest maha leegitsevaid kaitsetorne ja pistes rinda kollidega.

Clement ütleb, et nad nägid turniiri eel oskuste lihvimiseks palju vaeva. “Mängisime koos üle nädala. Aga samas, aega oli nii vähe, et polnud isegi vahet, kas seda mängida palju või mitte. Luges rohkem üleüldine mänguoskus ja -tunnetus,” arutleb Clement.

Ilmselgelt oli NaVi poiste tunnetus tipptasemel, sest Saksamaal toimunud turniirilt läksidki nad koju võitjatena ja igaühe pangaarvele laekus 180 000 dollarit.

Loe edasi Ekspressi tasulisest versioonist!


Avalehele
61 Kommentaari
Loe veel: