100% lehmailu: Milline udar, milline saba! Vasakul, teistest suurem, on lehmade EMi võitja, kõrval teised Šveitsi võistkonna liikmed. (Foto: Euroholstein 2013 pressifoto)

“See on Kesk-Euroopa maarahva tippsündmus. Atmosfäär oli väga lahe!” ütleb Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko (40). “No super lausa! Pani kohe imestama,” kiidab Toomas Raaper (53), Eesti üks kõvemaid kunstliku seemendamise konsulente.

Äsja Šveitsist naasnud mehed on vaimustuses iludusvõistlusest, kus hinnati maailma levinumat piimalehmatõugu, holsteini punasekirjusid ja mustakirjusid lehmi, kes olid kohale toodud neljateistkümnest Euroopa riigist. Piimaandjate missivõistlust peeti 11. korda ja suures hallis jälgis seda melu 12 000 inimest.

Lehmi hinnatakse nagu misse

Lehmade EMil hinnati välimust, mitte piimatoodangut. “Nagu missivõistlustel – vaadatakse säärejooksu ja tissi. Kui neid muusika saatel ringi talutatakse, peavad nad käima graatsiliselt nagu missid,” muigab Raaper. “Ja kui junni lasevad, on inimene ämbriga kohe kõrval ja pühib tagumiku ära, et säraks ja läigiks.”

Jätkub Ekspressi tasulises versioonis!

Avalehele
12 Kommentaari