Iivi Masso Foto: Andres Putting

Soomlastes tekitas kõvasti segadust Masso eilne Twitteri-säuts, kus ta soovitas boikoteerida põhjanaabrite rahvusringhäälingu ajakirjanikku. „Yle Eesti korrespondent Risto "Eesti lapsed söövad puulehti" Vuorinen levitab, õhutab Kremli propagandat, soovitan intervjuusid mitte anda,“ teatas Masso.
Vuorinen vastas, et pole Kremli propagandat propageerinud. Küll aga tegi ta 2011. aastal suvel tõesti saate, kus oli juttu, et Eesti lapsed söövad puulehti.

Selle aluseks oli Maalehes ilmunud Alo Lõhmuse artikkel „Eesti 2011: mõnes kodus on laste suviseks söögiks puulehed“.

Lugu teatas: „Kui Päästearmee Tartu korpuse kapten Ave Kalme juuni kesk¬paigas lastele suvesupi pakkumisega alustas, ilmus lõunale 11 last. Sel teisipäeval oli neid juba 29. Tegelikult on koduse sooja söögita või lausa nälgivaid lapsi Tartus mitu korda rohkem, Ave Kalme tunneb isiklikult vähemalt 50 niisugust last. „Need jutud, mida lapsed meil süües oma kodude kohta ääri-veeri räägivad, toovad pisarad silma,” ütleb Kalme. “Nad räägivad, kuidas kodus ei ole lauale panna tõesti mitte midagi. Kuidas kodus süüakse puulehti. Jah, lapsed on söönud puulehti! Üks laps ütles sööma tulles: kodus on rabarber juba otsas, aga õunad pole veel valmis…”“
Et artikkel võiks osutuda poliitiliselt aktuaalseks veel neli aastat hiljem, ei osanud oodata mitte keegi.