Nii näeb välja minu nimi: Anete näeb ennast inimesena, kes võiks Hiinas tutvustada Eestit. Foto: Tiit Blaat
Hiinas küsisid reporterid temalt peaasjalikult kolme asja – kui pikk ta on, kas ta on naturaalne blond, ja kas tal on tegelikult ka nii sinised silmad. Ta kehakeel annab mõista, et mõnevõrra mõjus see tüütult.

Üleni mustas, kaelas hõbedane elevant, korraldab ta mulle algkursuse Hiina kirjamärkidest; sellest, kuidas 31-aastane vallaline Hiina mees on Hiina arusaamade järgi juba  lootusetu variant; et skorpionil on kartulikrõpsude maitse. Suhtleb nagu oleksime pool elu elanud ühes trepikojas.

- Pikk sa siis tegelikult oled?

- 180.

- Juuksed on…?

- Tavaline eesti kartulikoor!“

- Ja silmad on päriselt ka nii sinised!?

- Jaa!

Ta on ilmselt tuntuim eestlane Hiinas, kuni kui see telešõu kohalikel veel meeles püsib.

Telesaade Hiina Sild on mõeldud Hiinas õppivatele välistudengitele ja selles osalemiseks peab oskama hiina keelt ja tundma hiina kultuuri. Konkursi eelvoorud peetakse piirkonniti üle Hiina (piirkondi oli 26 ja osalejaid tuhatkond).

Guangxi provintsi eelvooruks ostis Anete kohalikust HMist musta kleidi, tõmbas peale punase vöö, riputas kaela Hiiumaa ehted ja hiinlased kuulutasid: „teie presidendil on ju samasugune kostüüm!“

Anete võitis eelvooru ära, jättes selja taha Kamerunist pärit noormehe, musta nagu öö, ja veel 38 konkurenti, enamasti puha Vietnami tütarlapsed.


Avalehele
41 Kommentaari