RAHAPESU OBJEKT TOOMEMÄE NÕLVA ALL? Kahtlane firma ostis Barclay hotelli, mille kohta Lennart Meri ütles, et see on meie armsa Emajõe Ateena visiitkaart ja kutsuv naeratus. Esiplaanil naaberkinnistule ehitatud ärimaja, kus tegutsevad bürood ja Olympic kasiino. Anni Õnneleid

Tartu südalinnas asuva Barclay hotelli juhataja Urmas Uustali nägu väljendab kõige ehedamat nõutust.

Tema äripartner, tuntud ehitusettevõtja ja kinnisvaraarendaja Aivar Tuulberg on nördinud.

Nad on sattunud vastamisi tegelastega, keda peavad rahapesu andmebüroo, maksuameti ja kriminaalpolitsei „kuldklientideks“.

Lugu algas mullu sügisel, kui Tartu Ülikooli Kliinikum, riigi üks tuntumaid ja väärikaimaid meditsiiniasutusi pani müüki kaks kinnistut.

Neid rendib Uustali ja Tuulbergi osaluse firma juba 22 aastat. Ühel asub Barclay hotell ja teisel ärimaja, kus tegutseb ka Olympic kasiino.

Nende kahe maja ja maa peale peetud enampakkumise võitis vähetuntud ettevõte Viatica Grupp.

Uustali sõnul ei tundnud tolle firma omanik ja juht Aleks Reimundt majade vastu erilist huvi – jalutas vaid korraks justkui muuseas läbi. „Notari juures lepingut sõlmides pead ju kinnitama, et oled ostetava objektiga tutvunud,“ ütleb Uustal.

Veelgi enam hämmastas teda aga asjaolu, et Reimundt pakkus kinnistute eest ebamõistlikult suure summa. Justkui oleks tal kange kihk rahast lahti saada.


Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: