Volangsall Tiit Blaat / Eesti Ekspress

“Satsisall on hullupööra populaarne. Eestit on tabanud volangsallihullus,” kinnitab ka lõngu ja kangaid müüva Abakhan Fabricsi tootejuht Kristi Inno. “Me müüme seda lõnga kordades rohkem kui ükskõik millist teist lõnga. Vabrikud ei jõua nii palju lõnga toota, kui vaja oleks.”

Inno ütleb, et Abakhan tellib spetslõnga Türgist ja Inglismaalt. Populaarsed on kõik värvid. Kuna lõngatootjad on satsilõnga kujul avastanud kullasoone, arendavad nad seda pidevalt edasi – lisavad näiteks tupsukesi ja sädelust.

“Seda salli on väga lihtne teha, ta on efektne ja inimesed armastavad seda. Kel juba üks sall on, sellel on ilmselt neid kodus rohkemgi,” arvab Inno.

Kord ostis üks naine korraga paarisaja euro eest volangsalli lõnga, niipea kui see kauplusse saabus. Kauplustes on isegi pikad volangsalli fännide nimekirjad, kes soovivad, et neile teatataks uue laadungi lõnga saabumisest kohemaid!

50 grammi kaaluv lõngatokk maksab 3–6 eurot, sõltudes satsiriba laiusest. 150–200grammise toki hind on juba üle 10 euro. Valmis salle müüakse käsitööpoodides ja ka käest kätte umbes 15 euro eest.