Poliitilised ringkonnad kihavad. Kas Edgar Savisaar mürgitati? Mis juhtus Iseseisvuspartei sponsoriga? Kes zombistas siseministri kandidaadi? Miks algas EKRE-vastane kampaania?

Eesti kõige kuumema küsimuse püstitas möödunud nädalal Tallinna TV peatoimetaja, kogenud poliitiliste afääride paljastaja Mart Ummelas.
Ta teatas, et Keskerakonna esimehe Edgar Savisaar võidi mürgitada.
„Tüüpiline juhtum, kuidas diktatuur oma vastaseid kõrvaldab,“ kirjutas Ummelas Facebookis.
Savisaar kaotas eelmisel nädalal parema jala, milles vohas lihasööja bakter. Haigus sai alguse vaid sentimeetri pikkusest haavast. See asjaolu tuletas paljudele meelde Bulgaaria salapolitsei Državna Sigurnost kätetööd, kes tulistas 1978. aastal ühes Londoni bussipeatuses vihmavarju abil mürgist tapvat ritsiini dissident Georgi Markovi jalga.
„Minu kahtlused jäävad alles, et see ei ole niisama juhtum,“ rääkis vapper ajakirjanik Ummelas Savisaare-vastasest vandenõust ka Tallinna TV saates „Meedia keskpunkt“.
Telesaates tõi ta välja ka mürgitamise põhjuse: „Kellel oli huvi kõrvaldada Savisaar koalitsiooniläbirääkimistelt? See tuli nende inimeste poolt, kes tahtsid Keskerakonda välistada.“
Keskerakond pole kahjuks ainus partei, kes on langenud poliitilise salapolitsei mahhinatsioonide ohvriks…
Ja milline mõjuvõimas organisatsioon on nende mahhinatsioonide taga?

Avalehele
216 Kommentaari
Loe veel: