TÖÖLE, POISID: „See saab olema üks väga hea müür ja mehhiklased maksavad!“ Donald Trump tänavu kevadel San Diegos müüri näidistega tutvumas. Scanpix/AFP

Sisseränne ei küta Ameerikas vähem kirgi kui Euroopas. Läinud nädalal ähvardasid põgenike hordid Hondurasest ja Guatemalast põhjustada kriisi USA lõunapiiril. Nad marssisid mööda Mehhikot põhja poole, silme ees Ameerika Unistus.

USA president Donald Trump teatas, et karavanis on ka mitmeid kurjategijaid. Ta ähvardas kogu piiri Mehhikoga sulgeda ning saata relvajõud seda kindlustama. Aga kuidas sa sulged 3000 kilomeetri pikkuse piiri?

Trumpil on juba pikemat aega kindel plaan ehitada USA-Mehhiko eraldusjoonele niinimetatud müür, andes sellega hoobi ebaseaduslikule sisserändele ja narkovedudele. Müür oli Trumpi põhilisi valimislubadusi kaks aastat tagasi ning ta raiub tänaseni, et selle ehituse (hind eri hinnangutel 12–70 miljardit dollarit) maksavad kinni mehhiklased.

Skeptikute arvates on tegu hullumeelse ettevõtmisega. Kuid kõik algatused piiride kindlustamiseks on vesi Eesti firma Defendec äriveskile.

Avalehele
14 Kommentaari