Kaheksast noorest inimesest koosnev tantsutrupp Pantera, mille liikmetest noorimad olid vaid 16-aastased, pidas kutset Estoniale oma suureks läbimurdeks.
Paraku jäi Pantera esinemine laevahukuööl nende esimeseks ja viimaseks etteasteks Estonial.
Laevale kutsus nad mänedžer Ester Hellerma, kes otsis esinema uut tantsutruppi. Ta aitas noortel tantsukava parandada ja 28. septembril pidid nad esimest korda esinema.
Noortel paluti siiski juba päev varem esimest korda lavale minna. Nad tegid seda tormi kiuste. Tantsutrupi entusiasm oli nii suur, et nad ei katkestanud esinemist isegi selle peale, kui üks tantsijatest laeva rullamise tõttu kahel korral trummidesse kukkus.
Teises laeva meelelahutuskohas esinenud bänd oli tormi tõttu pillid kotti pannud juba pool tundi enne südaööd, kuid Pantera jätkas vapralt kuni kava lõpuni kell pool üks.
Publik elas neile väga kaasa, plaksutati tantsude rütmis ja aplodeeriti püsti seistes. Pärast esinemist hakkasid väsinud tantsijad laiali minema.
Trupis oli kaheksa tantsijat: veidi enam kui kahekümneaastased Anneli Konrad, Marge Rull, kaksikud Hannely ja Hanka-Hannika Veide, Hedi Männiste ja kuueteistaastased Mirjam Maripuu ja Liina Ivask. Trupis oli ka üks noormees, Risto Ojasaar.


Avalehele
23 Kommentaari
Loe veel: