Kui režissöör Jon Favreau oma tänavu triloogiaks saanud “Iron Mani” filmisarja ette valmistas, läks ta koos peaosalise Robert Downey Jr-ga inspiratsiooni saamiseks Elon Muski juurde tema argiaskeldusi jälgima. Musk on nagu Raudmeeski ulmeliste tehnikavidinatega varustatud rikkur ja geenius. Superkangelasi Ameerika aga armastab.

Muski viimane idee on ehitada Los Angelese ja San Francisco vahele terastoru, mille sees poleks mitte midagi, isegi õhku mitte. Vagunid inimestega kihutaksid vaakumilähedases keskkonnas rohkem kui 1000 km tunnis ehk ühest linnast teise poole tunniga. Sõit kestaks kümme korda vähem kui autoga ja kogu projekt oleks tema hinnangul kümme korda soodsam kui praegu kavandatav 60 miljardi dollarine raudteeühendus.

Esialgu võib olla üsna raske leida reisijaid, kes on valmis laskma end püssikuulina ühest linnast teise tulistada, kuid insenerid on teist meelt. “Kui keegi teine oleks sellise idee välja pakkunud, oleksin väga kahtlustav,” kommenteeris maailma seni kõige kiiremate Maglev-raudteede insener George Maise.

Musk otsustas juba noorena ise oma elu kujundada. Ta sündis Lõuna-Aafrika Vabariigis Pretorias, kus pärast keskkooli oleks teda oodanud ajateenistus. Tahtmata saada 80ndate lõpus toonase apartheidirežiimi tööriistaks, rändas ta kõigi unistuste täitumise maale USAsse.
« Avalehele 10 Kommentaari