Riley kuulsusel on ka selge põhjus. Sarnaselt Nessiga pühendas temagi märgatava osa oma ligi neli kümnendit kestnud politseinikukarjäärist ühe konkreetse kriminaali tabamisele. Selle kurjategija jõhkrus ja mõjuvõim allilmas omandas Chicagos sellise mastaabi, et linnavalitsus otsustas 2013. aastal tuua käibele tagasi mõiste „rahvavaenlane number üks“. Viimati oligi selline avalik hukkamõist saanud osaks Nessi poolt trellide taha saadetud Caponele üle 80 aasta varem.

Gangster, keda Riley aastakümneid taga ajas ning kelle kaks korda ka vanglasse saatis, oli maailma ajaloo rikkaim, jõhkraim ja laiahaardelisim, hinnanguliselt veerandiga kogu maailma narkoärist seotud olnud Sinaloa kartelli juht Joaquín Archivaldo Guzmán Loera, tuntud ka hüüdime El Chapo (eesti keeles Jupats) järgi, mis viitas tema lühikesele kasvule (168 cm).

El Chapo tabamine tõstis Riley kogu USAs kangelase staatusesse. Temast inspireerituna loodi hittsarja „Breaking Bad“ tegelaskuju Hank. Kahe aasta eest ilmus ka Riley täispikk autobiograafia, kaasautoriks Pulitzeri auhinna võitnud ajakirjanik Mitch Weiss. Lähiajal alustatakse selle põhjal sarja tegemist.

Eeldada võib, et tegu on hoogsa vaatamisega, sest Riley elus on olnud pinget, draamat, narkootikume, relvi ja kuuliauke mitme James Bondi filmi jagu.

Avalehele
28 Kommentaari
Loe veel: