Tema isa on eduka autoremonditöökoja omanik ja hinnatud mehhaanik. Ema aga poolenisti indiaanlanna. Ta ise mustsilmne kaunitar.

Nagu tüdrukud ikka fännas Nicole lapsena Barbie-nukke. Nukkudele tehti hommikust õhtuni jumestust ja soenguid. Kusagilt ei paistnud, et temast võiks sirgudes saada hävituslendur või astronaut.
Aga juba keskkoolis kandideeris ta mereväeakadeemiasse. Hiljem sai temast mereväelaste jalgpallimeeskonna kapten.

Pälvinud mehhaanikainseneri kraadi Stanfordi ülikoolist ning piloodipaberid, teenis ta hävitajal F/A-18 Iraagis ja Afghanistanis. Muuhulgas maandus ligi 150 korral USA lennukikandjale Pärsia lahel.
Aga nüüd on kosmoseagentuur NASA ta valinud 6000 kandidaadi seast osalemaks kaheaastases tulevastele astronautidele mõeldud treeningprogrammis. Intensiivne treening algas augustis Houstoni kosmosekeskuses.

Iga astronaudi unistus on pääseda valituks mõnele kosmosemissioonile. Kõige tõenäolisemalt lendab Nicole umbes kümne aasta pärast orbiidile rahvusvahelisse kosmosejaama. Ent NASA treenib uusi talente ka arvestusega, et mõni neist võib tõsta järgmisel kümnendil oma jala asteroidile või kunagi hiljem koguni Marsile.

Kes on see lennukas naine Nicole Aunapu Mann ning mis seob teda Eestiga?

Avalehele
50 Kommentaari
Loe veel: