LÄHEB KENASTI: Neal Browning ja tema kihlatu. Browning viimase kahe kuu jooksul peaaegu iga nädal vaktsiiniuuringute arstlikus kontrollis käinud ning usub, et vaktsiin on enda ohutust tõestanud. Ted S. Warren/Scanpix

Varsti on möödas kaks kuud sellest, kui kolm ameeriklast, kelle seas ka Ekspressis intervjueeritudNeal Browning, said esimesed doosid vastvalminud uue koroonaviiruse vaktsiini. Selle aja sees on Browningu katsegrupp kasvanud 105liikmeliseks ning ta ise veel teisegi doosi vaktsiini juurde saanud.

Kuigi esimeste n-ö katsejäneste tulemusi pole Moderna jaganud ei avalikkuse ega ka katseosaliste endiga, võib eeldada, et vaktsiin ei ole katsealustele halvasti mõjunud ning sel on märgata ka oodatud efekti. Vastasel juhul poleks ettevõte ilmselt kliiniliste uuringute teise faasiga alustamist taotlenud ning selle alustamiseks luba saanud.

23. märts, nädal pärast vaktsiini saamist

Katses osalejatele anti kolm erinevat doosi, Browning sai nüüd teada, et teda süstiti kõige väiksema doosi vaktsiiniga – 25 μg. Kliinikus andis ta uuringu tarbeks verd ning talle tehti tervisekontroll. Tema vererõhk oli normis, pulss niisamuti.

Verd andis ta kahe proovi jagu, et teadlastel oleks võimalus uurida, kuidas Browningi keha vaktsiinile on reageerinud ning ega ole tekkinud negatiivset reaktsiooni.

Vaktsiinikatsetajatega tegeletakse suisa selleks uuringuks spetsiaalselt ette nähtud korrusel, kuhu pääsevad vaid katsealused ning medõed ja arstid, kes on uuringuga seotud. Ikka selleks, et vähendada viiruse leviku riski.


Avalehele
29 Kommentaari
Loe veel: