UUS LINNAPEA: Juhtimine vajab palju abi. Karin Kaljuläte

Veebruari alguses võttis Tallinna linnapea Taavi Aas endale nõunikuks endise Postimehe ajakirjaniku Tuuli Kochi, pisut aega hiljem asus linnapea büroosse tööle kaasamisnõunik ­Kristjan Maasalu. Sellega kasvas linnapea abide ja nõunike arv üheksale (üks nõunik töötab poole kohaga). Veel mullu augustis sai Aas hakkama viie abilisega.

Tuuli Koch selgitas, et uute nõunike palkamise otsustab linnapea. Pole välistatud, et büroo koosseis veelgi täieneb, sest Kochi sõnul on endiselt valdkondi, mis vajaks rohkem tähelepanu.

Miks on Tallinna linnapeal nõnda palju nõunikke vaja? „Linnapea büroos tegeletakse kõigi linnavalitsuse liikmete töövaldkondadega,” vastas Koch Ekspressile.

Aas jääb veel alla oma kuulsale eelkäijale, aga napilt. 2013. aastal abistas linnapea Edgar Savisaart seitse nõunikku, kaks referenti ja üks abi ehk kokku kümme inimest.

Savisaar oli samuti tuntud hädaliste aitajana. Ta võttis linna palgale Eurovisioni-isa Juhan Paadami, Nukuteatri endise juhi Meelis Pai ja telemees Toomas Lepa, samuti staarmuinsuskaitsja Jüri Kuuskemaa.

Paadam ja Kuusekmaa ongi teenekaimad nõunikud Tallinna linnapea abiliste seas, mõlemad alustasid linnavalitsuses tööd 2010. aasta alguses.