MEIE NAINE ISTANBULIS: kui viimasel nädalal pea igal ööl on HilleHanso (pildil) Taksimi väljakul käinud vaatamas valitseva Õigluse jaArengu partei demokraatiapidusi (samuti pildil), siis 24. juulivarasel õhtutunnil lasti Taksimi väljakul meelt avaldada kaopositsioonilise Vabariikliku Rahvapartei toetajail. Tõsi,ühistranspordiga oli sel õhtul Taksimi väljakule saamisega raskusi,sest bussid väga ei liikunud.
Juhtivtöötajad teavad juba ammu, et kõige kulutõhusam ja lihtsam on edastada vallandamisteateid reedel. Miskipärast armastavad seda päeva ka riigipöörajad, vähemasti Türgis. 

Kõik viimased neli sõjaväelist riigipööre (või nende katset) 27. mail 1960, 12. märtsil 1971, 12.septembril 1980 ja 28. veebruaril 1997 on selles riigis olnud ajastatud reedetele. Ka 15. juulil toimunud ei olnud erand.

Nädalavahetuse algusest oli puudu mõni tunnike, kui uudised Istanbulis ja Ankaras toimuvatest plahvatustest, tänavaid ja sildu blokeerivaist tankidest ning tohutu mürinaga üle elumajade kiirendavatest hävitajatest laia maailma jõudma hakkasid. 
Avalehele
17 Kommentaari