Narkoärikas: Külgkorvisõitja Arvo Laksberg mõisteti üheksaks aastaks vangi uimastiäri tõttu. Ka Are Kauriti järgmine paarimees Jürgen Jakk saadeti narkoäri eest türmi. (Mati Hiis / Õhtuleht)

Songisepast veelgi enam tuntakse oma võidusõitjast poja sponsorina Tartu ettevõtjat Aivo Pärna. Juba kaheksa-aastaselt autosõidu selgeks õppinud Pärna karistati kriminaalkorras kahes meelehea andmise afääris.
Kuid nemad on väikesed, valgekraeliste kuritegudega vahele jäänud tegelased. Võidusõitjate seas on olnud ka tõsised pätte. Motokrossis maailma tippu jõudnud Arvo Laksberg ja Jürgen Jakk pandi vandi narkoäri eest. Motokrossi harrastas ka neli korda kriminaalkorras karistatud allilmaliider Kalev Kurg. Noorena sai ta isegi Eesti tasemel kolm kulda.
Autorallis Eesti paremikku kuuluval Georg Grossil on kaks kriminaalkaristust. Tema kunagine kaardilugeja Mikk Seger istub vangis kolme poisi surnuks sõitmise ja ühe noore naise eluohtliku vigastamise eest.
Endine ringrajasõidu – ja rallikrossiäss Erki Piirsalu läheb kohtu alla Eesti eliidilt miljonite eurode väljapetmise tõttu.
Lisaks võistleb Eestis amatöörtasemel rida tegelasi, kes on saanud karistada kergemate kuritegude eest. Need mehed on julgenud riskida äris ja julgevad sõita võidu. Adrenaliin on neil veres.