Reede, 6. detsember. Eesti olümpiakomitee (EOK) peasekretär Siim Sukles kiirustab nädala viimase tööpäeva õhtul koju, et poeg jalgpallitrenni viia. Ta käivitab auto ja kuni mootor soojeneb, viskab pilgu oma nutitelefonile.

Sukles näeb, et Rahvusvahelisest Olümpiakomiteest (ROK) on tulnud e-kiri märkega urgent. Kiireloomuline. Selliseid kirju saab Sukles tihti, tavaliselt pole seal midagi erakorralist, sest ees ootavad Sotši olümpiamängud.

Sukles teeb meili telefonis lahti, aga sõnumiga on kaasas viis dokumenti ja need on telefonis avamiseks liiga mahukad.

Kodus loeb Sukles kirja arvutist. Ta avab kaks faili, need on täis keerulisi meditsiinitermineid. Kolmandat faili ta avada ei jõua, sest poiss on vaja trenni viia, kuid asi on niigi selge – Kristina Šmigun-Vähi Torino OM-il võetud dopinguproovi kordusanalüüs (õieti selle A-proov) on andnud positiivse tulemi.

Sukles helistab kohe EOK presidendile Neinar Selile: „Vaata meili!“
Seli ei saa vaadata, ta peab Tartus Tasku konverentsikeskuses oma 54. sünnipäeva.

Kristina ise on Ameerikas. Ta kolis sinna mullu septembris koos laste Victoria (5) ja Kristhor Tomiga (2) üheksaks kuuks. Nende korter on Floridas, Miamist veidi põhja poole jäävas Palm Beachis. Kristinal on soov, et lapsed saaksid enne Eestis kooli minekut inglise keele selgeks. Selleks läks tütar septembris Floridas kohalikku kooli, poeg lasteaeda.

Pikemalt homses Ekspressis