Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper Foto: Rauno Volmar
Proovides osalenud näitlejad pandis tähele veidraid asju. Telefonikõned katkesid poole pealt, kõnede ajal kostusid kahtlased krõpsud. Mobiiltelefonid jäeti seepeale proovisaali ukse taha. „Me ju tungisime mängumaale, kus me poleks tohtinud olla!" ütleb NO99 diiva.

NO99 lootis, et „Ühtne Eesti" keelatakse enne lavale jõudmist. Poliitikud olid ju närvis. Kultuuriminister Laine Jänes muutus valvsaks, sest üha enam leidus uskujaid kumul, et äkki hakkab NO99 riigi rahaga uut parteid tegema. Reformierakond sai kõva koosa nii „Ühtses Eestis" kui „Reformierakonna juhatuse koosolekus" näiteks. 

Ometi on just Reformierakond see, kellele NO99 oma sünni eest tänu võlgneb. Tiit Ojasoo sai omal ajal teatrijuhiks tänu kultuuriminister Urmas Paeti otsusele. Ojasoo lubas teha sotsiaalset teatrit. See tähendas ühtlasi poliitilist teatrit. Tänavu oli sel seltkonnal hambus Edgar Savisaar. Otsuse teha enne valimisi muusikal „Savisaar" langetas NO99 mullu veebruaris. Märtsis-aprillis tegid dramaturgid Eero Epner ja Tarmo Jüristo intervjuusid, diktofonid ja märkmikud peos - täpselt nagu ajakirjanikud. Nad tegid 30-40 usutlust, sealhulgas Ain SeppikugaMarju LauristinigaKadri Simsoniga ja nii edasi

NO99ga räägivad majandusinimesed ja poliitikud teinekord meelsamini kui ajakirjanikega, sest kui teater toob lavale skandaali, võib alati öelda, et see on fiktsioon, isegi juhul, kui lavale toodu on üks-ühele elust maha kirjutatud.   

Loe pikemalt, kuidas NO99 sündis ja kuidas ta töötab, Eesti Ekspressi homsest numbrist.