“Hindenburgi” lõpp: Õhulaev LZ 129 Lakehursti lennuväljal vahetult pärast tagaosas toimunud plahvatust. Hetk hiljem mattus terve tsepeliin leekidesse. repro

Saksamaa moodsaim õhulaev LZ 129 „Hindenburg“ oli kolme päevaga ületanud ookeani ja jõudnud 6. mai hommikul Ameerika kohale. Tugeva vastutuule tõttu oldi 12 tundi graafikust maas ning halb ilm pikendas hilinemist veelgi. Lakehursti lennuväljale ennustati äikesetormi, ja tsepeliinil tuli ilma selginemist oodati tunde. Kell 18.22 saadi lõpuks teade, et torm on möödas ja võib maanduda.

Kell veerand kaheksa õhtul tüüris hiiglaslik hõbesigar lennuvälja maandumismasti poole. Sadas kerget vihma. Kümmekond minutit hiljem oli õhulaev mõnekümne meetri kõrgusele laskunud ja algas selle kinnitamine. Ja siis äkki... „Nägin selgesti reisijaid, kes naersid ja lehvitasid õhulaevalt taskurätikutega, olles rõõmsad õnneliku kohalejõudmise üle. Äkki käis kohutav plahvatus. Meie jooksime laiali, et pääseda allakukkuvate põlevate rusude eest,“ jutustas masti juures seisnud maandumismeeskonna liige.
Plahvatus toimus „Hindenburgi“ tagaosas, mis mattus hetkega leekidesse. Peagi oli terve õhulaev üksainus leekidemeri.

Avalehele
1 Kommentaari