New Yorgis baseeruva MetaMedi asutas läinud sügisel koloriitne seltskond, kuhu lisaks Tallinnale kuuluvad tuntud futurist ­Michael Vassar, legendaarne kaardimängur Zvi Mowshowitz ja mega­staarist investor Peter Thiel, kes asutas PayPali. Thiel süstis uude firmasse ka pool miljonit dollarit.

MetaMedil, mille ampluaa on uuri­mistöö, on tänaseks paarkümmend klienti. Ehkki firma nõukogu esimees Jaan ­Tallinn tunnistas hiljuti Eks­pressile, et verinoore ettevõtte praegune ambitsioon on kõigest “püsima jäämine”, üritab firma ka näidata, milline võiks olla tavameditsiini tulevik.

Metamed on suunatud eelkõige haigetele inimestele, kelle suhtes on arstid võimetud või keda valdab tohtrite suhtes skepsis. Tuhandete dollarite eest (teenuse hind algab 5000 dollarist) töötavad MetaMedi teadurid läbi patsiendi haigus- ja terviselood ning geneetilised uuringud, kaevudes seejärel meditsiinilisse kirjandusse ja uuringutesse. Tulemuseks on mitmekümne­leheküljeline uurimustöö, kus uuritavateks on patsient ja tema haigus. Vastuse leiavad küsimused, mis haiguse tõenäoliselt põhjustas, millised on võimalikud ravimeetodid ja nende riskid.

« Avalehele 87 Kommentaari