Seitse aastat tagasi tuli päevavalgele, et riigikogu liige ­Jaanus Rahumägi käib puhkamas Kreeta saare põhjarannikul luksusvillas. Kas ärimehest poliitik, riigikogu julgeolekuasutuste järelevalvekomisjoni esimees varjab oma jõukust? Majanduslike huvide deklaratsioonides Kreeta villat ei märgita ning Rahumägi kinnitas, et villa kuulus tema äripartnerile, laste ristiisale ja ammusele sõbrale, Belgia ärimehele Eric Van de Wynkele.

Skandaal paisus ning päädis riigikogu poolt vastu võetud korruptsioonivastase seaduse parandusega, paragrahv isegi ristiti Rahumägi punktiks: kui ametiisiku valduses on näiteks mõni luksusvilla või muu vara olnud vähemalt kaks kuud aastas, tuleb ka see majanduslike huvide deklaratsioonis üles märkida (paragrahv 14, punkt 4). Ent see pole ainus, mida villa suudab.

Rahumägi villat armastavad külastada mitmed mõjukad reformierakondlased ‒ seda seltskonda võiks nimetada Vahemere klubiks.

Rahumägi ajab sotsiaalmeedias kolleege oma puhkuse kirjeldustega kadedaks: „Merest ei maksa juua, tuleb võtta kaatri külmikust Rathymno õlut ja vaadata melanhoolselt 25 meetri sügavuses ujuvaid kalu ja nad siis spinnaga kinni püüda.“

Avalehele
80 Kommentaari
Loe veel: