Justiitsministeeriumi õigusloome ja arenduse talituse juhataja Viljar Peebu sõnul on teenus ise väga lihtne. „Ettevõtja aktiviseerib www.eesti.ee kodanikuportaalis oma e-posti aadressi ning märgib seal ära mistahes teised e-posti aadressid, millele hakkavad tulema teated äriregistri teabesüsteemist. Juhul kui keegi võõras proovib firmat üle võtta,  teavitab teenus e-posti teel kõiki kodanikuportaalis ära märgitud osanikke, aktsionäre, nõukogu ja juhatuse liikmeid neid puudutavate ühingute andmete muutmise avalduste esitamisest kohtu registriosakonda," selgitas Viljar Peep.

„Nagu näitab tänane meedias ilmunud lugu, kus petis kanti tõepoolest juhatuse liikmena registrisse ja ta sai juhatuse liikmena pangast kohe raha välja võtta, on seda teenust väga vaja. Kutsume kõiki üles oma kodanikuportaali e-posti aadresse aktiveerima ja seeläbi oma vara kaitsma," lisas Peep.

Teavitusteenusest saab lugeda täpsemalt: www.rik.ee/e-ariregister/teavitusteenus

Juhatuse liige saab äriregistri teabesüsteemi aadressil ariregister.rik.ee tasuta vaadata oma ettevõtte andmeid ja menetlusinfot ning veenduda, et juhatuse liikmed on ikka need, kes olema peavad.

Äriregistri teabesüsteemis olevaid andmeid muudavad maakohtu registriosakonnad ning kuvatavad andmed on õigusliku jõuga. Samuti on äriregistri teabesüsteemist võimalik otsida teisi ettevõtteid ja pärida infot ka nende kohta.

Ka on justiitsministeeriumis valminud eelnõu, millega suurendatakse äriühingute juhtorganite valimisega seotud õiguskindlust, mis aitab takistada äriühingute juhtimise ülevõtmist petturite poolt. Tänaseks on eelnõu läbinud kooskõlastusringi ning see plaanitakse sügisel valitsusele esitada.