Andrus Ansip

Nimelt kinnitasid poliitikud enne valimisi üksteise võidu, et Nabala karstiala ei kahjustata. Kuid juba neli päeva pärast valimisi, 10. märtsil, võttis valitsus vastu ehitusmaavarade arengukava, mis näeb muu hulgas ette Nabala karstialale 2200hektarilise, 12korruselise maja sügavuse augu kaevamist.

“Põhjavee taseme alandamine kuni 25 meetrit otsustaks Tuhala nõiakaevu ning veel tuhatkonna kodukaevu saatuse,” öeldakse kirjas. Nabala keskkonnaaktivistid usuvad, et otsust hoiti meelega kuni valimiste möödumiseni kinni.

Aktivistid on Tuhala nõiakaevu toetuseks kogunud 63 000 allkirja, keskkonnakaitse ühingu liikmeks on 22 külaseltsi, metsa- ja jahiseltsid. “Kui see ei ole toimiv kodanikuühiskond, mida riik võiks partnerina kaasata, siis milline on?” küsitakse kirjas presidendile. Samuti kaheldakse seal, kas samas piirkonnas Riigikokku kandideerinud peaminister Andrus Ansip üldse kavatseb tema poolt hääletanute huve selles küsimuses kaitsta. Ometi oli Reformierakonna valimisprogrammis selgelt kirjas: “Tagame Nabala karstiala ja Tuhala nõiakaevu säilimise”.