"Saime täna esimese leediga positiivse COVID-19 tulemuse. Alustame kohe karantiini ja taastumisega. Saame sellest koos jagu," kirjutas Donald Trump täna hommikul, šokeerides maailma avalikkust ja finantsturge kuu aega enne üliolulisi valimisi.

Veel teisipäeva õhtul oli ta ägedas debatis oma rivaali Joe Bideniga (mõnitades teda muu hulgas maski kandmise pärast), kes nüüd samuti oma testi tulemusi ootab. Kui tervishoiuspetsialistid peavad üheks peamiseks riskifaktoriks suletud ruumi ja valju vestlusega lenduvaid piisku, on ka Bidenil põhjust muretsemiseks. Mõlemad mehed kuuluvad oma vanuse tõttu riskirühma.

USA terviseameti juhiste järgi peab pärast positiivset testi püsima karantiinis vähemalt kümme päeva, mistõttu on kahtluse all kandidaatide järgmise debati toimumine. Kui esimene mõõduvõtt toimus teisipäeva õhtul Ohios, siis järgmisel korral, 15. oktoobril oleks tandriks samuti võtmeosariikide hulka kuuluv Florida.

Trump pole esimene riigipea, kes on koroonaviirusega nakatunud. "Troopilise Trumpi" hüüdnime saanud Brasiilia president Jair Bolsonaro jäi haigeks aasta algul, nagu ka Suurbritannia peaminister Boris Johnson. Mõlemad mehed on praeguseks taastunud, ehkki Johnson vajas haiglas ka lisahapnikku. Kuid milline poliitiline mõju on Trumpi haigestumisel nii vahetult enne valimispäeva?

Avalehele
106 Kommentaari
Loe veel: