Talvel seitse aastat tagasi liikusid kuulujutud, et Virgilijus Alekna kavatseb kevadel minna Ameerikasse maailmarekordit püüdma. Toimetaja suunas mind Audentese spordihalli, kus leedulane hooajaks põhja ladus. Koos tema ja Aleksander Tammertiga rassis seal 19aastane Margus Hunt, kes demonstreeris oma suurepärast füüsist hoota tõkkehüpete peal. Neile, kes pole näinud: vaatepildis, kus märksa rohkem kui tsentneri kaaluv mehemürakas üle 110 cm kõrguste tõkete lendleb, on midagi täiesti üleloomulikku.

Kui elu toonases Eestis, Euroopa ühe kiireima majanduskasvuga riigis, oli paljude jaoks hea, siis Hundi jaoks oli see lausa fantastiline. Juunioride EMi võit koos kaks MM-tiitliga tõid õnnejoovastuse ja eduka noorsportlase stardipaketi – aunimetused, kopsakad preemiad, sponsorauto ning toetuse suurfirmadelt Nike, G4S ja Estonian Air. Ei meenu, et Alekna käinuks Ameerikas tippmarki üritamas, küll aga siirdus ookeani taha Hunt, et viia lõpuni üleminek noorteklassist meeste sekka. Eesti kettaheite tulevik näis tollal roosa nagu vanaema mannavaht.

Seitse aastat hiljem on siinsed spordiajakirjanikud läbinud ameerika jalgpalli teooria kiirkursuse ja ootavad kannatamatult neljapäeval algavat NFLi drafti, kus soodsate asjaolude korral tehakse Karksi-Nuia noormehest multimiljonär.(toimetaja - reede öösel vastu laupäeva valiti Margus Hunt Cincinnati Bengalsi klubisse)

Loe täismahus artiklit Eesti Ekspressi tasulisest versioonist


Avalehele
28 Kommentaari
Loe veel: