INGMAR MUUSIKUS
Tänava poole rajati sissepääsuesist rõhutav varikatus, mis sulatab hoone garaažiosaga kokku. Sinna mahutati ka saun ja pesuruum, mille loogiline jätk – puhketuba – tõmmati majast hoovi poole välja nagu sahtel. Garaažipealsest magamistoast pääseb nüüd “sahtli” peale terrassile. Terrasside-rõdude “reelingud” lisavad fungiajale tüüpilist valge kaugsõidulaeva meeleolu.
Hoone peremees kutsus endale appi maja tervikuks vormima disainer Sirje Kadalipu, kellega nad koos koolis käisid. Sirjet tunneme kui tundlikku, kuid asjalikku ja nõudlikku kujundajat, kes pika põdemise peale jõuab kindlatele seisukohtadele ja viib seepeale oma tahtmise ellu. Peremees oli Sirje plaanidega enamasti kohe nõus ja kvaliteedi osas ei lasknud ehitajal järeleandmisi teha.

Allkorrusel on palju kivi
Kohe sisse astudes haarab pilku lihvitud paeplaatidest põrand. Paehalli asemel on see ootamatult vaheldusrikas, pakkudes silmale lausa põnevat graafikat ja värvivaheldust kollasest siniseni. Paas kulgeb esikust sauna puhkeruumini, kus ta saab  seltsiks veelgi värvikama nurgakamina. Viimase murtud kividest külgedel toimub elav värvimäng, haarates skaalat tumepunasest sinkjashallini.
Avara eluruumi tekitamiseks tuli vaheseinu maha võtta, kuid aknad jäeti endiseks, ainult köögiakna alumine serv tõsteti kõrgemale, et võita tööpinnal tegutsemisvabadust. Põrandal on tammeliistudest valgendatud ja õlitatud parkett, seinad aga on viimistletud struktuurkrohviga, mis annab ruumile teatud tõsidust. Köögi (Idema) spoon on ägedalt sebra-triibuline. Kahele poole akent mahutatud heledate seinakappide uste all kumab klaasriiulitest valgust valgele okitest tööpinnale. Peremees kiidab söögilauda, mille nad Sirjega leidsid sisustussalongist Dectona. See on kaunis ja uskumatult kerge, lisaks aga pikeneb pea poole võrra. Erilahendusega mööblit (näiteks elutoa TV-alus ja magamistoa erilahendus) telliti sisekujundaja jooniste järgi firmalt Ahrens Investing.

Massiivne vorm ja timmitud kontrastid
Elutoas on häirimatu pruunbeež koloriit, mida on ergastatud salatiroheliste lisanditega. Pehme mööbel (salongist @home) oma mugava massiivsuse ja ümardatud nurkadega tuletab meelde kolmekümnendate laadi. Lainelise mustri ja koreda faktuuriga kangast kardinad (Digesto) annavad elutoale soliidsust ja kesk istumisnurka koondab enesele tähelepanu mahagonpruun lehmanahk.
Suurte akende ja klaasuksega puhketuba meenutab verandat. Nurgas eestiaegse ümmarguse laua kohal ripub vallatu ämblikvalgusti, mis ainsa valgustina majas on pärit Dectonast, kõik ülejäänud on Laterna Magicast. Softrendi sohvale kamina ees lisavad efekti suurte mummudega padjad. Ka seda paekivist põrandat pehmendab karusnahk, sedakorda kakaokarva alpakavaip.
Üles viivale trepile heidab valgust ümmargune aken, ajastu märk, mille keskel ripub soolaleivakink sõpradelt, Valev ja Kalli Seina vitraaž. Koloriit on trepikojas muutunud kollakaks, arendades edasi paekivipõranda soojust.
Ülakorrusel laieneb trepikoda avaraks ja tänu rõdu klaasuksele valgeks ruumiks. Kui uksed on avatud, paistab sinna päevavalgust igast küljest.
Seda ruumi sisustab raamaturiiul, mille Sirje Felistra garderoobidetailidest kokku joonistas. “Need on nii ilusad, et kahju kohe uste taha peita,” räägib Sirje, ise leiu üle rõõmus.
Riiuli kõrvalt viivad uksed kahe lapse tubadesse. Erinevalt tavalisest (reeglina kukub lastetubade kujundus lootusetult tervikust välja) täiendavad siin majas laste toad maja üldkujundust, li sades sellesse värskust. Tütarlapse toas on maja üldkoloriidile lisandunud jõuline oranž ja mustvalge, poisi toas erkroheline, must ja kroom.

Kavalad lahendused, valitud lisandid
Ülakorruse tubade põrandatel on valgendatud tammelaud(parkett). Kuna uue osa sokkel on madalam, laskub magamistuba nii koridori- kui ka vannitoauksest kaks trepiastet allapoole. See probleem on lahendatud kavalalt, trepiosasid ühendab tasand, mille all on sahtliboksid, nende kohal ustevahes aga kerkivad ülespoole põrandaga samas toonis spoonitud riiulid.
Sirje Kadalipule omaselt on pea igas ruumis mõni sein eri tooni või eri materjaliga. See aitab täiendada üldmuljet ja parandada ruumi­mõju. Väljapeetult hallbeeži magamistoa kaks seina on tapeeditud, keskel ergab punane voodikate. Kuid sellest enamgi vangistab silma tagasein, mida katab krobeliste kontsentriliste ringidega elegantne Ulf Moritza tapeet (Digesto). Hele voodikomplekt valiti salongist Lloyd Furniture, öölauakeste juurde vertikaaltrossidele on kinnitatud põneva süsteemi abil muudetava kõrgusega lambid.
Tütarlapse tuppa on toodud soe, paksust valgendatud vineerist kodumaine Fellini töölauakomplekt ja kasepuidust Unoliki mööbel, poisi toas on aga metallriiulid ja laudki metallkonstruktsioonil. Mõlemal lapsel on lahtitõmmatav diivan. Asju on majas vähe, kuid need, mis on, on väga hoolega valitud. Kõigest kumab hoolitsust. Näiteks mõlemale lapsele on mobiilseks lisavalgustiks voodi kõrvale toodud Konstantin Grcici disainitud lamp Mayday (Flos), ühele musta, teisele oranži sabaga.
Nii peremees kui disainer on ühel nõul, et pingeline salongides tuulamine oli väsitav, kuid meeldiv.

Lemmiktegevus – vannitoadisain
Vannitubasid ja kõrvalruume kujundab Sirje erilise mõnuga, liigendades seinu niššide ja avadega. Nii ka siin. Pesumasinate nišile vannitoas saab näiteks ette lasta ribakardina, et ebaromantilist tehnikat peita. Samamoodi sauna eesruumis.
Vannitoa on ta seekord teinud monokroomse, mängides triibulise keraamilise plaadiga.
Allkorruse saunaruumis on terve duši- ja lavaruumi vaheline sein klaasist. Plaatpõrand, millel trapp moekalt seina äärde tehtud, on kahel ruumil ühine. Lavaruumi otsa kerise taha jõudnud, tõuseb põrandaplaat mööda seina laeni. “Algul kartsime, et läheb liiga kiviseks, kuid kui valmis sai, selgus, et taas oli Sirjel õigus. Just paras tasakaal puiduga,“ kiidab peremees. Lavaruumi ülejäänud seinad on haavapuust, vahvast triibulisest sõrmfreeslauast. Sõrmjad triibud korduvad ka dušiseina tumepruunidel plaatidel.
Kohe sai kõigi lemmikuks alumise korruse tualettruum. Ruumi avardamiseks on Sirje sinna toonud poole seina suuruse peegli ning selle ees uhkeldab maja efektseim ese, oranž kraanikausitasand. “Tellisime selle komposiitmaterjalist nimega kerrock, mille suur pluss on võimalus teha valamu ja tööpind ühes tükis, ilma ühegi nähtava liitekohata,“ on Sirje uue materjaliga rahul.
Maja mõjub rahulolevalt nagu äsja kastetud aed. Kõik otsused, nagu osalised pajatavad, on langetatud pärast pingelist kahevahel­olekut. Ja kui siis tulemus valikut õigustab, on kergendusohe eriti magus.
 
8 olulist

1. Funkmaja ilmet püüti säilitada.
2. Uus osa astub astmekese madalamale.
3. Maja sai terrassi ja rõdu.
4. Materjal: allpool kivisem, kõrgemal puidusem.
5. Kivi, puit, metall ja plast on tasakaalu timmitud.
6. Foon rahulik beež-pruun, värve lisavad detailid.
7. Eri tumedusega seinad pole mood, vaid mõjutavad ruumitaju.
8. Lastetoad täiendavad tervikut.