MEIL ON EESTIMAAL HEA ELADA! Noorte vokaal-instrumentaalansambel Bedwetters murrab pead, kuhu investeerida Pärnu linnavalitsuse kingitud aukartustäratav 80 000 krooni... KULDNOKK ZIRK

Kas on võimalik hakkama saada 5000 krooniga kuus? Eelmisel nädalal puhkenud diskussioon ei jätnud tõenäoliselt kedagi külmaks, olgu ta siis süva-, mega- või puruvaene. Et sellele probleemile lahendust leida, küsitles Kranaat mitmeid inimesi. Siin on nende vastused.
 
Armin Karu,
dividendimiljonär:

“Huvitav küsimus, tõepoolest väga huvitav küsimus. Ma ei ole sellele kunagi niimoodi mõelnud... Mulle mantlipärijaks ei taha tulla, olete arukam kui need tohmanid, kes mul saates... Ah ei saa tulla? Peate Kranaadile lugu tegema? Okei. Et kas ma saaksin hakkama 5000 krooniga? Ja kuus? Oodake, ma pean natuke arvutama... (Kostab sahinat, naksatusi, krabinat, siis taas Karu hääl) Teate, ma siin natuke arvutasin: saan 5000 krooniga kuus minutit hakkama küll, isegi seitse saan, kui vaja. Kas on veel mõni huvitav küsimus?”
 
Liis Lass,
gigatibi:

“No mida küsimust, ma ei või?! No see sõltub ju sellest, kui palju mul eurosid on? Või olid need dollarid? Või mis iganes! Bai, mul pole rohkem aega, pean lippama ja ennast põlema panema! Keegi Delfis soovitas.”
 
Anna-Maria Galojan,
Eesti seksikaim varas (kurvalt):

“Mina küll ei saa, kohe mitte ei saa. Mul tuleb ikka oluliselt rohkem tagasi maksta kui 5000 krooni kuus. Aga see Sinijärv mul veel maksab! Armani juba maksis, küll maksab ka Gucci ja Louis Vuittoni!”
 
Maimu,
sotsiaaltöötaja:

“Saan ikka hakkama. Saan hakkama ja jääb ülegi. Ah et mis ma ülejäägiga teen? Söön ja ostan tarbeasju ja maksan arveid ja... Ja tuleb puudugi. Kohe üsna palju jääb puudu.”
 
Edgar Savisaar,
Tallinna linnapea:

“Kõik inimesed, eriti muidugi tallinlased, saaksid 5000 krooniga kuus hakkama, kui poleks Reformierakonna lühinägelikku ja rahvavaenulikku majanduspoliitikat. Ainult kitsa ärimeeste klanni huvides tegutsev Ansip on lihtsad inimesed viinud olukorda, kus neil pole enam võimalik Eesti Vabariigis inimväärset elu elada. Kui me vaatame Keskerakonna ettepankuid ja seaduseelnõusid, mida nad on opositsiooonis olles esitanud, ja ka minu enda mõtteid, siis näeb igaüks, et...” (Siinkohal pani sellest jamast tüdinud Kranaat mobiili lauale, kuid segast parinat ja ärritatud piiksumist kostis veel poolteist tundi, kuni mobiilil aku tühjaks sai.)
 
Kristi Sirak,
aasta Kaalujälgija 2007 (- 440 kilo):

“Oi, muidugi saab! Kohe hästi saab! Muidugi, kui oled kaalujälgija. Idud pole üldsegi kallid, juurikaid saab ise korjata ja vesi on veel tasuta. Ja riidemuret ka pole, igast oma vanast kleidist saan 18 uut! Kutsun teid kõiki kaalujälgijatega ühinema, siis elate odavalt, tervislikult ja kaua, mis sest, et õnnetult!”
 
Andres Lipstok,
Eesti Panga president:

“Ma ei näe põhjust, miks ei peaks saama? Kui on näiteks puhkus, väljas ei käi, koju varem kõvasti toitu-jooki varutud, siis saab 5000 krooniga kindlasti kuu aega hakkama. Ah et mis pärast saab? Pärast, pärast... Teate, et see “pärast” üldse tuleb, on rohkem nii suusoojaks jutt, eks ole? Mis seal ikka saab, midagi ei saa, hea, kui ellu jääb...”
 
Allan Roosileht,
Star FMi saatejuht:

“Ma ei ole siin veel kuud aega olnud, aga võin juba praegu väita, et saan 5000 krooniga hakkama. Siin Egiptuses pole kroonidega midagi teha, kellelegi pakud, võid kolakat saada. Siin anna Egiptuse naelu, sobivad ka Ameerika dollarid. Muide, mu kolleeg Pille Minev käis mõni aeg tagasi Ameerikas ja ka seal pidi ilma Eesti kroonideta lahedasti hakkama saama. Nii et kui keegi Eestis 5000 krooniga hakkama ei saa, siis sõitku aga välismaale – seal seda muret ei ole!”
 
Laine Jänes,
kultuuriminister:

“Saan hakkama küll. Suve- ja talvekarv vahetuvad ise, söögiks näksad vahel mõne kapsaviilu või närid võõras aias pisut koort. Ma tean küll, et kõigiga ei ole nii, aga te küsisite ju minult... Aga kultuur, meie imeline kultuur on ju kõigile kättesaadav! Paljud üritused on sootuks tasuta või sümboolse raha eest! Ja missugune kultuur! Mina, näiteks, käin sageli KUMUs ja korra unustasin end sinna terveks nädalaks... Ja see kultuur, see ju toidab meid, katab meid, ja maksab ka meie maksud. Sööge rohkem kultuuritoitu, inimesed! Asi on teie mõtlemises kinni, kohe kindlasti!”
 
Kristiina Ojuland,
Riigikogu aseesimees:

“Vastan kindlalt: jah, saan hakkama. Kallid naised, võtke ka mõni ärimees rajalt maha ja te saate 5000 krooni­ga kuus hakkama. Raudselt saate! Teil pole Riigikogu liikme neljakordset keskmist palka ega esitustasusid absoluutselt vaja. Minu sõna selle peale!”
 
Ants,
kodutu pudelikorjaja:

“Viie tonniga kuus? Põle saand! Hakkama või mes sa küsisidki. Põle kunagist saand! Viimati sain hakkama 1200 kronuga kuus, mihklikuus läks häste sandisti, siis sain hakkama vaid 800ga. Augustes jälle lahedam – pisut üle tonni tuli kuus. Aga 5000 krontsiga kuus – pole tõeste kunagist hakkama saand! Võin selle peale metanooli võtta, vana, kui tahad!”
 
Andrus Ansip,
peaminister (ärritatult):

“Mis asja? Mis kroonid? Siis ei olnudki kroone, olid rublad! Ja mina neid koeri kellegi kallale ei ässitanud, polnudki vaja ässitada, ise läksid. Eks nad olid niimoodi välja õpetatud. Ilusad koerad olid, mäletan, hästi söödetud ja karv läikis. Ah kuus? Mis kuus? No see oli veebruarikuus muidugi, kogu see jama. Aga mind seal ei olnud. Olin ämma juures, voodis olin. Ei, mitte ämmaga, ärge pange mulle sõnu suhu. Üksi olin voodis. Ja ämm poleks tulnudki, kui teada tahate, ei 5000 rubla ega 5000 krooni eest, vat! Raha eest ei tee ta midagi, ainult armastusest...”

*

 Nagu veendusid, hea lugeja, saab suurem osa küsitletuist (kui üksikud veidrikud välja arvata) tõepoolest 5000 kooniga kuus suurepäraselt hakkama. Nii et kokkuvõttes oli Andres Lipsto­kil ikkagi õigus: ärge küsige palka juurde, 5000ga saab hakkama, kel rohkem, võiks lasta pisut maha võtta. Jah, pankurid tunnevad oma rahvast, nemad midagi ainult suusoojaks ei räägi.
Kranaadi sotsiaaltoimetus