PEETER EEK: Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja aastatel 2001-2017. Tiit Blaat

Tegu oli olulise tööga, mille raamiks oli tollal ministeeriumis ettevalmistatav uus pakendiseadus. Eeki sõnul oli SEI Tallinn ministeeriumi üks põhilisemaid koostööpartnereid ja jäätmeteemades ajas SEI poolt asju just Harri Moora. Tehti seda asja nagu suuri projekte ikka. Oli tellimus, olid töökohtumised SEI ja ministeeriumi vahel, lähteülesande arutelud, täiendavate küsimuste lisamine, täiendava info lisamine.

Rainer Vakrast ei teadnud Eek midagi (Vakra on väitnud, et see oli tema projekt, et tema kirjutas need raportid – toim.). „Täiesti tundmatu nimi tollel ajal. Minu teadvusesse jõudis Rainer Vakra nimi hoopis palju hiljem, kui ta oli juba sisenenud poliitikasse ja oli Nõmme linnaosa vanem,” meenutab Eek.

„Tänane uudis Vakra plagiaadist mind sisu mõttes samas pahviks ei löönud,” tunnistab Eek samas. Tema sõnul liikusid kõlakad Vakra plagiaadi kohta ministeeriumi ametnike seas juba mõned aastad tagasi. Keegi oli midagi märganud, keegi mainis „huvitavaid kokkulangemisi väga suures ulatuses”.

Süvenenult uurima aga ei hakatud. „Ei olnud minu asi ajada ja mina ei läinud kaevama,” tunnistab ka Eek.