Toomas Tuul
Kohtla-Järvele kerkiva Viru Keemia Grupi uue ülitehase ehitusel valitseb mõneti ebaharilik olukord – ligi 60 miljardi kroonise aastakäibega rahvusvaheline ehituskontsern YIT teeb allhanget rohkem kui kolmsada korda väiksema aastakäibega Eesti ehitusfirmale Ferdmaster.


Peamiselt äri- ja tööstushoonete ehitamisele keskendunud Ferdmaster on tuntud veel selle poolest, et sisustas terve NATO peakorteri Brüsselis konditsioneeridega.


Õlitehase ehituskonkursi võitnud Ferdmasteri tegevjuht Meelis Tint ütleb, et kuna tehase ehitusel on palju betoonitööd, poleks firma oma jõududega hakkama saanud. Selleks kutsutigi appi YIT betoonitiim. Tindi hinnangul ei võtnud suured ehitusfirmad õlitehase projekti kuigi tõsiselt, sest ehitushanke väljakuulutamisel polnud projektidokumentatsioon eriti heal tasemel ja seda on ehituse käigus tublisti täiendatud.


“Ferdmaster pole selline buumiaegne ettevõte, me pole kunagi ehitusbuumiga kaasa läinud,” ütleb Tint, kelle sõnul tegutsetakse 2000. aastast eesmärgiga saada Ida-Virumaa suurimaks ja parimaks ehituse peatöövõtjaks.


Tulevikuplaanides on firmal silmapiiril Ukraina turg, maad kuulamas on käidud Odessas.


Gruusia sõja puhkemise aegu sattus Ferdmasteri veebilehekülg kummalistel põhjustel Türgi arvutikelmide rünnaku alla, kes panid sinna üles Türgi lipu.