ALEKSEI JAHHIMOVITŠ Foto: Sergei Stepanov, NPA

„See pole reaalne, seal kõik istuvad kõrvuti ja näevad,“ kurdab talle parasjagu noortekoondise mänguks valmistuv jalgpallur.
"Vaja on minna peldikusse ja vaadata," õpetab kogenum Sereda andekat noormängijat.
Noormängija nimi on Aleksei Jahhimovitš. Tema karjäärist saab järjekordne praegu kohtu all oleva kihlveopettuse juhtumi ohver. Suure tõenäosusega ei jää ta ka viimaseks.
Esmaspäevasel Levadia treeningkogunemisel Jahhimovitšit meeskonna juures polnud. Levadia esindajad teadsid Jahhimovitšit ootavast juba eelmise nädala keskel. Mängijas kahtluste mitte tekitamiseks kuulus ta laupäevases mängus siiski koosseisu. Tema asemel saabus mängijate ette jalgpalliliidu pressiesindaja Mihkel Uiboleht. Uibolehe tulek ei tähendanud seekord meeskonnale head uudist. „Jahhimovitš on kihlveopettuses osalemise pärast meeskonnast eemaldatud,“ annab Uiboleht Eesti meistritele teada. Mängijad võtavad teate näiliselt täiesti rahulikult vastu.
Keskkriminaalpolitsei uurimine võimaldas jalgpalliliidule ligipääsu 1400 leheküljelisele toimikule, mis sisaldab loendamatul hulgal telefonikõnesid ja veebivestlusi. Dokumentide põhjal on ohus üle kümne seni kihlveopettustega seostamata tegevmängija karjäär. Halva üllatusena tuleb, et suurt osa neist võib pidada Eesti tasemel tipptegijaks

Pikemalt homses Eesti Ekspressis