Põrandal odava laminaadi sarnane kate, seinad heledaks võõbatud, nende ääres tihedalt narivoodid. Süüa saab teha ühises köögis, kus pliit seisab pliidi kõrval, isiklikke asju saab hoida toa seina ääres asuvas lukustatavas metallkapis. Igas 48ruutmeetrises toas elab 12 meest.

Selline näeb välja eluolu Singapuri töölisühiselamus, mis kannab nime Kranji Lodge 1 ning kus elavad valdavalt Bangladeshist, Indiast ja Hiinast pärit võõrtöölised. Kes töötab tänavakoristajana, kes prügivedajana. Ainuüksi see ühiselamu on ajutiseks koduks 12 000 võõrtöölisele. Aprillis leiti siin koroonaviiruse kolle ja ühiselamu kuulutati karantiinipiirkonnaks.

Esialgu, kui koroonaepideemia Hiinas algas ja jõudis otsapidi Singapuri, tundus, et selles linnriigis saadakse viirus edukalt kontrolli alla. Iga üksikut haiget küsitleti põhjalikult, pandi kirja kõik tema lähikontaktid. Ja veel praegugi antakse Singapuris kellaajalise täpsusega avalikult teada, kui tagantjärele on selgitatud, et ühes või teises restoranis sõi sellel või tollel hommikul inimene, kellel hiljem tuvastati koroonaviirus.

Avalehele
79 Kommentaari
Loe veel: