Vallo Kruuser

Tallinnas Stockmanni kaubamaja kõrval löödi kopp maasse. Kerkib linna nooblimaid uusehitisi, 15korruseline Novira Plaza. Maja soolase hinnaga äripindadest ja korteritest on enamik juba omaniku leidnud.
Maja peremehel, Hüvitusfondi eksjuhil Arle Mölderil on vanalinna kontoris Novira Plaza ligi meetrikõrgune makett. Ja maja sai uhke nime puhtast suurusehullustusest!
"Olen varem olnud aktiivselt seotud Kawe Plaza ja Metro Plaza ehitusega. Nüüd siis kolmas plaza," räägib ta.
Kinnisvaraturul lühikese ajaga nullist arvestatavaks tegijaks tõusnud Novira asutas Mölder poolteist aastat tagasi, olles lõpetanud pikaajalise kinnisvara-alase koostöö perekond Habakuke ja Sulo Niguliga (Metro Capital). Mölder põhjendab nimevalikut veel nii, et uhke nimega soliidne maja võimaldab kiiremini tuntust saavutada. "Eesmärk oli kohe püünele pääseda! Seetõttu on suht loogiline nimetada kõrge maja linna ärikeskuses Novira Plazaks."
Varsti läheb tal lahti ühe megaprojekti ehitus südalinnas, Pärnu maantee ääres, kuhu tuleb kokku 11 000 ruutmeetri elu-, äri- ja kaubanduspinda. Lisaks kaks korrust maa-alust parklat. Praegu tegutseb tühjal krundil Europarki parkla, aga tulevasse majja on mõni klient endale juba büroopinna reserveerinud!
Niisiis, kraanade mets ja ehitusplatside uputus Tallinna elamuehitusturul, uute korterite kiire läbimüük sageli veel enne ehitusmeeste platsile saabumist ning ehitus-, müügi- ja laenunäitajate kasv – kas see kõik räägib järgmisest ülekuumenemisest?
Ehituslubade väljastamise maht jõudis mullu pealinnas tõepoolest buumi tasemele tagasi! Aga...

Pikemalt homses Ekspressis