Meie fondide investeeringutes annavad tooni rahvale täiesti tundmatud nimed nagu PIMCO Global Investment Grade Credit Fund, Bluebay Investment Grade Bond Fund ja Lyxor Euro Corp Bond Fund ex Financials ETF. Eestlaste pensionisäästud on pandud kasvama isegi Brasiilia, Lõuna- Aafrika ja Mehhiko võlakirjadesse, Mani saare ja Serbia firmadesse, Briti Neitsisaarte riskifondi. Mõned investeeringutest on kosunud kobedalt, kuid on Austria ja Poola firmasid, kelle väärtpaberid on kukkunud nagu kivi.

Vargsi on aga alanud kampaania, et üha rohkem pensioniraha tasub paigutada Eestisse. Teemat on käsitlenud nii Eesti Päevaleht kui Postimees.

Edukaim Eestisse investeerija on LHV. Tema fondide haldur Andres Viisemann ütles Ekspressile, et kodumaised investeeringud võiksid moodustada isegi üle poole pensionivaradest.

Vähemalt aasta aega on Tallinnas ilma suurema kisa ja kärata käinud koos seltskond finantstegelasi ja juriste, kes arutab, kui suure osa pensionirahast peaks investeerima kodumaale.

Muuhulgas sündis koosolekutel idee muuta seadusi nii, et fondid peaksid investeerima osa sisse maksvatatest summadest edaspidi Eestisse. Jutt käis kuuendikust rahast.

Ekspressi rehkendus näitab aga, et mai lõpu seisuga olid fondid saanud kodumaal peksa, kasu teenisid nad hoopis välismaalt.

Loe edasi Ekspressi tasulisest versioonist.


Avalehele
95 Kommentaari
Loe veel: