Kuna iga kooliaasta algus toob kaasa noorte häkkerite esimesed katsetused, on paras hetk teha läbi mõned trikid Ekspressi ajakirjaniku arvuti kallal (kokkuleppel temaga, sest reaalsuses kasutab ohvriks kehastuv ajakirjanik mitut programmi, mis teda ohtude eest hoiatavad).

Minu tööriistad on netist vabalt leitavad. Aga tähelepanu! Nende kasutamine võib Karistusseadustiku paragrahvi §216 lg 1 põhjal kaasa tuua kuni kaheaastase kinnimineku arvutikuriteo eest.

Netisuhtlus tundub olevat turvaline, sest läbi õhu lendavaid bitte pole näha. Ja isegi kui oleks, siis kuidas sealt midagi üles leida? Tuleb tunnistada, et umbes samuti nagu Exceli tabelist. Mina pruugin programmi nimega WireShark, mille kasutamine on lihtsam kui digi-TV menüüde sirvimine.

Panen oma telefoni „tasuta internetti“ (jutumärkides, kuna tasuta asju pole olemas) jagama, ühendan oma läpaka selle raadiovõrguga ja alustan salvestusnupu vajutamisega „ebaseaduslikku jälgimistegevust“. Ka ajakirjanik ühendub minu telefoni kaudu jagatavasse võrku ja logib sisse e-poodi, mis ei kasuta turvalist HTTPS-protokolli.

Avalehele
3 Kommentaari
Loe veel: