Tükk aega pärast päikeseloojangut astub hotelli ballisaalis lavale juubeldav Donald Trump ja viskab hiilgaslike teleekraanide ees rusika õhku. Hullunud rahvahulk kannab “Keep America Great” kirjaga nokatseid ja skandeerib “USA! USA!”. Käimas on 4. novembri varajased hommikutunnid aastal 2020 ja välk on ikkagi kaks korda ühte kohta löönud: Trump on võitnud endale teise ametiaja.

Väljaspool Ameerikat võib miljonitele inimestele mõte Trumpi tagasivalimisest ebausutav näida. Kuidas saab Valges Majas uuesti koha võita üks riigi ajaloo ebapopulaarsemaid ja lõhestavamaid presidente, keda on raskete ja kergemate süütegude tõttu ametist tagandada püütud ja kes taarub ühest enda tekitatud kriisist järgmisse?

Ometi on siin Ameerika Ühendriikides paljudel kõhutunne, et just täpselt nii juhtubki.

"Maailm vaatab meid ja küsib “Kuidas võivad Ameerika Ühendriigid seda tüüpi tagasi valida?” " seletab Providence´is asuva Browni ülikooli politoloogiaprofessor Wendy Schiller. “Aga demokraatidel on keeruline läbi murda barjäärist, kus kuus kuni kaheksa aastat majandussurutist läbi teinud keskmine valija lõpuks jõudnud aega, mil majandusel hästi läheb.”

Tõepoolest, Trumpi kasuks räägib mitu olulist tegurit.

Avalehele
256 Kommentaari
Loe veel: